reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Witam Wszystkich!! Moja Zuzia jeszcze zabków nie ma a ma 5 m-cy chociaż mam kolezanke i jej coreczka jest 9 dni starsza od mojej i juz ma 2 zabki. Tyle ze moja mala slini sie juz od jakiegos m-ca a do buzi bierze co sie da. Jak cos sie u niej pokaze to napewno pochwale sie kto znalazl :):):)
 
reklama
A moj Mateusz ma 7,5 miesiaca i 8!!! zebow... Komplet gora, dol od dwojki do dwojki ;D Szok!!! Chyba bijemy rekord nie tylko na czerwcowkach, ale i na calym BB (do roku oczywiscie!). Zabkowania nie odczulam, slinil sie i slini nadal, ale byl spokojny- ladnie przesypia cale noce i ONE sie pojawiaja. Parami! I dalej pcha lapke jakby szukal nastepnych- a ja boje sie, zeby mu sie nie psuly :( ::) Szczotkuje silikonowa szczoteczka nakladana na palec, ale czy to cos pomoze????
 
Witam wszystkie mamy. Moja córcia niedługo skończy siedem miesięcy i musze powiedzieć że ma już siedem ząbków. Pierwsze dwa pojawiły się w trzecim miesiącu życia i nic ich nie zapowiadało. Któregoś razu poprostu mała wciągając moje ręce ukłuła mnie i tak to się zaczęło. Najgorsze było to że wychodziły jej dwa zęby na raz. Póżniej miła kilka miesięcy przerwy jeżeli chodzi o nowe perełki, ale już około piątego miesiąca pojawiły się jej kolejne cztery i to naraz. Pierwsze dwa były to jedynki na dole, a następne to dwójka na dole i jedynki i dwójki na górze. Obecnie wszystko zależy od dnia. Niekiedy mała jest marudna. Ja na ząbkowanie kupiłam jej gryzaczek taki płaski. Bardzo lubi go gryść, natomiast gryzaczek z wodą w środku wogóle się nie sprawdził. Jeżeli chodzi o czyszczenie ząbków to usłyszałam że takim maluszkom powinno się czyścić ząbki wodą przegotowana, wiec codziennie małej myję ząbki szczoteczką dla dzieci. Jak na razie czasami ud mi się wedrzeć do jej buźki. Mam nadzieję że Was nie znudziłam moją opowieścią.
 
Witajcie!

Kiedys tu pisalam ale moja mala nie miala jeszcze zebow, ale obiecalam ze jak juz sie pojawi pierwszy to dam znac... no wiec daje znac... mamy pierwsza dolna jedyneczke :laugh: ;D radosc w domu, dlugo czekalam na zeby i ciesze sie ze nareszcie jej wychodza, jak juz wyszedl pierwszy to juz beda wychodzic ;D

 
Witam
My mamy juz 5 zabków całych i 3 w drodze 8).
Mam pytanie. Myjecie pasta do zębów zabki? Taka dla maluchów oczywiscie. Nie wiem jak mam mu ją wypłukac? :-[
 
helo,jestem jeszcze amatorka jesli chodzi o ząbkowanie ale cos sie chyba zaczyna bo synuś w pycha paluszki bardzo do buźki i dzisiaj był taki marudny jak nigdy i jaką maść mamusie byście poleciły na bolące dziasełka
 
U nas też zaczęło się jak Jagoda miała 3 miesiące :) Teraz ma siedem ząbków, ósmy w drodze. Cały czas używamy żelu Dentinox-Gel N i u nas sprawdza się super do tej pory.
 
U mnie właśnei Olek szaleje z zębami. Myslałam że on taki rozbrykany i dlatego nei chce jeść a to górna dwójka rośnie i dolna 3 :-[
U nad CALDENT bo BOBODENT był za słaby. Niestety czasem czopek przeciwbólowy muszę podac.
 
reklama
ewa26 Ewa a ten caldent jest dobry bo juz ktoś mi o nim coś kiedys mówił ale nie wiem jaki on jest w praktyce ??? Ile on mniej więcej kosztuje ???
 
Do góry