reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla maluszka

reklama
Oj tam. Bezpieczeństwo najważniejsze. Co z tego, że jakotako jeżdże jak jakiś xxxxx może we mnie przywalić? Nigdy nie wiozłam dziecka bez fotelika i pasów. U mnie to standard. Pracowałam kiedyś w McD na drive i widziałam noworodka/niemowlę na piersi pani z nadwagą, dziecko w pionie i pas przełożony przez plecki dziecka. Gwałtowne hamowanie i masakra. :( Często dzieci brykały po aucie, a rodzic nic, bo to takie "urocze". :( W szwagra przywalił gościu z dzieckiem w foteliku, ale nie zapiętym. Maluch złamał nos na przedniej szybie. Szwagier miał mega wyrzuty sumienia, że w niego przywalono, mimo, że to sprawca nie zabezpieczył dziecka. No ale malca szkoda.
 
My taki wózek kupiliśmy, dalej firmy nie powiem [emoji23][emoji23][emoji23] no sorrki, poszedł do znajomych do suchej piwnicy, więc za daleko żeby sprawdzić firmę [emoji12]
received_1861800830546474.jpeg
 

Załączniki

  • received_1861800830546474.jpeg
    received_1861800830546474.jpeg
    50,4 KB · Wyświetleń: 432
Wizualnie wozek super ale tak jak pisaly dziewczyny wyzej, funkcjonalnosci nie mozna sprawdzic po zdjeciu. Fajnie, ze Twoja znajoma go ma,to bedzies mogla przetestowac - koniecznie daj znac, czy jest zwinny i czy latwo sie sklada. Nie spotkalam sie z ta marka jeszcze a cenowo bardzo przystepnie.

Ja mam tylko uwage co do fotelika - mnie kilka znajomych mam ostrzegalo przed zakupe wozka 3w1 - mowia, ze lepiej jest kupci 2 w1 i dokupic lepszy fotelik, dobrej marki, ktory ma wszystkie potrzebne atesty, bo podobno te foteliki dolaczane do wozkow nie sa najbezpieczniejsze - doczytalam sama i okazuje sie, ze to niestety prawda...

Dla mnie jest to bardzo wazne, bo na co dzien jestem bardzo mobilna osoba, wiec bezpieczenstwo maluszka w podrozy jest kwestia najwazniejsza.

Coroczne testy fotelikow dla dzieci przeprowadza ADAC - jest to jedna z najbardziej renomowanych, niezaleznych organizacji przeprowadzajacych testy fotelikow - i mysle, ze na ich ocenie mozna w tej kwestii mozna smialo polegac, tutaj znalazlam link do najnowszych testow, a na dole strony jest odnosnik do testow wczesniejszych:

Link do: Testy fotelików samochodowych ADAC - maj 2018 - Boboland24.pl

Z tymi testami ADAC to też warto uważać. To co teraz napiszę nie dotyczy fotelików - nosideł, ale tych z kolejnej grupy wiekowej.
Testy ADAC nie obejmują dachowania, a tylko testy na zderzenia boczne i czołowe, stad u nich w czołówce testów w fotelikach z grupy powyżej 9kg są fotelik z tzw. półką i przechodzącą przez nie pasami. O takie:
jak_wybrac_bezpieczny_fotelik_recaro_monza_nova.jpg

A tu filmik co się dzieję z dzieckiem w takim foteliku podczas dachowania:
 
@tikatukatam, fajnie, że zwróciłaś na to uwagę! Osobiście od razu na logikę nie brałabym pod uwagę takiego fotelika dla dziecka, tym bardziej jeszcze mniejszego!

Faktem jest jednak, że w większości przypadków testy ADAC są rzetelne i warte uwagi - na pewno foteliki zbadane przez ADAC są bardziej bezpieczne, od tych załączanych standardowo do wózka, więc testy mogą być dobrą podpowiedzią dla rodziców szukających bezpiecznego fotelika. Nic nie zastąpi również dodatkowego rozeznania i sprawdzenia wybranego produktu!
 
Wiadomo, że czymś się trzeba sugerować. Poczytać trochę o testach, opiniach, wypośrodkować do swoich potrzeb i zasobności portfela.
Ja nie mówię przede wszystkim używanym fotelikom, bo tak naprawdę gwarancja na fotelik jest tylko do pierwszego zdarzenia drogowego (nawet małej stłuczki) i każdy producent od razu zaleca weryfikację takiego fotelika.
Osobiście mam zostawiony fotelik po pierwszym dziecku, ale ja wiem, że nigdy żadnego zdarzenia drogowego nie mieliśmy, a u kogoś już trudno to zweryfikować.
Ja mogę polecić BeSafe Izi Go
e019a3894a04b88348187b896ab6
 
Dziewczyny, a co słyszałyście o wózkach Britax Go? Podoba mi się jeden, ale ma dwie wady:pprzekracza nam budżet o kilkaset złotych i chyba jest mało kompaktowy po złożeniu. ...
Ale poza tym - super :)
 
reklama
Do góry