reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

a ja znów się tu odzywam....Bo nadal cisza z ząbkami:((Tzn tak jak pisałam wczesniej dwie dolne jedynki wyszły synkowi jak miał 4,5 mies., teraz ma prawie 10 mies. i nadal tylko te dwa biedne ząbeczki....Czy to jest normalne????dolne dziąsła ma od paru miesiecy rozpulchnione, ale nic nie wychodzi z nich!!:(Dodam jeszcze, ze na tych jego dwóch ząbeczkach kiedyś pojawiły się ciemne znaczki od wewnętrznej strony, potem znikły a teraz znów są:(Ma ktoś pomysł co to moze byc??
 
reklama
witam :)
jaka temperaturka jest przy ząbkowaniu?
Moja Mała od kilku dni jest rozdrażniona i marudna ale tez nie cały czas tylko jak jejchyba zabawa znudzi, ślini się na potęgę pcha rączki do buzi nawet noszenie na rączkach to żeby nie za długo bo też się szybko denerwuje i woli w łóżeczku leżeć a od wczoraj zauważyłam skoki temperatury w ciągu dnia - mierzę rano 36,9 po godzinie czy dwóch 36,6 znowu za jakiś czas mierzę to 37,2 a potem znowu 36,6... staram się nie dawać niczego przeciwgorączkowego bo moja pediatra zaleca dopiero jak przekroczy 38 żeby podać... dziąsełka oglądam ale nie wiem czy są rozpulchnione czy jeszcze nie...
nie mierzę mu temp tylko jak już czuję że czoło ma bardzo ciepłe i do tego jest bardzo marudny i popłakuje z byle powodu to daję czopek p/bólowy
a ja znów się tu odzywam....Bo nadal cisza z ząbkami:((Tzn tak jak pisałam wczesniej dwie dolne jedynki wyszły synkowi jak miał 4,5 mies., teraz ma prawie 10 mies. i nadal tylko te dwa biedne ząbeczki....Czy to jest normalne????dolne dziąsła ma od paru miesiecy rozpulchnione, ale nic nie wychodzi z nich!!:(Dodam jeszcze, ze na tych jego dwóch ząbeczkach kiedyś pojawiły się ciemne znaczki od wewnętrznej strony, potem znikły a teraz znów są:(Ma ktoś pomysł co to moze byc??
najlepiej zapytaj lekarza , u nas było tak że górne jedynki wyszły ok miesiąc po dolnych ale np u koleżanki było podobnie i w końcu pojawiły się kolejne ząbki
 
Moja córeczka tez ząbkuje:
robi banki ze śliny, strasznie sie slini i wiadać jej taka małą kropeczkę na dolnym dziąsełku. Pomyślałam żeby kupić taką silikonową nakładke na palec (podobna do szczoteczki) i masować jej ząbki. Mam nadzieję że jej ulży? Czy ktos stosował?
km5s8u69pbxniysi.png
uch5j44jw86ldiot.png
 
Córcia ma 8 m-cy i żadnego ząbka. Czuć, że coś jej rośnie bo dość mocno potrafi przygryźć palec czy sutek, ale nic się nie pojawia. Kiedy Waszym pociechom pojawiły się pierwsze ząbki?
 
U syna mojej koleżanki wyszły dolne jedyneczki w wieku 3 m-cy moja gaja ma 4 ale juz coś się przedziera;)Także max 2 tyg i powinny być;)
 
Mój synek miał tak twarde dziąsła,że skórę sobie zdzierał na palcach przygryzając...potrafił nektarynkę ugryźć...lekarz ciągle mówił,że "za chwilę" będą zęby...trwało to 5 miesięcy...!!! także nie zawsze spuchnięte czy twarde dziąsło może świadczyć o tym,że ząb pojawi się niedługo....
Wychodzenie zębów jest podobno dziedziczne...u mnie się sprawdziło...mężowi normalnie zęby wyszły, a mi późno,bo w 9-tym miesiącu...no i synkowi też w 9 dopiero wyszedł.
 
Mój synek miał tak twarde dziąsła,że skórę sobie zdzierał na palcach przygryzając...potrafił nektarynkę ugryźć...lekarz ciągle mówił,że "za chwilę" będą zęby...trwało to 5 miesięcy...!!! także nie zawsze spuchnięte czy twarde dziąsło może świadczyć o tym,że ząb pojawi się niedługo....
Wychodzenie zębów jest podobno dziedziczne...u mnie się sprawdziło...mężowi normalnie zęby wyszły, a mi późno,bo w 9-tym miesiącu...no i synkowi też w 9 dopiero wyszedł.

właśnie moja mama nie pamięta kiedy mi wyszły:)Także poczekamy zobaczymy;)
 
U nas pierwszy ząbek wyszedł w wieku 7,5 miesiąca. Po pierwszym posypały się kolejne i do 9 miesiąca wyszło 6 ząbków. Od miesiąca spokój, choć może jakieś dolne kiełki niedługo się pokażą?:-)
 
reklama
Witam mój synek bardzo długo się męczył bo zaczął ząbkować jak miał nie całe 6miesięcy a wyszły dopiero w 8 miesiącu i to najpierw jeden a tydzień pózniej drugi na dole.Teraz ma prawie 10 miesięcy też ma znowu napady wrzasku i widać gulki u góry ale ząbków jak narazie więcej nie ma
 
Do góry