reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
My przemywaliśmy gazikiem przegotowaną wodą od początku dziąsełka. A jak zaczęła jeść co innego niż moje mleczko to myjemy szczoteczką i przegotowaną wodą ząbalki. A mamy już 10 sztuk ;D
 
Witajcie, moj maly jutro skonczy 11 miesiecy i dopiero ida mu 2 dolne jedynki, tzn. wlasnie sie wyrznely
Ale mam pytanko, bo nie jestem pewna, ale chyba ma tez ma rozpulchnione dziaslo w miejscu dolnej trojki, nie jestem pewna, bo oczywiscie nie da sobie zajrzec do pysia,
czy to mozliwe ???
 
Trinakria u nas miejsca trójek od dawien dawna opuchnięte ;D Zaczęło się jak wychodziły dwójki. Teraz ma 10 zębów, ale trójek dalej nie. To podobno normalne :) Z tego co pamiętam to na kwietniu pare dzieciaczków tak ma.
 
Czesc
Czym i jak myjecie  pociechom ząbki Nasza córcia ma juz 6 i chyba 2 nastepne w drodze i to juz chyba pora na jakies mycie zabków ?? słyszałam o szczoteczkach z campolu  ze sa nawet mycie na dziasełek przed zabkamiale nie wiem czy to prawda I od kiedy mozna pastą ??
:DPOZDRAWIAMY!!
 
Margarita i Amelka pisze:
Czesc
Czym i jak myjecie  pociechom ząbki Nasza córcia ma juz 6 i chyba 2 nastepne w drodze i to juz chyba pora na jakies mycie zabków ?? słyszałam o szczoteczkach z campolu  ze sa nawet mycie na dziasełek przed zabkamiale nie wiem czy to prawda I od kiedy mozna pastą ??
:DPOZDRAWIAMY!!

Poczytaj ostatnie stronki bo akurat dziewczyny pisały czym i jak myją ząbki.

Matahari pisze:
My przemywaliśmy gazikiem przegotowaną wodą od początku dziąsełka. A jak zaczęła jeść co innego niż moje mleczko to myjemy szczoteczką i przegotowaną wodą ząbalki. A mamy już 10 sztuk ;D

A pasta dopiero jak się nauczy wypluwać.
 
Matahari pisze:
[
A pasta dopiero jak się nauczy wypluwać.

PAstą można wcześniej tylko koniecznie bez zawartosci fluoru lub ze zmniejszoną zawartościa fluoru. Chodzi o to,żeby dziecko nie połykało zbyt dużej ilości fluoru, bo potem moze mieć problem z fluorozą zębów stałych - tj. biłae plamki.

czy któraś z Was daje dziecku Zymafluor???? Z ciekawości pytam????
 
Matahari pisze:
Margarita i Amelka pisze:
Czesc
Czym i jak myjecie pociechom ząbki Nasza córcia ma juz 6 i chyba 2 nastepne w drodze i to juz chyba pora na jakies mycie zabków ?? słyszałam o szczoteczkach z campolu ze sa nawet mycie na dziasełek przed zabkamiale nie wiem czy to prawda I od kiedy mozna pastą ??
:DPOZDRAWIAMY!!

witam Cię Margarito
mamy córcie w podobym wieku :)
Oliwka też ma juz 6 ząbków ,narazie tylko przemywam jej buziaka (wśrodku oczywiście) rumiankiem
jeśli chodzi o szczoteczki-to ja kupiłam 3 szt w zestawie canpola
Pierwszą po prostu jej daje do gryzienia-jako zabawkę-sama sobie łagodzi ból dziąsełek
Druga ma takie włoski silikonowe do mycia pierwszych ząbków,moczę szczoteczkę w rumianku i próbuję oczyścić buziaka,a czasami nakladam na nią gazik
Trzecia jest juz wlosiam,ale to na później... :)
 
reklama
Do góry