reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie a ciąża.

misia12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2015
Postów
3 032
Miasto
Warszawa
Witam, mam prośbę o poradę. Jestem w 8 tygodniu ciazy, mam umowę do końca lipca 2017. Szefowa dowiedziała się że jestem w ciąży i dzisiaj rano czekało na mnie w pracy wypowiedzenie. Mówi że ona nie wierzy że jestem w ciąży i mam przyjąć wypowiedzenie. Najwyżej jak jej dam zaświadczenie to wtedy wypowiedzenie traci móc prawna i tak jakby go nie było. Czy to prawda? Proszę o szybka odpowiedź.


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pracodawca nie ma prawa Cie zwolnic z pracy gdy jestes w ciazy! Przynies jej zaswiadczenie od ginekologa ze jestes w ciaży i szefowa wtedy może Ci jedynie "naskakac". Jestes teraz do dnia porodu chroniona innymi prawami i jedynie kiedy Cie szefowa moze zwolnic to w dzien porodu.

Proponuje przyniesc jej zaswiadczenie i isc od razu na chorobowe ktore w ciazy wynosi 100% :) :)

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
 
I niczego absolutnie niepodpisuj. Wydaje mi się, że jezeli podpiszesz i doniesiesz zaswiadczenie to juz po ptakach bo wypowiedzenie przyjelas sama.
 
Absolutnie nie podpisuj wypowiedzenia. Do lekarza i na zwolnienie i mam nadzieję że nie jest za późno. Mi pracodawca przedłużył umowę do dnia porodu. Nie ma prawa Ciew taki sposób potraktować.
 
Dziękuję bardzo za szybki odzew. Nie podpisałam ale ma świadków i to wystarcza że zostało dostarczone :/ Kadrowa powiedziała że jak doniose zwolnienie z kodem to wypowiedzenie traci moc prawna i tak jakby go nie było, czyli umowa do końca lipca. Czekam właśnie w kolejce do lekarza i im to zwolnienie doniose.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@misia12
Nie podpisałas, więc wypowiedzenie nie ma mocy prawnej. Aby zaistniało musisz je przyjąć, a nie przyjęłas. Odbiór poleconego z wypowiedzeniem jest traktowany jako przyjecie
Ja na Twoim miejscu przyniosłam bym niezwłocznie zaświadczenie o ciąży a potem L4, aby nie przebywać w tym miejscu.
 
reklama
Do góry