reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wybór wózka dla naszego maleństwa:)

mnie się wydaje że w przypadku naszych dzieciaczków to długość gondoli nie jest aż tak bardzo ważna, co innego jak rodziłam Danielka na jesień- śpiworek, kombinezon- wszystko musiało się pomieścić w gondolce przez kilka dobrych miesięcy. A u nas to ledwo się urodzą to wiosna będzie i bez dodatkowych gadżetów będą maluszki jeździły. Pewnie szybko do spacerówki się przesiądą i tak jak się lato zrobi.
 
reklama
Mnie się wydaje że duża gondola to ważna sprawa, bo np ja planuję wykorzystać wózek również przy drugim dziecku ( jak się pojawi), więc będę patrzyć żeby wózek był funkcjonalny, kolor raczej neutralny tak żeby pasował na każdą porę roku i każdą płeć:-)

Na razie jestem za MIKADO, odpowiada mi pod każdym względem. Zobaczymy czy się nie odmieni
 
My jak narazie wiemy tyle, że wózek będzie 3w1, waga z gondolą max 15 kg, po złożeniu ma nie zajmować połowy bagażnika i że obowiązkowo musi mieć rączkę skórzaną (ewentualnie z ekoskóry) bo te piankowe odrzucają- zbieranina potu i zarazków. Na dzień dzisiejszy Jedo Fyn, ale jeszcze pewnie nam się parę razy odmieni.
 
mnie jeszcze w wozkach zastanawia jedno - sprawa mocowania gondolek, spacerowek

sa wozki, gdzie kolejne czesci mocuje sie jakby na zatrzask w jednym punkcie - ale sa tez takie tradycyjne wozki, gdzie gondolka jest umocowana w dwoch punktach.

teraz się zastanawiam, co jest lepsze, w sklepie twierdza ze jeden punkt daje dodatkowa amortycje i na nierownym dziecko sie po prostu buja troche, z kolei mocowania w dwoch punktach jak np w bartatina, powoduje ze dziecko podskakuje w gondolce. zauwazyla ktoras z Was to o czym mowili w sklepie? bo ja w sumie nie chcialabym aby po spacerze na nierownym chodniku lub alejce dziecko bylo w jakims transie od wstrzasow... a oba rozwiazania nie sa idealne dla mnie
 
och ja wózków to już kilka przerobiłam... 10 lat temu mój synek miał wózek firmy Polak, który był wtedy hitem i w ogóle...dla drugiego synka 2 lata temu kupiliśmy Quinny Buzz...wózek fajny fajnie się prowadził, bardzo praktyczny zestaw 3w1 ...wtedy mieszkaliśmy jeszcze w bloku na 4 piętrze bez windy i wózek się sprawdził.. ale teraz jak wspominam to miał wiele wad...po pierwsze... gondolka była mała albo to mój synek za szybko rósł... później przeraziła mnie kubełkowa spacerówka... mały nie mógł wygodnie poleżeć ani pospać na spacerze...i nie sprawdził się na wsi na drodze z dziurkami :) więc jak tylko się przeprowadziliśmy na wieś kupiliśmy dużego trójkołowca firmy hauck a do samochodu małą parasolkę też tej firmy..

teraz gdy mieszkamy już na wsi potrzebujemy wózeczka na czterech dużych kołach... więc nasz wybór padnie pewnie na coś w pokroju BEBECAR, JEDO, ROAN

może troszkę staroświecki ale ważne, żeby dziecku było wygodnie :)
 
emil_e 30 z wózków które wymieniłaś to ogolądałam bartatina jedo oraz bebecar, bebecar moim zdaniem jest solidniejszy i lepiej wykonany,ale oba sa masywne, sle skoropotrzebujesz wozek na wyboiste drogi moze sie sprawdza, bebecar moim zdaniem to taki maly czołg, nawet w górach by się sprawdził... ja jakbym mieszkała na wsi to bym kupiła jednak emmaljunga, to jest wózek nawet na górski szlak, tylko bardzo drogi...
 
Ja mam x-landera xa po starszaku i sobie chwalę, także myślę że przy drugim dzieciątku też się sprawdzi :). Co do gondolki to niby x-lander nie ma jej jakieś wielkiej, ale nam wystarczyła. Szczególnie że synek za nic nie chciał jeździć w gondolce od samego początku i dość szybko przenieśliśmy się do spacerówki. I tak używamy jej do dziś. Także nic więcej nam nie potrzeba.
 
reklama
my z kolei jesteśmy zdecydowani na Jedo fyn :) same plusy widzę tego wózka i wizualnie też mi się podoba. czas oczekiwania na kolor to u nas ok 4 tyg, więc podejrzewam, że przed świętami będziemy zamawiać :]
 
Do góry