reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

reklama
Wazy 6,6 kg ale wydaje mi sie ze ostatnio juz ciut wolniej przybiera bo wiecej sie rusza i wierzga a do niedawna była ludzik michelin.

Ja jak wyszlam ze szpitala to karmilam co 3h prawie z zegarkiem w reku i budzilam w nocy bo tak mi zalecali. Po 1 mcu już zaczelam karmic na zadanie a od niedawna nawet nie zapisuje co ile ale pewnie co okolo 4h, czasem częściej czasem rzadziej, zalezy jak spi etc. Na noc dostaje też często 1 butelke mm bo po calym dniu mam dwa cyce flaki. Robilam już milion prob żeby ta butle wyeliminowac ale się nie udawało więc jakiś czas temu odpuściłam. Ostatnio pediatra mowil ze moge jej juz zacząć podawac warzywa ale postaram się z tym wstrzymać jeszcze z 1,5 mca bo podobno do 6 mca dziecko powinno być tylko na mleku.

Co do czasu przy piersi to je dosyć szybko bo około 3-5 min ale czesto daje jej cycka żeby usnela bo nie mam sily jej nosic a smoka nie chce...

n59y6iye227k1jnm.png
 
Cześć wam.
Mam mały a może duży problem z synkiem.
Mały przyzwyczaił się spać na prawym boku jakoś nie chce na lewym.
Jak nie śpi to przekreca główke w obie strony ale jak już idzie spać to tylko na prawym biorę go na lewy to płacze i się przekreca tzn główke.
Zauważyłam że mną już główke x prawej strony splaszczona.
Mam pytanie do moich wiernych i kochanym koleżanek czy jest szansa żeby to wyrównać i co robić żeby na lewym spał
 
Ziemniaczek my przez pierwsze półtora miesiąca kladlismy na boczku na zmianę, a za plecki i główkę podkladalismy zrolowany kocyk. teraz już tak nie ulewa więc śpi na plecach i też preferuje jedna stronę...
 
Ali
No my jakoś nie zwracalismy na to uwagi ale do czasu gdy mój wziął małego na ręce i spojrzałam na jego główkę no i jak leży na brzuszku i podnosi główke i macha nią na prawo i lewo. Widać że ta główka jest zniekształcona taka dziwna kurcze zła jestem nie wiem czy to wróci do normy.
Czytałam trochę na necie o tym ale różnie piszą raz tak raz inaczej.
Mój ma dopiero miesiąc i może da się to wyrównać sama nie wiem.
Położna przychodzi dopiero 20 grudnia a co lekarza to dopiero na szczepionkę na 30 grudnia.
W szpitalu mówili że dziecko zdrowe pediatra też tylko poprostu to jest moja wina niedopatrzenie i wygoda a bo on nie płacze to niech tak leży.
Teraz leży na lewym kręci się ale śpi najgorsze jest to że on bierze ta głowę na swoją ulubioną strone
 
Ziemniaczku jeżeli Mały potrafi obracać bez problemu główkę w obie strony i kłaść na płasko z każdej strony jak leży na brzuszku to myśle ze to jest kwestia upodobania ze kładzie głownie w jedna stronę! Musisz teraz być bardzo konsekwentna i kłaść go w obydwie strony blokując możliwość obrotu kocykiem, paczka cukru itp. Nie jestem pewna co do tego czy główka sie odkształci, ale skoro on jest jeszcze taki malutki to być moze tak


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dordaw to u mnie podobnie, teraz tez czas przy piersi wynosi średnio 5-10 minut! Jeżeli chodzi o przybieranie to tez widzę ze troszkę zwolniła ale to podobno norma po 3 miesiącu!
Słyszałaś o suplemencie dla matek karmiących ********** - nie wiem na ile to efekt placebo na ile on działa, ale ja jak Emma urządza sobie wieczorem maraton cycowy i czuje ze cycki juz są puste wypijam sobie szklaneczkę tego cuda i jeszcze mi sie nie zdarzyło zeby Emma miała niedosyt mleczka, a jest z niej mały żarłoczek [emoji3]
Kup sobie to albo w aptece albo w Rossmannie i wypijaj codziennie jedna szklankę/porcje na godzinę przed ostatnim karmieniem, moze to ci pomoże wyeliminować ta butle
Jeśli chodzi o wprowadzanie pokarmów stałych to ja przy Amelii zaczęłam jak miała równe 4 miesiące, bo byłam taka niecierpliwa i nie mogłam sie juz tego doczekać! U nas nawet na dobre to wyszło bo jak jej szły górne jedynki w wieku 6,5 miesiąca to odmówiła mleka i dzięki temu mogłam jej podawać kaszki itp. Ale ona była karmiona naturalnie ale z butelki
Teraz natomiast nie mam zamiaru niczego wprowadzać przed 6 miesiącem, pewnie dlatego ze jestem zafascynowana KP i trochę z wygodnictwa [emoji12]
Ale jak juz bedziecie dziewczęta wprowadzać kaszki czy inne papki to polecam zakup silikonowej butelki która zamiast smoczka ma łyżeczkę na końcu! Firmy Lovi - rewelacja!!! Polecam, pokarm dłużej jest ciepły a przy takich maluszkach to ważne i bardzo wygodnie sie karmi


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie słyszałam nigdy o takiej butelce
Zaraz wejdę na allegro i sprawdzę czy jest bo u mnie w mieście w aptekach wątpię żeby coś takiego było.
Ja karmie mm więc nie podyskutuje w wami.
Ciekawa jestem gdzie reszta dziewczyn byłoby nas więcej.
Pozdrawiam
 
Yvonne probowalam tego ale w pewnym momencie odstawilam bo mala dostała wysypki i nie wiedzialam od czego więc eleminowalam sporo rzeczy i pozniej juz do tego nie wróciłam. Dobrze ze mi przypomnialas bo mam jeszcze parę saszetek to dziś spróbuję :) a Ty co przy starszej córce wprowadziłas jako pierwsze z pokarmów? Ja też już nie mogę się doczekać zeby jej cos podac na sprobowanie, zwlaszcza jak sie patrzy jak my jemy, ale z drugiej strony jest jeszcze taka malutka że wydaje mi się że jest jeszcze ciut za wczesnie. Ta butalka Lovi z łyżeczka to polega na tym że z tej łyżeczki leci pokarm? Muszę tego poszukać. Moja pije tylko z Lovi :)

Ziemniaczku podpisuje się pod słowami dziewczyn. Jak jest taki malutki to moze mu się trochę ta glowka odkształcic. My od samego początku kladlismy Maje raz na prawo raz na lewo. Mieliśmy przy kolysce zawiazana wstążke która przewiazywalismy na ta stronę na którą ostatnio spala aby pamiętać.

Widzę że pozostałe dziewczyny chyba nie zajrzały ostatnio na forum bo na razie jesteśmy we 4. W sumie nie dziwie się bo juz sporo czasu minęło odkąd bylysmy tam w komplecie. Jak znajdę trochę czasu późnym wieczorem to powysyłam im wiadomości na priv, one przychodzą też chyba na maila to moze dzięki temu poszerzymy nasze grono :)

U mnie dzis piękne słońce. Mala właśnie drzema ale niedługo wybieramy się na spacer. Mam nadzieje ze nie zmarzne dziś tak jak wczoraj ;)

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
Do góry