reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Mój synek zobaczył na oczy swoją pierwszą szczoteczkę do zębów jak miał skończone 2 lata. Wcześniej nawet o tym nie myślałam, żeby go czyszczeniem katować... ;D Ale miałam na niego sposób jak chciałam coś na nim wymóc to zagadywałam go potokiem słów o jakichś pierdołach..... zazwyczaj to łapał. Zresztą teraz jeszcze czasem jak nie ma ochoty, żeby mu ząbki umyć to też mu plotę trzy po trzy. I jest ok.
 
reklama
Małe dzieci mogą dostac tzw. próchnicy butelkowej

Moja Emi też miała żółty nalot na jednym ząbku (właściwie od połowy ząbka) i wiesz co... paznokciem jej zdarłam (szczoteczką nie dawałam rady) i od tej pory ma czysty ząbek.


Jak była mała dawałam jej szczoteczke do zabawy, ona sobie ją gryzła, potem przyszedł czas że naśladował nas i myła zęby - nawet 6 razy dziennie, teraz nie ma problemu z myciem ani z pastą.
 
na pewno od pojawienia się pierwszego zęba, podobno wystarczy przecierać czystą mokrą pieluszką.......ale jak to w praktyce wygląda?.....może wypowiedzą się mamy, które "mają już zęby"  :D
 
my myjemy od pierwszego ząbka, kupiłam taką szczoteczkę silikonową nakładaną na palec i myjemy przegotowaną wodą, w sumie nie chodzi tu o dokładne czyszczenie a raczej przyzwyczajenie maluszka do mycia ząbków
 
Ja kupiłam zestaw trzech szczoteczek:
1. dla dzici które nie mają jeszcze ząbków
2. dla dzici które mają pierwsze ząbki
3. dla dzieci juz troszeczkę starszych

My używamy na razie szczoteczki pierwszej, która jest wykonana z silikonu. Areczek uwielbia kiedy my czyszczę dziąsełka ;)
 
u nas tez mycie ząbków polega przedewszystkim na tym żeby małą do szczoteczki przyzwyczai, i powiem szczerze że Julka lubi "my" sobie ząbki.
Podejrzewam że podoba jej sie to że sobie dziąsełka drapie a kiedy wychodzą ząbki to wiadomo że swędzą dziąsełka.

tak moja niunia żąbale myje

559d9ecf05c25f60ba936584b937ea54-1010982.jpg

f2d4406eaba8fab2a8637b8f32f3353f-1010981.jpg

75ffe2f30c573652e80d49bb8e2811fc-1010980.jpg

debfeacb746ac56553c7689c89600bbb-1010979.jpg
 
reklama
jus20sto Julcia przecudnie myje te ząbki, niestety mój Areczek jest jeszcze zamały na takie wyczyny jak Julcia i dlatego na razie ja mu pomagam :)
 
Do góry