reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie a ciąża.

Witam, mam prośbę o poradę. Jestem w 8 tygodniu ciazy, mam umowę do końca lipca 2017. Szefowa dowiedziała się że jestem w ciąży i dzisiaj rano czekało na mnie w pracy wypowiedzenie. Mówi że ona nie wierzy że jestem w ciąży i mam przyjąć wypowiedzenie. Najwyżej jak jej dam zaświadczenie to wtedy wypowiedzenie traci móc prawna i tak jakby go nie było. Czy to prawda? Proszę o szybka odpowiedź.


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
Pracownica, która jest zatrudniona na podstawie umowy terminowej nie musi się martwić, jeśli zajdzie w ciążę. Bo zgodnie z przepisami taka umowa zostaje przedłużona do dnia porodu. Z dniem porodu rozwiązuje się tą przedłużona umowa. Tracimy prawo do skorzystania z urlopów związanych z macierzyństwem. Nie pozbawia to natomiast prawa do zasiłku za okres odpowiadający okresowi urlopu macierzyńskiego.
 
reklama
Hej. Złożyłam zwolnienie z kodem B i tak jak już wam pisałam wypowiedzenie traci moc prawna. Nawet podpisane. Zdałam wszystkie zabawki i widziałam jak rejestruje zwolnienie, także powinno być ok. Moja noga tam więcej nie postanie.
Jeśli chodzi o 12 tydzień to jest tak jak napisała olcia i witch.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Urlop nie przysługuje, bo nie jest się wówczas pracownikiem ;-) Ale należy się zasiłek macierzyński i tak - ZUS wypłaca.
Oczywiście cały czas mówimy o umowie o pracę (a nie zleceniu).
 
No tak o pracę:) czyli jak pójdę na rok na 80 % to ile taki zasilek będzie wynosił? ? Jak umowa mi sie kończy w grudniu?
 
reklama
Do góry