reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

Ziemniaczek to niezle ze ma tylko miesiac a juz trzyma glowke, silny chlopak. :) I bardzo ladny. Ja troche pozno zaczelam Maje klasc na brzuchu i na poczatku strasznie tego nie lubila a teraz sama chce sie przekrecac ale dopiero ze dwa razy jej to wyszlo.

Jesli chodzi o to jak mijaja dni to moja mala na szczescie przesypia noce. Budzi sie tylko raz, max dwa razy na jedzenie a dzisiaj np usnela o 22 i wstala na chwile podjesc o 5 i dopiero teraz slysze ze sie zaczyna ruszac. Ostatnio staramy sie ja przestawic aby wczesniej usypiala ale na razie nie wychodzi.

Mamy juz staly schemat dnia, ktory sama narzucila. Do niedawna mialam problem bo nie chciala lezec w wozku na spacerach ale gdzies o 3 tyg juz jest spokoj i rozglada sie z ciekawoscia. Czuje ulge bo wczesniej musialam wychodzic z nia tylko na spiocha. Ogolnie tez duzo sie usmiecha, od niedawna smieje sie w glos. :)

Jak usypiacie swoje maluchy? u mnie teraz to jedyny problem bo usypia tylko przy piersi lub bujana na rekach. Od urodzenia zasypiala mi przy piersi i teraz nie umie sama w lozeczku sie wyciszyc..

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
Hej.
Dordaw, moja córcia ma 4 m-ce. Też usypiała mi przy piersi, jak się przebudziła to ja ją znów do piersi (na szczęście rzadko się budziła). W którymś momencie zaczęłam jej podmieniać pierś na smoczka. I tak na półśpiocha odkładałam ją do łóżeczka. Teraz zaczęłam ją dokarmiać na noc. Po jedzonku daję smoka, odkładam, a ona po kilku minutach śpi jak zabita.
 
W dzień Krzyś zasypia sam na brzuszku, a wieczorem jeśli nie zaśnie po butli w swoim łóżeczku to biorę go na chwilke do łóżka albo na rączki - zazwyczaj szybko usypia i można go odłożyć do łóżeczka. Na początku bawiliśmy się w usypianie w łóżeczku ale trwało to bardzo długo i często i tak kończyło się wzięciem do łóżka ;)

Dziewczyny czy coś Wam dolega po leżącej ciąży? Mnie strasznie bolą kolana i myślę że to właśnie od tego...

Z tym napięciem mięśniowym nie ma reguły. Wiele dzieci których mamy nie brały żadnych leków mają z nim problemy.
 
Moja niestety wypluwa smoczka bo gdyby go chetnie ssala to pewnie nie byloby problemu z tym usypianiem, eh. Moze niedlugo potestuje jakies nowe smoczki... :)

Mi po lezeniu mam wrazenie ze bardzo czesto nogi i rece dretwialy. W pewnym momencie do tego stopnia ze bylam u lekarza bo sie balam ze mam jakas powazniejsza chorobe ale poki co minelo. Ta ciaza tez mi na psyche siadla, jakbym byla teraz w kolejnej to musialabym chyba skorzystac z porad psychologa a moze i psychiatry ;) nie chcialabym zeby Maja byla jedynaczka ale poki co nie chce tego powtarzac.

n59y6iye227k1jnm.png
 
Smoczki ortodontyczne Tommee tippee close to nature night time 0-6 miesięcy. Ma też Tommee tippee any time którym nie pluje, ale zdecydowanie woli te night time ;) wszystkie inne leżą w szufladzie...
 
Emma zasypia sama czy to w naszym łóżku, swoim łóżeczku, wózku, leżaczku itp. Tylko wieczorem po kąpieli zasypia często przy piersi, ale to chyba raczej wynika z tego, ze chce sie porządnie najeść na noc bo od samego początku śpi przynajmniej 5 h! Dzisiaj np. spała od 22-6 - drugi raz jej sie to zdażyło! Najczęściej śpi od 22-4/5 wiec i tak mega długo biorąc pod uwagę ze jest tylko na piersi!
W ciagu dnia tez ucina sobie drzemki ale juz krótsze niż na początku bo taki 30-45 minutowe plus 1,5 h na spacerze, a jak jest brzydko i nie idziemy to w tym czasie w domu tez tyle śpi!
Jeśli chodzi o smoczki to nam spasowały Lovi Night and Day, pod koniec tygodnia zmieniamy rozmiar na 3-6 miesiąca zgodnie z tym co wyczytałam ze smoczek należy wymieniać średnio co 6 tygodni!
Pierwsza córka nie chciała smoczka i niestety do dzisiaj ssie kciuka :( Emma tez próbuje ale od razu jej go wyciągam i wkładam smoczek, od smoczka jest pózniej łatwiej odzwyczaić niż od kciuka


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja tez laduje kciuka jak tylko zaczyna byc senna :/ wyciagam jej i wkladam smoczka ale rece ma juz na tyle sprawne ze sama go wyciaga, wypluje lub mimo smoczka pcha na sile kciuka i sam jej wypada. Na poczatku ssala smoczek ale w pewnym momencie jej sie odwidzial i koniec. Sprobuje Ali z tym Tommy Tippee :) Yvonne to zazdroszcze ze tak sama usypia. Moja kiedys jak smoka brala to tez jej sie zdarzalo...

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
Moja pierwsza córka Amelia tez sama zasypiała, jak skończyła rok to zaczęłam z nia zostawać w sypialni aż zaśnie i to był błąd bo potem juz musiałam tak co noc! Najgorzej było jak skończyła dwa lata, bo jak spała w ciagu dnia to i półtorej godziny wieczorem potrafiła fikać w łóżku zanim zasnęła a ja juz potem nie byłam w stanie nic w domu zrobić bo to juz 22 a na drugi dzień do pracy! Wiec zlikwidowaliśmy popołudniowe drzemki i zaczęła fajnie zasypiać - codziennie czytam jej bajkę, a 5 minut pózniej śpi!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry