reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Dziewczyny mam pytanko.Wczoraj zapytałam w aptece o pastę dla niemowląt - taką do pierwszych ząbków.Babka dała mi Nenedent.Ja się spieszyłam- z małą na rękach więc nie przyglądając się za bardzo zapłaciłam i wyszłam.Dopiero w domu ją obejrzałam i zobaczyłam,że owszem ona dla dzieci, ale o niemowlętach mowy nie ma:-) A wiem,że są takie na których jest konkretnie to napisane.Druga sprawa to to,że jest na niej napisane,że przeznaczona dla dzieci otrzymujących optymalną dawkę fluoru bądz przyjmujących tabletki fluorowe.No i teraz już sama nie wiem.Może się ktoś orientuje czy ta pasta jest odpowiednia?

Nenedent jest dla dzieci od pierwszego roku życia, a dla niemowlaków (od 6 miesiąca życia) jest Nenedent Baby. Ja mojemu synkowi myję ząbki pastą Colgate Smiles (od 0 do 6 roku życia). Nie mam problemów z jej kupieniem. Kosztuje ona ok.7 zł, natomiast Nenedent Baby kosztuje ok.20 zł.
 
reklama
Moj synek tez tak mial slinil sie od trzeciego miesiaca a pierwszy zabek pojawil sie jak mial 5 miesiecy a zaraz potem drogi. ja narazie ma prawie 8 miesiecy i tylko te dwa zabki ale mysle ze juz niedlugo beda nastepne bo ciagle sie slini:)
 
Witam
Przypadkiem trafiłam na ten watek,i sie dołacze.Michas jest tez na etapie zabkowania.Pierwsza jedyneczka wyszłą mu w 5 miesiacu.Wydawało mi sie to wszczesnie ,ale teraz widze ze to normalnie:tak::happy:Czytałam ze im pozniej zabki wychodza tym sa zdrowsze,ale czy to prawda nie wiem.Na razie mamy dwa zabki i czekamy na reszte:tak:
 
Moje Drogie!! :-) powiedzcie mi, a bardziej napiszcie, jak dbacie o uzębienie swego "szczerbaczka"? nasza Ania już ma 3 zęby, jakoś się tak pojawiły na przestrzeni 3 ostatnich tyg. , a więc kiedy o nie zacząć dbać? Mamy szczoteczkę na palca, ale co z nią lub co wogóle z ząbkami takiego maleństwa.
 
Moje Drogie!! :-) powiedzcie mi, a bardziej napiszcie, jak dbacie o uzębienie swego "szczerbaczka"? nasza Ania już ma 3 zęby, jakoś się tak pojawiły na przestrzeni 3 ostatnich tyg. , a więc kiedy o nie zacząć dbać? Mamy szczoteczkę na palca, ale co z nią lub co wogóle z ząbkami takiego maleństwa.
trzeba je myć.Moja Oliwka nie lubiła tej szczoteczki na palec.
My myjemy zabki Oliwce 2 razy dziennie,rano i wieczorem pastą elmex lub colgate smiles, i szczoteczką colgate smiles.
z myciem nie ma zadnego problemu,najpierw my myjemy jej zabki a poxniej Oliwka myje sobie sama.
 
Moje Drogie!! :-) powiedzcie mi, a bardziej napiszcie, jak dbacie o uzębienie swego "szczerbaczka"? nasza Ania już ma 3 zęby, jakoś się tak pojawiły na przestrzeni 3 ostatnich tyg. , a więc kiedy o nie zacząć dbać? Mamy szczoteczkę na palca, ale co z nią lub co wogóle z ząbkami takiego maleństwa.
Ja wszystkim moim dzieciom mylam zabki od kiedy wyszedl im pierwszy:tak::tak::tak:Na poczatku byla to szczoteczka moczona w samej wodzie a teraz myja juz pasta:-)
 
Moje Drogie!! :-) powiedzcie mi, a bardziej napiszcie, jak dbacie o uzębienie swego "szczerbaczka"? nasza Ania już ma 3 zęby, jakoś się tak pojawiły na przestrzeni 3 ostatnich tyg. , a więc kiedy o nie zacząć dbać? Mamy szczoteczkę na palca, ale co z nią lub co wogóle z ząbkami takiego maleństwa.

Ja na początku przemywałam dziąsełka mojego synka 2 razy dziennie (rano i wieczorem) gazikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie :tak:. A od 6 miesiąca myję jego ząbki 2 razy dziennie (rano i wieczorem) pastą Colgate Smilies (od 0 do 6 lat) przy pomocy silikonowej szczoteczki nakładanej na palec Canpol Babies :tak:.
 
reklama
Moja corka nie cierpi tej szczoteczki na palec.Odrazu płakała jak próbowałam jej umyc nia ząbki wiec myje jej taka z rączką z Canpola.Tez bardzo fajna.Jak ją widzi to odrazu buziaka rozdziawia:-)
 
Do góry