reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

ehh, dziewczynki, podczytuje Was i zazdroszczę tych ruchów dzidziusia:-) ja już nie mogę się doczekać, kiedy dostanę pierwszego kopniaka;-) ale to chyba jeszcze ze 4 -5 tygodni
 
reklama
ehh, dziewczynki, podczytuje Was i zazdroszczę tych ruchów dzidziusia:-) ja już nie mogę się doczekać, kiedy dostanę pierwszego kopniaka;-) ale to chyba jeszcze ze 4 -5 tygodni
ja pierwsze musniecie maluszka poczulam w 14w 6d i pamietam to doskonale ;)... nikt nie wierzyl ze tak wczesnie i to przy pierwszej ciazy ale ja taki szkieletor jestem wiem moze to tymu??...
 
ja pierwsze musniecie maluszka poczulam w 14w 6d i pamietam to doskonale ;)... nikt nie wierzyl ze tak wczesnie i to przy pierwszej ciazy ale ja taki szkieletor jestem wiem moze to tymu??...
myślę, że to dlatego, że jesteś szczuplutka:-) ja niestety mam trochę tłuszczyku, także myślę, że dłużej będę musiała czekać
 
Ostatnia edycja:
eh, ja to od jakiegoś tygodnia czuję takie bąbelki, ale potem parę dni przerwy i teraz coś jakby znowu, ale w sumie to takie to wszystko delikatne :tak: mam wrażenie, że ta moja dzidzia to caly czas śpi
 
hehe narazie delikatne.... moje dziecie teraz to wlasnie probuje wyjsc przez pepek, ale jak narazie to udaje mu sie go wypchnac na wierzch, jak bierze nozke to pepek wraca do srodka.... a potrafi kopnac ze łooooh...
 
Zawsze masz prawo do zmiany lekarza,ja zmieniłam lekarza mniej więcej pod koniec 1go trymestru,jestem teraz bardzo zadowolona, choć ten 1szy nie był taki zły,ale mam prawo wymagać by lekarz był najlepszy i najbardziej mi odpowiadał,bym czuła sie pod jego opieką bezpiecznie ,mogła zadzwonić w razie czego itp.,tak jak ma jestesaniolkiem ale znam dziewczyny,które zmieniają go później i nikt nie ma prawa się temu dziwic,ani pytać dlaczego-to Twój indywidualny wybór,nawet będąc 1szy raz u nowego lekarza,nie musisz mu się tłumaczyć dlaczego zmieniłaś,tylko powiedzieć,że chciałbyś od dziś być pod jego opieką lekarską-najpierw dowiedz się czegoś o nim od innych,czy jest ok.:tak:Dlatego ,jesli tylko w Twojej okolicy jest taka mozliwość ,to próbuj,albo prywatnie,albo w przychodni-masz prawo wyboru miejscowosci i przychodni,do której będziesz chodziła w ciąży,tak asamo,jak prawo wyboru szpitala,w którym chcesz urodzić:tak:
Ja w zasadzie już jestem po jednej zmianie. Ten miał być tym lepszym. A wybrałam tego, bo mi jest bardzo blisko do przychodni a dla mnie to ważne, bo nie mogę trochę chodzić za bardzo :( A na prywatnego mnie teraz nie stać:( musiałabym co 2-3 tyg wydać na dra więcej niż dostaję będą na zwolnieniu.
Lekarz mi się nie udał, ale za to położna super. Waży, mierzy, zleca badania, rozmawia i pamięta z imienia i nazwiska :)
 
Ja w zasadzie już jestem po jednej zmianie. Ten miał być tym lepszym. A wybrałam tego, bo mi jest bardzo blisko do przychodni a dla mnie to ważne, bo nie mogę trochę chodzić za bardzo :( A na prywatnego mnie teraz nie stać:( musiałabym co 2-3 tyg wydać na dra więcej niż dostaję będą na zwolnieniu.
Lekarz mi się nie udał, ale za to położna super. Waży, mierzy, zleca badania, rozmawia i pamięta z imienia i nazwiska :)
czemu wiecej, ja place miedzy 50 a 70zl, a i zdarza sie ze nie place jak nie mam :)... ale jak powiedzialam ja mam aniola za gina :)....
i od poczatku chodze co 3tyg i mieisecznie to mnie wychodzi ok. 70 czasami jak wypadna dwie wizyty w miechu to 140zl ---> zaden majatek, a u mnie wogole sie nie przelewa :)...
 
Witam wszystkie Mamy te już i te przyszłe. Z tego co czytałam w 17t.ciąży odczuwać można ruchy płodu jako (niby burczenie:baffled:,albo problemy z perspaktyką jelit),a co właśnie przeczytałam na ten temat,że to mogą być ruchy płodu:tak:. Ja mam trochę inny problem... i z góry bym prosiła wszystkie doświadczone Panie o pomoc,bo niby wszystko ok,ale jestem w 17t.c.od ostatniej miesiączki i martwi mnie to,ponieważ jestem szczupła,praktycznie nie widzę zarysów brzuszka:frown::no2:(jedynie zawsze na wieczór wypycha mi brzuch-gdy jestem po całym dniu obżarstwa). martwi mnie to trochę,ponieważ miesiąc temu jak bylam u lekarza,byłam w 13t.c.a maleństwo takie malutkie jak na przełomie9-10t.c.(oglądałam na necie zdjęcia usg,tydzień po tyg). Proszę o pomoc!:-(


 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam wszystkie Mamy te już i te przyszłe. Z tego co czytałam w 17t.ciąży odczuwać można ruchy płodu jako (niby burczenie:baffled:,albo problemy z perspaktyką jelit),a co właśnie przeczytałam na ten temat,że to mogą być ruchy płodu:tak:. Ja mam trochę inny problem... i z góry bym prosiła wszystkie doświadczone Panie o pomoc,bo niby wszystko ok,ale jestem w 17t.c.od ostatniej miesiączki i martwi mnie to,ponieważ jestem szczupła,praktycznie nie widzę zarysów brzuszka:frown::no2:(jedynie zawsze na wieczór wypycha mi brzuch-gdy jestem po całym dniu obżarstwa). martwi mnie to trochę,ponieważ miesiąc temu jak bylam u lekarza,byłam w 13t.c.a maleństwo takie malutkie jak na przełomie9-10t.c.(oglądałam na necie zdjęcia usg,tydzień po tyg). Proszę o pomoc!:-(
cześć :)

  1. ja jestem w pierwszej ciąży i ruchy poczułam w 20tc ( koło 18tego tc cośtam gdzieśtam...ale nie wiedziałam że to jest TO) :tak:
  2. wielkość Twojego brzusia o niczym nie świadczy - mi najwięcej urósł w ostatnim miesiącu ciąży czyli TERAZ. Jak byłam w 34 tc to nikt nie wierzył, że to 8my miesiąc :baffled: i wkółko słyszałam że mam mały brzuszek...
  3. Jeśli lekarz nic Ci nie mówi że coś jest nie tak, to naprawdę nie ma się czy martwić. Pamiętaj, że dzieci po osiągnięciu pewnego wieku ciążowego zaczynają rosnąć różnie - dlatego np data porodu określana na połówkowym usg często jest najdokładniejsza a każde inne późniejsze USG może inaczej pokazywać.
 
Do góry