reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Witam

Nasz Antoś skończył 4 miesiąc zaczęła się mu już akcja ząbkowania, wcześniej się ślinił dużo, teraz jest niespokojny w nocy rzuca sie na łóżeczku, śpi niespokojnie i chce jeść co godzinę. Czy to normalne. Dziąsełka ma ostre smaruje żelem. Mam pytanko czy czopki na uspokojenie chyba Vibrucol są dobre czy warto je stosować.
 
reklama
Mojej siostrzenicy pierwsze ząbki wyszły jak miała zaledwie 3 miesiące, i to dwa na raz. A kilka dni później kolejne dwie jedyneczki. Więc na ząbeczki nie ma reguły.
 
Mój synus ma 6miesiecy i 2 tygodnie i ani jednego ząbka ale ostatnio jest bardzo marudny i ma biale dziaselka ale tylko na dole ale nie sa spochniete czy to ząbki ???
 
Ale to niekoniecznie są zęby, raczej kształtujące się slinianki. My tez mysleliśmy że to już ząbki a wyszły 3 lub 4 miesiące póxniej i to bez większego slinienia.
 
Ja np.używam calgel Mój mąż miał pierwszego zęba jak miał rok ja miałam w 5 miesiącu Myślę ze to bez reguly:-)pozdrawiam A wiecie że jak ktoś zobaczy pierwszego ząbka to kupuje prezent ząbkującemu :-D
 
wlasnie moja mala przedwczoraj zrobila koncert nocny i prawie wogule nie spalysmy obie.jak nigdy nie chciala jesc w nocy i nic nie pomagalo tylko lek przeciwbolowy w syropku:no:,wczoraj juz jej z noska lecialo troszke i ma zachrypniete gardziolko:zawstydzona/y: i troszke lepiej w nocy spala ale strasznie niespokojnie.mam nadzieje ze to zabki.poza tym spi niespokojnie od parunastu dni i katarek przeszedl troszke.nie ma goraczki wogole.niestety tu gdzie mieszkam troszke jest trudno dostac sie do pediatry i do zwyklego lekarza rowniez dziewczyny co o tym myslicie?
:-(
 
Witam. Sama niewiem co Ci doradzić bo wszystko jeszcze przede mną. Ale myślę, że to jak najbardziej obolałe dziąsełka dają się we znaki.
 
na to wyglada,katarek przeszedl tak szybko jak sie pojawil ale zabkow jak nie bylo tak i nie ma nadal:-(, myslalam ze moze po tych paru ciezkich nocach w koncu je zobaczymy albo chociaz jednego:tak: a tu nic:eek:
 
a jak tam dziaselka?? spuchniete czerwone??? moze mala byla przeziebiona i nie mogla spac przez meczacy ja katarek Wczoraj u mojego synusia tesciowa zauwazyla poczatek wyzynania sie zabka narazie to tylko plamka ale czuc juz igielke:-Dzero goraczki tylko troszke marudny ale naszczescie cala noc przespi:-DJestesmy bardzo szczesliwi:laugh2:
 
reklama
Witam,

Mój malec zaczyna nie długo 12 miwsiecy i ma już 8 zębów. 4 górne i 4 dolne. Zastanawiam się jak je pielęgnować. Kiedy użyć pasty i jakiej?

A i przymierza się do chodzenia. I po domu puszczam go w skarpetach antypoślizgowych. Czytałam, że w butach po domu na początke nie jest dobrze. A jak u Was? Kiedy kupic pierwsze buciki i w czym chodzimy po domu?

Co myślicie o chodzikach? Warto kupić?

Czekam na Wasze odpowiedzi :):).
 
Do góry