reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
no bolą, bolą!!!
Oskar ma to prawie za sobą, prawie bo została mu dolna lewa czwóreczka. szła, szła i sie zatrzymała.
górne jakos wyszły równo, ale trwało to długo i strasznie cierpiał. do tej pory smarowałam calgelem ale przy tych czwóreczkach siegnełam po viburcol. na szczescie pomogło.
natomiast dolne ida juz od miesiąca. etapami. szły, szły, tydzien koszmaru i tydzien spokoju, i znów tydzien koszmaru a teraz tydzien spokoju. prawa juz sie przebła i jeszcze ta lewa.

pasty do ząbków nie polecam, dopóki dziecko nie nauczy sie samo wypluwać.
nawet tej, którą podobno mozna połykac i nic sie nie stanie.
swoja droga to troche dziwne. co to za pasta?
moze ktos zna szczegóły?
pozdrawiam
 
proszę szczegóły:
nenedent-baby
1. łagodnie czyszcząca pasta do zębów dla niemowląt
2. o specjalnie dostosowanym smaku
3. bez cukru, zawiera ksylitol
4. nie zawiera fluoru i mentolu
5. bez barwników i konserwantów
6. z bardzo miękką szczoteczką silikonową nakładaną na palec do delikatnego masażu dziąseł

Dostępny tylko w aptekach
Źródło: Twój Maluszek nr2(05)
www.twojmaluszek.pl

(jeszcze nie zakupiłam ale napewno to zrobię)
 
Ja mam szczoteczkę Aquafresh dla maluszków i jest super. Paste kupiłam ale nie umie wypłukac więc lipa. :-[
Zęby nadal idą i mamy urwanei głowy do tego ma mega katar i kaszle (ale nei wiem czy to nie od sliny bo leje mu się z buzi strumieniami) ::)
Pzdr wszytkie dzieciaczki
 
mojemu synkowi wyszly 2 pierwsze zabki (jedynki na dole) miesiac temu. mial wtedy 6,5 miesiaca.. i od tego czasu nic. jak bylo u was? po jakim czasie nastepne zaczely wychodzic? i po jednym czy po kilka na raz? dzieki.
 
dzięki Nikos za ten nenedent. poczytałam trochę w necie i mimo, że niby szkodliwy nie jest to ja wolę zeby Oskar nie łykał nic niepotrzebnie.
niedługo pewnie i tak nauczy się wypluwać, bo dzielnie ćwiczymy.
pozdrawiam
 
Do bbb
Może masz rację z tą pastą.

Krox

Mojemu małemu te 4 jedynki wyszły praktycznie w przeciągu 2 tygodni jeden po drugim.
Teraz czekamy od miesiąca na następne.
Już są chyba blisko bo Kuba jest nieznośny.
Pozdrawiam
 
Musze pochwalić mojego Olak bo umei sam sobei umyć ząbki. Myje przy okazji całą jamę ustną z migdałkami ale myje ;) :)
 
reklama
Hej, ja mam troszke inny problem, moja milusia zaczęła zabkować dopiero w 10 miesiącu i narazie ma dwa dolne ząbki ;D Ale czasami niestety ... śmierdzą jej rączki i bużka, nawet nie jama ustna tylko policzki :-[ z czego to może być??? Ma cały czas smoczka i bardzo go lubi, myję jej często raczki i buzię. Czasami nie ma takich objawów przez długi czas, a jak są to nawert cały dzień tak troszkę zajeżdza... Macie jakieś pomysły?

 
Do góry