reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

Ja raz też dałam marchewkę z rosołu, ale bałam się że rosół będzie za tłusty.

Nafoczka masz jakiś system rozszerzania diety? Powiesz mi co je Twój maluch i jak często:)?
Jeśli chodzi o sloiczkowe jedzenie to nie zwracam specjalnie uwagi na rozszerzanie, daje zgodnie w miesiącami jak ma. Zaś z domowych rzeczy to polizac juz dostał wiele rzeczy i barszczyk czerwony i biały i pomidorowa bo strasznie na nas patrzy jak my jemy :) a do jedzenia to póki co tylko rosolek z marchewka i ziemniaczkiem, jabłko i banana. Toleruje wszystko a najchętniej kp :D mm nie bardzo. Obiadek 1x dziennie 1x owoc i 1x mm a reszta to kp :)
A ty co dajesz?
 
reklama
U Nas to jest tak, że ja dawałam Mikołajowi tylko od czasu do czasu czegoś spróbować, np. 2 razy w tygodniu czegoś próbuje. Zdarzyło się mu zjeść też i pół słoiczka.
Zjadł ze słoiczków: marchew, marchew z ziemniaczkiem, brokuł, dynię, banana i jabłko. Sama dałam mu marchewkę i jabłko. Liże też banana, polizał raz ogórka kiszonego i kiełbaskę :)
Cały czas kp, a raz na wieczór daje mu mm.
On niechętnie jadł te rzeczy, wiercił się, marudził i pocierał nosa. Później kupkowe problemy, więc ja niechętnie mu rozszerzam dietę :) Ale chyba już od 6 miesiąca powinnam jeden posiłek zastąpić?
 
U Nas to jest tak, że ja dawałam Mikołajowi tylko od czasu do czasu czegoś spróbować, np. 2 razy w tygodniu czegoś próbuje. Zdarzyło się mu zjeść też i pół słoiczka.
Zjadł ze słoiczków: marchew, marchew z ziemniaczkiem, brokuł, dynię, banana i jabłko. Sama dałam mu marchewkę i jabłko. Liże też banana, polizał raz ogórka kiszonego i kiełbaskę :)
Cały czas kp, a raz na wieczór daje mu mm.
On niechętnie jadł te rzeczy, wiercił się, marudził i pocierał nosa. Później kupkowe problemy, więc ja niechętnie mu rozszerzam dietę :) Ale chyba już od 6 miesiąca powinnam jeden posiłek zastąpić?
On chyba niewiele młodszy od Wiktorka? Ma czasem bunt bo mój jak jest grzeczny to polezy w lozeczku czy koszyczku ale jak ma dzień na "nie" to po 30 min mam dość bo wszystko jest źle. Jakość chyba pierwszy był grzeczniejszy albo ja młodsza :D
 
Mikołaj ma dzisiaj 6 msc i 6 dni :) nie wyleży 30 minut sam, jak jest wyspany i najedzony to jest super, jest spokojny i dłużej bawi się sam, ale to nie zdarza się często :) Zazwyczaj musze być przy nim. Jak robię obiad to bawi się zabawkami i czasem mu śpiewam jak zaczyna marudzić.

Dzisiaj spał 3 h! Nie mogłam w to uwierzyć :) zazwyczaj drzemki trwają 30 min. Już nie pamiętam kiedy tak odpoczęłam :)
 
Mikołaj ma dzisiaj 6 msc i 6 dni :) nie wyleży 30 minut sam, jak jest wyspany i najedzony to jest super, jest spokojny i dłużej bawi się sam, ale to nie zdarza się często :) Zazwyczaj musze być przy nim. Jak robię obiad to bawi się zabawkami i czasem mu śpiewam jak zaczyna marudzić.

Dzisiaj spał 3 h! Nie mogłam w to uwierzyć :) zazwyczaj drzemki trwają 30 min. Już nie pamiętam kiedy tak odpoczęłam :)
Mi to od razu mleko się puszcza i wiem ze "za dlugo" spi :D :D :D
Mój jest z 28.06 wiec niewiele starszy :)
 
3h to super. A jak usypiacie maluchy w ciagu dnia? U mnie na noc z usypianiem jest spory postep ale w dzien to moja drzema glownie z cycem w buzi a wystarczy ze jej zabiore lub na chwile odejde to sie budzi :/

n59y6iye227k1jnm.png
 
3h to super. A jak usypiacie maluchy w ciagu dnia? U mnie na noc z usypianiem jest spory postep ale w dzien to moja drzema glownie z cycem w buzi a wystarczy ze jej zabiore lub na chwile odejde to sie budzi :/

n59y6iye227k1jnm.png
Jak tylko widze, ze mlody zaczyna marudzic to wlaczam radio, biore na rece i tancze :D w ciagu 3 piosenek zasypia :) uczylam go w lozeczku zasypiac, ale tylko plakal jak go zostawialam,wiec nie mialam serca. Moze jeszcze bede probowac,ale czekam na lepsze dni ;)
 
Mój w dzień czasem usypia sam jak sobie chodzimy, czasem w wozeczku a czasem przy kp, wieczorem tez. Niestety nie mamy rytuału ale nie zasypia sam choć bardzo szybko. Spi sam ale najdłużej na brzuszku.
Jeśli w ciągu dnia przespi 2 godz to jest grzeczny i uśmiechnięty ale jak ma krótkie drzemki po 30 min to jest marudny i umeczy i siebie i mnie :)
 
nafoczka u Nas to samo, krótkie drzemki równa się marudzenie.

Do pierwszej drzemki daje Mikołajowi cyca, kłade się z nim i układam go na boczku. Chwila moment i zasypia, jak wyjmuje pierś to przemycam smoczka i śpi :) Ja zazwyczaj razem z nim :)

Druga drzemka jest w wózku na spacerze, albo usypiam go lulając na rękach. Później jest meksyk z odkładaniem, żeby się nie obudził:)
Ćwiczę, żeby usypiał sam, troszkę płacze i włączam mu pozytywkę ale udaje się. Robię to tylko wtedy jak nikogo nie ma w domu, bo tak to zaraz ktoś przychodzi bo dziecko płacze i pyta co ja mu robię...
 
reklama
nafoczka u Nas to samo, krótkie drzemki równa się marudzenie.

Do pierwszej drzemki daje Mikołajowi cyca, kłade się z nim i układam go na boczku. Chwila moment i zasypia, jak wyjmuje pierś to przemycam smoczka i śpi :) Ja zazwyczaj razem z nim :)

Druga drzemka jest w wózku na spacerze, albo usypiam go lulając na rękach. Później jest meksyk z odkładaniem, żeby się nie obudził:)
Ćwiczę, żeby usypiał sam, troszkę płacze i włączam mu pozytywkę ale udaje się. Robię to tylko wtedy jak nikogo nie ma w domu, bo tak to zaraz ktoś przychodzi bo dziecko płacze i pyta co ja mu robię...
O to ja mam to samo i teściów "pod soba" woec jak placze to tesciowa wpada, a na dodatek starszy wola zeby "nie bic" mlodszego?!
Mój przy kp zasypia w 3 sekundy :) sam wtedy gdy się zmęczy i nie jest marudny (czasem się zdarza) Myślę że jak będzie ciepło i więcej świeżego powietrza to z tym zasypianiem pójdzie nam łatwiej :) no i jest wielkim wrogiem smoczow w tym i mm z butelki :/
 
Do góry