reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

bardzo proszę pomóżcie....
mój synek ma 2,5 miesiąca i od tygodnia strasznie się ślini a przy tym wkłada sobie całe piąstki do buzi, tak jakby swędziały go górne dziąsła.
jest to moje pierwsze dziecko i nie jestem do końca pewna czy to już zaczyna się ząbkowanie, czy może to naturalny odruch każdego niemowlaka?!
 
reklama
bardzo proszę pomóżcie....
mój synek ma 2,5 miesiąca i od tygodnia strasznie się ślini a przy tym wkłada sobie całe piąstki do buzi, tak jakby swędziały go górne dziąsła.
jest to moje pierwsze dziecko i nie jestem do końca pewna czy to już zaczyna się ząbkowanie, czy może to naturalny odruch każdego niemowlaka?!

wiesz to równie dobrze mogą być i zęby ale i nie koniecznie. Każde dziecko jest indywidualne i każdemu pierwsze ząbki w róznym wieku wychodzą, mojemu wyszły jak miał 6 miesięcy ja miałam pierwsze ząbki w wieku 3,5 miesiąca tak więc ciążko jest stwierdzić jednoznacznie co może być przyczyną
 
Mój synuś ma skończył 2 miesiące i od jakiegoś czasu zaczął strasznie się ślinić i ciągle wkłada sobie rączki do buźki.Czy to możliwe że zaczynają mu wyrastać ząbki?:baffled:
Raczej wątpliwe żeby to były ząbki, ja też zaobserwowałam takie objawy u małej, ale lekarz szybko wyjasnił mi o co chodzi - otóż około 3 m-ca u dzieci zaczyna się zwiększona produkcja sliny, a maluchy nie bardzo sobie z tym radzą, stąd ten slinotok - z czasem uczą się nad tym panować i wszystko wraca do normy :)))))
O ząbki mozna zacząć się martwić tak od 4 m-ca choć i to podobno rzadkie przypadki, 6-8 miesiąc to typowy czas na ząbki.
A paluszki w buzi to normalne, lekarz powiedział mi, że w tym czasie mogą tworzyć się zalążki ząbków i to powoduje uczucie swędzenia (malucha nic jednak nie boli)
mam nadzieję, że pomogłam
 
Mój synek jak miał dwa miesiace to juz sie ślinił i wszystko wkłdął do buzi i oczywiście wszyscy mówili ze napewo idą ząbki. Nie szły!!! Dzieci tak maja ze m.in. poznają swoje raczki i poprostu tak robia. Oczywiscie zdarza sie ze to zabki ale w tym "wieku" to naprawde rzadkie. A mój synek jak miał 7 miesiecy to wyszedł a w zasadzie dwa pierwsze zeby.
 
Nie ma po prostu reguł, ale wydaje mi się, że jak dzidziuś wkłada całe rączki do bużki i wcale nie przynosi mu to ukojenia, wszystko chce gryżć nerwowo to może być sygnał ząbkowania.
Nasza Emilka ma już dwa ząbki na dole od 4 miesiąca. Jak coś wspominałam, ze to może zabki, to wszyscy się naśmiewali wręcz, że może jeszcze chodzić i śpiewać zacznie....., że to zdecydowanie za wcześnie..... I co? I ząbki przyszły cicho i całkiem spokojnie.
Objawy? ślinienie - jak leżała na brzuszku to prześcieradełko pod bużką było mokrusieńkie wokół, do tego wkładała różne rzeczy do bużki czasem nawet pokrzykując i popiskując sobie. Teraz czekamy na górne jedyneczki.
 
My bylismy w piątek u pediatry, prosiłam by zobaczył na ząbki bo Adaś ma popuchbnięta dziąsełka. Stwierdził, że mamy jeszcze duuużo czasu na zęby. A w niedziele wieczorem 2 dni później przekuła się pierwsza jedynka. W równo zakończeniu 4 miesiąca.
I jak tu mieć autorytet do takiego lekarza:wściekła/y:
 
powiedzcie mi w jakim okresie pojawiaja sie pierwsze zabki??? Moja Wikusia za 2 tygodnie skonczy 8 miesiecy a nie ma jeszcze zabka, mimo ze juz od 4 miesiaca zycie slini sie i gryzie wszystko jak najeta.
 
generalnie jest tak ze zabki pojawiaja sie ok 6 miesiaca zycia. Jednak zdarzaja sie sytuacje ze dzieci maja 4 miesiace i juz pierwszy zabek jest, ale rowniez sa przypadki ze maja 10 miesiecy i jeszcze zadnego. Takze nie ma czym sie martwic i cierpliwie czekac :-) co innego jak dziecko skonczy rok i nie ma jeszcze zadnego, wtedy nalezy skonsultowac sie z pediatra.
Pozdrawiam
 
dziewczyny poradzcie mi coś dla małego na zapalenie dziąseł :confused: :confused: :confused:

lekarka kazała smarować Bobodentem albo coś w tym stylu ale wydaje mi się że to nic nie daje

sam zaczełam smarować Pimafukorte (czy jak to tam sie pisze) jakieś efekty już widać ale bardzo małe :baffled:

może znacie cos sprawdzonego i działającego w 100% :confused:
 
reklama
dziewczyny moja coreczka ma prawie 3 miesiace i od tygodnia slini sie i wklada do buzki raczki wypluwajac smoczek.zastanawiam sie czy juz sie zaczelo zabkowanie...niestety jeszcze Alusia nie ma wprawy w trzymaniu grzechotek i zelowych gryzaczkach i nie wiem jak jej pomoc bo ostatnio zle sypia poplakuje i probuje caaała raczke wcisnac do buzki pomocy czym smarowac i czy napewno to zabkowanie!
 
Do góry