reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik pozytywny mimo krwawienia (okresu?)

daj znac koniecznie jak beta. Dobrze rozumiem, ze wieczorem mialas ciemna kreske na tescie, a z porannego moczu była jaśniejsza?
Dokładnie, dołączam zdjecie z porannego moczu
 

Załączniki

  • 20220323_170252.jpg
    20220323_170252.jpg
    1 002,4 KB · Wyświetleń: 189
reklama
Przed wizytą u ginekologa możesz iść na badanie bety - to Ci da jednoznaczną odpowiedź. Bo jesli ciąża jest młodsza to ginekolog może na usg jeszcze nic nie zobaczyć, a po wyniku będziecie wiedzieć, że faktycznie coś jest na rzeczy i trzeba poczekać. ;)
Krwiawienie w ciąży może wystąpić, bo mógł być np. krwiak który pękł. Na pewno trzeba to sprawdzić i monitorować. ;)
Powodzenia!
W moim przypadku badanie bety było bez sensu...piękna beta po teście, po 48h super przyrost...i po 2 tygodniach poronienie. Czasami mam wrażenie, że tutaj beta jest 100% wyznacznikiem, że będzie dobrze 🤷 oczywiście można zrobić beta HCG ale najważniejsze co powie lekarz na wizycie, zwłaszcza przy takich krwawieniach
 
W moim przypadku badanie bety było bez sensu...piękna beta po teście, po 48h super przyrost...i po 2 tygodniach poronienie. Czasami mam wrażenie, że tutaj beta jest 100% wyznacznikiem, że będzie dobrze 🤷 oczywiście można zrobić beta HCG ale najważniejsze co powie lekarz na wizycie, zwłaszcza przy takich krwawieniach
Dokładnie też tak myślę. Mi beta przyrastała prawidłowo a były puste pęcherze 🤷‍♀️ lekarze też coraz częściej odradzają badania przyrostu, bo wywołuje to niepotrzebny stres.

Poza tym jeśli dziewczyna jest już w 7 tc to jej beta może być powyżej 1000 a wtedy już może nie podwajać się co 48h bo już może być widoczny zarodek na usg i wtedy wyznacznikiem odpowiedniego rozwoju ciąży jest USG a nie beta.
 
I znów będę straszna ale we wczesnej ciąży krwawienie bardzo często zwiastuje wczesne poronienie ☹️ dlatego postaraj się nie nakręcać, zachowaj chłodną głowę, bo mocno boli jak się spada 😞. Oczywiście mam nadzieję, że wszystko będzie super 🙂 ale nawet po poronieniu jeszcze przez jakiś czas testy mogą wychodzić dodatnie
 
W moim przypadku badanie bety było bez sensu...piękna beta po teście, po 48h super przyrost...i po 2 tygodniach poronienie. Czasami mam wrażenie, że tutaj beta jest 100% wyznacznikiem, że będzie dobrze 🤷 oczywiście można zrobić beta HCG ale najważniejsze co powie lekarz na wizycie, zwłaszcza przy takich krwawieniach
Sama przeszłam poronienie mimo dobrze przyrastające bety, a mimo to przy kolejnej ciąży i tak zbadałam to jeszcze raz. ;)
A o tym, że 7 tydzień napisała dopiero później, więc dlatego pisałam o zrobieniu bety na początek.

Zależy jaka wartość tej bety, bo powyżej 1000 to pytanie czy mówimy o 2000 czy 10 000. Bo przy 2k i tak będzie widoczny dopiero pęcherzyk i dobrze, żeby z wizytą u ginekologa jeszcze się wstrzymała.
 
Dokładnie też tak myślę. Mi beta przyrastała prawidłowo a były puste pęcherze 🤷‍♀️ lekarze też coraz częściej odradzają badania przyrostu, bo wywołuje to niepotrzebny stres.

Poza tym jeśli dziewczyna jest już w 7 tc to jej beta może być powyżej 1000 a wtedy już może nie podwajać się co 48h bo już może być widoczny zarodek na usg i wtedy wyznacznikiem odpowiedniego rozwoju ciąży jest USG a nie beta.
Dlatego w aktualnej ciąży nie badałam bety
 
A ja jednak już zawsze będę fanką bety (mimo, że w dwóch pierwszych ciążach również nie badałam przyrostu). U mnie beta pokazała, że jest to ciąża pozamaciczna. Gdybym jej nie zbadała (bo czułam się super) to pewnie bym tu albo w ogóle nie pisała, albo przynajmniej była bez jajowodu. A tak udało się zadziałać na czas nim wydarzyła się taka tragedia jak u mojej sąsiadki z sali
 
Gratuluję. 🥰
W drugiej ciąży, z synem, miałam (prawie) normalną miesiączkę. Aby kolor się nie zgadzał, bo była brązowa. Ale długość, obfitość jak zwykle. Jakież było moje zdziwienie, kiedy przy braku miesiączki okazało się, że jestem w ciąży! O miesiąc starszej niż myślałam! Tak mnie to plamienie zmyliło, że myślałam, że to klasyczna menstruacja. Jak co miesiąc. 🙄
Ciąża donoszona, bezproblemowa, do 9 miesiąca pracowałam. 🙉🙊🙈 Dziecko zdrowe.
 
a ja jednak bym sugerowała powstrzymać sie od gratulacji, jak dobrze wiemy miesiaczka w ciaży nie wystepuje, a krwawienie świadczy o czyms- w najlepszej sytuacji krwiaku. Moja znajoma miala podobna sytuacje, tzn krwawienie i pozytywne testy, była to pozamaciczna.

Bledszy test z porannego moczu może byc zwiazany ze spadajaca beta (oby nie!) W zwiazku z tym takze jestem za sprawdzaniem bety.

Powodzenia autorko, daj znac ❤️
 
reklama
a ja jednak bym sugerowała powstrzymać sie od gratulacji, jak dobrze wiemy miesiaczka w ciaży nie wystepuje, a krwawienie świadczy o czyms- w najlepszej sytuacji krwiaku. Moja znajoma miala podobna sytuacje, tzn krwawienie i pozytywne testy, była to pozamaciczna.

Bledszy test z porannego moczu może byc zwiazany ze spadajaca beta (oby nie!) W zwiazku z tym takze jestem za sprawdzaniem bety.

Powodzenia autorko, daj znac ❤️
Nie sprawdza się rozwoju ciąży po intensywności kreski na teście ciążowym 🤦‍♀️ akurat ten co koleżanka dodała zdjęcie wychodził mi zawsze bardzo jasny nawet jak moja beta miała ok 2000
 
Do góry