reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Dziewczyny mam pytanko.Małej dziś wyrżnął się pierwszy ząbek :) Wreszcie.Tyle czekałam na to.Czuć go pod palcem i juz widac taką białą kreskę na dziąsełku.Chciałabym wiedzieć ile czasu taki ząbek rośnie od takiego momentu do czasu az bedzie normalnie - no taki jak trzeba ze tak powiem.Tak mniej wiecej.Bo nie mam zupełnie pojęcia.A i jeszcze jedno.Czy kiedy on juz przebił dziąsło to dalej tak bardzo boli?Bo małej mam wrażenie,że nic nie ulżyło.Wczoraj i przedwczoraj całe dnie przepłakała.Podejrzewam,że to własnie przez ten ząbek.Myślałam,że troche jej ulży jak juz sie wybił, ale nie.Czy to możliwe,że to ten sam ząb tak jej dokucza czy poprostu następny raczej.Mam nadzieje, że mamusie ktore to juz przerobiły mi coś podpowiedzą.Pozdrawiam.
 
reklama
jeżeli ząbek sie przebił to wzrost ząbka juz nie boli :tak: być może zaczyna swędzieć kolejny.Mojej Oliwce to teraz 3 zęby szły na raz :tak: nie powiem Ci dokładnie ile taki ząbek rośnie,jakoś nie notowałąm i liczyłąm dokłądnie,ale długo to nie trwa,gdzieś za 3tyg bedzie juz duzy :-)
 
Hej

mam pytanko

moja córcia ma już całe na wierzchu dolne jedynki, do połowy wyrośnięte obie górne dwójki

moje pytanie jest takie: czy mogą się jej wyrzynać nowe ząbki, skoro te dwójki jeszcze nie wyrosły całe?

pytam, bo dwa dni temu zaczęła się zachowywać tak samo, jak wtedy kiedy wyrastały jej te wcześniejsze ząbki, czyli robi problem z jedzeniem łyżeczką i z dnia na dzień je łyżeczką coraz mniej
woli zjeść z butli
a jak już się jej tamte ząbki wyrznęły to z jedzeniem łyżeczką i butlą nie było żadnego problemu
 
Jak wyglądają dziąsła jak wychodzą zęby? Bo nasz maluszek ma 4 miesiące.. wszystko bierze do buzi.. ślini się strasznie.. i w miejscu siekaczy górnych pojawiły się białe przebitki.. ale dziąsła nie są czerwone ani spuchnięte. Do tego mały stracił apetyt i jest strasznie marudny
 
Mojej córce jak wychodziły pierwsze dwa ząbki na dole to też nie miała jakis specjalnie spuchniętych dziąsełek.A jak widzisz juz białe to może to właśnie ząbki.Próbowałaś przejechać palcem po dziąsełku? :)
 
no właśnie dziadki pukali łyżeczkami i rozkładają ręce.. Bo wygląda to jak ząbki a dotykowo to jak dziąsło, nie ma różnicy. Ale wygląda jak ząbki
 
Wiesz co u mnie tak samo było.Białe pod dziąsłem.No definitywnie ząb, ale palcem nie czułam nic.I tak pojawiło się to późnym popołudniem.Ja biedna chodziłam macałam to dziąsło no bo ząb do diabła, ale go nie czuć :D Ale za to na drugi dzień rano był już na wierzchu.Także to kwestia godzin pewnie.Może już jutro rano coś będzie z tego :tak:
 
Mój Mikołajek jest marudny od 2 tygodni. Wcześniej były kolki, więc odstawiłam nabiał, jajka, jestem na diecie. Ale cos mi nie gra bo do tej pory spal w poludnie i ladnie zasypial wieczorem a teraz nie chce tak spac. Jak masuje mu dziasla to sie cieszy, pacha wszystko do buzi, smoczka ssie, potem wypluwa. I przy karmieniu tez jest marudny. Pojawily sie tez zaparcia. A dzis po poludniu zobaczylam male biale kropeczki na dzislach. Moze to zabkowanie? A moze plesniawki... ( aby to pierwsze...):szok:
 
Wygląda na ząbki :)
U naszego maluszka już idą na 100%. Wczoraj troszeczkę już zaczął wystawać z dziąsła i z tego co naliczyłam to idzie ich chyba z 5 naraz :szok: mały jest marudny i momentami aż krzyczy. Jak mu ulżyć? I ile wychodzenie ząbków może potrwać?
 
reklama
Wygląda na ząbki :)
U naszego maluszka już idą na 100%. Wczoraj troszeczkę już zaczął wystawać z dziąsła i z tego co naliczyłam to idzie ich chyba z 5 naraz :szok: mały jest marudny i momentami aż krzyczy. Jak mu ulżyć? I ile wychodzenie ząbków może potrwać?
Moja córka ma bardzo bolesne ząbkowanie od samego poczatku.My używamy żel na dziąsła Dentinox- do kupienia w aptece.
Polecam również czopki Viburcol- skuteczne bo przetestowane na córce.
No i zawsze gryzaki sa pod ręką.
 
Do góry