reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań itd czyli co słychać po wizycie u gina...

witam mamusie,u nas po wizycie u gina nieciekawie, pani stwierdzila ze jestem ''luzna'' (od mojego już to od dawna słyszę hehe) i mam leżeć bo jak nie to mnie wezmie do szpitala, wiec odpoczywam tyle ile sie da przy dwulatku (mąż akurat na weekend wyjechal wiec siedzimy sami). Mężulek wreszcie zaczął mnie wyręczać w obowiązkach domowych, uruchomił nawet swoją mamę do pomocy nad małym, tak wiec jak przychodzi i bierze go na spacer to nawet przy kompie mam czas posiedziec :) . Biore magneB6 3x2 i nospe raz dziennie (mialam wiecej brac ale nawet brzuch mi często się nie stawia wiec moze jedna tabletka profilaktycznie starczy), nastepna wizyta za tydzien.poza tym wszystko ok, badania w normie, mały siedzi już głową w dół i wreszcie pokazał siuraczka wiec nie mam już nadziei na dziewczynkę :(
 
reklama
Hej dziewczyny,
jak chodzicie na pomiary dzidzi to wszystko sie zgadzalo Wam? Mi wyszlo ze nóżka jest krótsza od Brzuszka o 3 tyg. a jestem w 34 tyg.ciazy! Gin nastraszyl, ze moze sie dzidzius w rozwoju zatrzymal, ale wazy 2040. Mowil tez ze taka moze byc uroda dziecka i ze musze przyjsc za 2 tyg. Panikuje, ze cos nie tak, czy takie odhylenia sa normalne?
 
Weron najlepiej iść do drugiego lekarza, by sprawdził jeszcze razi być spokojnym....
Co do rozbieżności ja przedostatnich na badaniach miałam, a na ostatnich badaniach mi się zrównało wszystko więc nie denerwuj się tylko sprawdź jeszcze raz. Pomiar zawsze jest objęty granicą błędu...

A lekarka mierzyła tylko raz dzidzię? Czy może dwa razy? Możliwe, że źle złapała. Więc spokojnie.
 
weron, nie panikuj, własnie sprawdzilam moje usg z poprzedniej ciazy i tez brzuszek byl o ponad 3 tyg. wiekszy od uda, maly urodzil sie zdrowiutki. My do wielkoludów nie nalezymy (ja 160cm, mąż ok170cm) wiec nie ma co liczyć że wyrośnie nam koszykarz, więc jeśli też jesteście niscy to ja bym sie nie martwila
 
Ja się uspokoiłam, bo ostatnie usg określiło dzidzi termin dwa tygodnie później niż według ostatniej miesiączki. W piątek na wizycie wszystko wyrównało sie co do dnia. Mała waży 1900 g i mierzy 46 cm :-)
Dostałam skierowanie na badania w kierunku gestozy, bo zaczęłam mocno puchnąć. Zaczęłam pić sok z żurawiny. Zaszkodzić nie zaszkodzi...
 
majazaura
no my tez do wielkich nie nalezymy, ja mam niecale 158 a maz 176, maly sie rusza, fika, serduszko bije. Chyba wszytskim tak wychodzi, ze sa roznice, prawda? Juz sie lepiej dzis czuje, kumpele z pracy byly mnie odwiedzic na przerwie na lunch, jakos sie wygadalam i troche przystopowalam. To i tak moje malenswo i zawsze bede je kochac, nawet z krotkimi nozkami.
 
ja wlasnie wrocilam od poloznej.dzidzia znowu sie obrocila glowka w dol:-) tylko pleski mi wystawila teraz do glaskania a nie brzuszek;-) mam jakies sladowe ilosci proteinek w moczu ale cisnienie ok i obrzekow brak wiec powinno byc wporzadku.wyniki maja byc pod koniec tygodnia:dry: a i dzidzia rosnie jak na drozdzach.niby dopiero zaczelam 34 tc ale polozna po macanku brzuszka i po macanku mowi ze jest prawie koniec 34 tc.:baffled: i kolejna wizyta dopiero 13.07 bo nie maja innego terminu i na dowidzenia uslyszalam ze mozemy sie juz na kolejnej wizycie nie spotkac bo moge juz miec do tego czasu dzidzie w domciu:szok: teraz zaczynam sie bac;-)
 
sama bym chciala to wiedziec polozna oznajmila to na podstawie centymetra wiec pojecia nie mam jak ona obliczyla wszystko.ale to jest szkocja ti jest wszystko mozliwe;-) ja sie i tak upieram ze nogi zacisne i nie popuszcze przynajmniej do 20 lipca:-D szkocja to kraj wynalazkow i ja na prawde nie wiem jak bez pomiarow na usg polozna wyliczyla te tygodnie ciazy:confused:
 
reklama
A tu jest Irlandia:) no ja z miesiaczki mam termin na 31lipca, z USG poczatkowego wychodzilo, ze urodz k.5 sierpnia, a teraz dzidzia mawymiary miezy 30 a 33 tygodniem i wazy 2037, wiec kto ma racje?:-)
Chociaz pani ginekolog po badani wew.stwierdzila, ze macica jeszcze trzyma, ale nie chcemy by dzidzia juz sie urodzila, wiec mam zwolnienie...I jak tu przewidziec co i kiedy???
 
Do góry