reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Matahari...szybko twoje maleństwo ma ząbki...moja jeszcze nie ma...ale już marudzi i każe się nosić na rączkach
 
reklama
mari pisze:
wstyd sie przyznac, ale zebow madrosci mi brak  ::) a madrosci... hmmm

Nie ma się czego wstydzić, ja też nie mam i wcale nie cierpię z tego powodu. To są zęby o które najtrudniej dbać, a które najszybciej się psują. Poza tym mój tata zawsze mi powtarzał, że jak już zęby mądrości wyrosną to ci nic więcej do łba nie wejdzie.
 
zozanka moja to jeszcze nic, pierwszy wyszedł jak miała 4 miesiące. Ale moja kumpela ma bobasa któremu wyszły dwie jedynki na dole na raz  jak miał... trzy i pół miesiąca ;D
 
MÓJ MAŁY MA 13 MIESIĘCY I 2 TYGODNIE NIE MA ANI 1 ZĄBKA, CIEMIĄCZKO MA JUŻ ZAROŚNIĘTE.OD JAKIEGOS CZASU JEST MARUDNY,TYDZIEŃ TEMU MIAŁ WYSOKĄ GORĄCZĘ,KTÓREJ NIE MOGŁAM ZBIĆ LEKAMI ORAZ BIEGUNKE, KTÓRA UTRZYMUJE SIE DO DNIA DZISIEJSZEGO. CZY NIE WIECIE CZY TO ZABKOWANIE? CZY TO DŁUGO TRWA ZANIM WYJDZIE CHOĆ 1 ZĄB?

DAJE MI TAKW KOŚĆ, ŻE JUŻ NIE MOGĘ,WYKAŃCZM SIE?

PORADZCIE MI COŚ.

POZDRAWIAM IWONA ??? ???
 
Od pierwszych objawów u nas trwało to ponad miesiąc zanim nam się pokazał ząbek. Ale każde dziecko jest inne. Moja nie gorączkuje i nia ma biegunki, ale podobno większość dzieci tak ma. Tyle że myśle że jak się tak długo utrzymuje biegunka to warto by iśc poradzić się lekarza.
 
U nas dopiero pierwsze, niesmiale oznaki ;D narazie niewiele widac...za to jesli chodzi o zeby madrosci, to mi wychodza juz od 3 lat i wyjsc nie moga, bo miejsca za malo, narazie 2 wyszly i strasznie to boli!!! :mad: jesli dzidzie maja tak samo to wcale sie nie dziwie, ze rycza i marudza!!
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 
A ja sie boję, że to już :-[ Moja malutka cały czas się ślini, wszystko wkłada do byzi i najbardziej lubi gryźć mój palec. Napiszcie ile czasu minęło od takiego zachowania u waszych dzieci do 1 ząbka. Nadmienie, że synek siostry mojego faceta miał 2 zęby w wieku 6 miesięcy!!!!!
 
hmm, Monika, mój synek w wieku 7 mieisięcy ma 6 ząbków ... z jednym si ę urodził, drugi mu wyszedł jak miał ok miesiąca, a pozostałe 4 jakiś miesiąc temu i to wysztkie na raz. A śliniące się dizecko mamy non-stop ... i objawy albo się nasilają albo słabną (mówię o marudzeniu, czerwonych dziąsełkach, ewentualnie temperaturze) i po prostu pewnego pięknego dnia stwierdzasz, że idzie ząbek, a nastepnego ząbek jest (to wersja optymistyczna). Wersja pesymistyczna - obserwujesz ten ząbek, który ma już już sie wykluć przez ... .... ... tydzień, półtora... dwa tygodnie ... nic się nie da niestety przewidzieć :)
 
reklama
Po tym co moja Juleńka dzisiaj wyprawiała, sądzę, że jej też ząbek idzie. Płakała ciągle, nawet na rękach kwiliła, z buźki istny potok (cały rękaw miałam mokry) i kupka w każdej pieluszce. Teraz się wreszcie zmordowała i zasnęła, ale było ciężko, bo co przysypiała, to za chwilę budziła się z płaczem. Podobno starym sposobem naszych babć jest danie dziecku do żucia skórki od słoniny, ale jakoś sobie nie wyobrażam Julki ze słoniną w buźce.
 
Do góry