reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie a ciąża.

reklama
Haha masakra ona się nie boi konsekwencji? ?
Nie ma prawa jesteś chroniona !
Pójdziesz do sądu to i tak wygrasz i będzie musiała Cie do pracy przywrócić tylko nie podpisuj tego czasem bo wtedy sama sie zgadzasz.
I potem na macierzyński
Ja dalam l4 z kodem B w marcu umowę mam do grudnia i teraz rodze i normalnie nie robili problemu.
 
Nie patyczkuj sie z nia ..potraktuj ja tak samo i idz odrazu na l4.
Moglas nie mówić ze jesteś w ciąży tylko odrazu l4 dac
 
Dziękuję bardzo za szybki odzew. Nie podpisałam ale ma świadków i to wystarcza że zostało dostarczone :/ Kadrowa powiedziała że jak doniose zwolnienie z kodem to wypowiedzenie traci moc prawna i tak jakby go nie było, czyli umowa do końca lipca. Czekam właśnie w kolejce do lekarza i im to zwolnienie doniose.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
Bo traci jak nie podpisalas:)
 
Misia Jest dokładnie jak powiedziała kadrowa. Z tymże powinnaś donieść zaświadczenie o ciąży i ewentualne zwolnienie lekarskie. Jeśli masz nieciekawą sytuację w firmie, to do firmy przynoś zwolnienia razem z kopią i żeby Ci podpisali, że wpłynęło danego dnia (masz na to 7 dni, inaczej obniżą Ci zasiłek o 25%)
 
Ze wszystkimi poprzednimi wpisami się zgadzam, jest tylko jedno "ale", którego nie jestem pewna. Jeszcze jakiś czas temu było tak, że w przypadku umowy na czas określony kobieta była pod ochroną dopiero od 12 tc (3 m-ca). Zanim zaczniesz wojnę dowiedz się, czy tak nie jest dalej. Bo w takim wypadku żadne zaświadzenie nie pomoże niestety jeśli się trafiło na nieszczególnego szefa:(
 
Ze wszystkimi poprzednimi wpisami się zgadzam, jest tylko jedno "ale", którego nie jestem pewna. Jeszcze jakiś czas temu było tak, że w przypadku umowy na czas określony kobieta była pod ochroną dopiero od 12 tc (3 m-ca). Zanim zaczniesz wojnę dowiedz się, czy tak nie jest dalej. Bo w takim wypadku żadne zaświadzenie nie pomoże niestety jeśli się trafiło na nieszczególnego szefa:(
Ja tez mam na określony a u mnie w firmie kazali tylko l4 z kodem b nie w którym tygodniu jestem
 
To jest chyba tak ze przed końcem umowy musisz byc co najmniej w 12 tygodniu ze np jak ja dalam w marcu a umowę mam do grudnia to przecież do tego czasu urodze
A jak umowe mialabym do czerwca np to wtedy musi byc 12 żeby przedluzyli do dnia porodu.
Aczkolwiek moze sie myle nie wiem jak to jest bo ja nie mialam problemu
Witch Ty kadrowa to sie wypowiedz
 
reklama
12tc ma zostać osiągnięty przed końcem obowiązywania umowy (a nie w momencie przedstawienia faktu pracodawcy)
 
Do góry