reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Na początku, tzn kilka miesięcy temu jak mała miała czkawkę to miałam szczerze mówiąc wątpliwości, bo mało to było podobne do czkawki :-) Tzn częstotliwość- co sekundę mniej wiecej. Teraz w końcówce jak mała dostaje czkawki to juz bardziej przypomina naszą czkawkę ;-) Czasami bardzo długo jej się czka i może to być irytujące, takie tąpnięcia w brzuchu regularne ;-)
 
reklama
olcia moj maly tez ma czkawke ciagle, czasami nawet z 5-6 razy dziennie... I nieraz trwa ok 20 min...:-) no ale co sie dziwic jak tyle je to mu sie pozniej czka ciagle;-)
 
No, a własnie dziwne jest to, ze moja mała czasem dostaje czkawki nawet jak ja jestem głodna... Chyba ona też z tego wynika i pije łapczywie płyn bez żadnych aromatów ;-) Najczęściej rano - jestem już głodna ale chcę jeszcze poleżeć, ale cóż, trzeba wstawaći coś przekąsić, bo dziecko najwyraźniej też głodne... :-)
 
Witam! :)

Moje Malenstwo juz w 11 tygodniu mialo czkawke :-p pani doktor patrzyla z niedowierzaniem co mi sie tam w brzuchu dzieje i czy aby nie ma halucynacji :szok: Podobno to zaszybko :p a w 14 tygodniu czulam jak sie rusza :) A teraz mimo 26 tygodnia nie mam jeszcze brzuszka, ale Malenstwo kopie jak szalone :p Bedzie albo pilkarz albo tancereczka :-) hehe
A powiedzcie mi, czy czujecie te kopniecia wszedzie? Tzn, bo moja dzidzia kopie od samego poczatku TYLKO z jednej strony... Czyli sie nie przekreca wogole??? :dry: a co z raczkami? Czujecie je rowniez? Jak sie przeciaga na przyklad? Bo ja nie czuje... :zawstydzona/y:
 
takie przeciąganie się to czuję - trochę jakby dżdżownica łaziła mi wewnątrz brzucha :) rączki też- czasem rusza jednocześnie nogami i rekami, z obu stron brzucha. No ale u mnie młody jest dość ruchliwy, parę razy w ciągu doby jest raz z tej, a raz z drugiej strony :)
a jak z ta czkawką jest?? tzn po czym poznać że to akurat czkawka??
 
takie przeciąganie się to czuję - trochę jakby dżdżownica łaziła mi wewnątrz brzucha :) rączki też- czasem rusza jednocześnie nogami i rekami, z obu stron brzucha. No ale u mnie młody jest dość ruchliwy, parę razy w ciągu doby jest raz z tej, a raz z drugiej strony :)
a jak z ta czkawką jest?? tzn po czym poznać że to akurat czkawka??

Jak maluszek bedzie miał czkawkę to nie pomylisz tego z niczym innym. Czujesz miarowe "tąpnięcia" w brzuchu. Ja początkowo niemal co sekundę i dziwiło mnie że dziecko może tak szybko czkać, ale teraz już coraz spokojniej czka ;-) Początkowo przez ok 10 mn teraz nawet tak może przez 20.... No i tak co kilka sekund regularne jakby kopniecie. Czasem chyba małą też to denerwuje bo się nerwowo wierci ;-)
 
Ja pierwszy raz poczułam pierwszego dnia 18t i to było jak mała rybka zamknięta w dłoni a później się powiekszała ;-) Ostatnio jak przytknęłam do brzucha słuchawki i puściłam mu Chylińską to myślałam, że chce mi z brzucha uciec, tak się zaczął wiercić :-D.
A ostatnio czuję coś dziwnego i nie wiem jak to opisać za bardzo. To tak jakby dół brzucha w środku mi się trząsł. Takie drżenia czuję. Miała któraś z Was coś takiego? To normalne?
 
Raheb ja tez to mam... :confused: no i tak myslalam sobie, ze to skurcze macicy... A czasem to czuje tak jakby ktos mi ja zlapal od srodka i wtedy mam szarpniecie w dol jakby ja wyciagnac chcial... :baffled: Dziwne uczucie...

A co do ruchow... To mozliwe jest, ze dzidzia sie nie odwraca?? i 6 miesiecy w jednej pozycji spedzila???
 
Ja pierwszy raz poczułam pierwszego dnia 18t i to było jak mała rybka zamknięta w dłoni a później się powiekszała ;-) Ostatnio jak przytknęłam do brzucha słuchawki i puściłam mu Chylińską to myślałam, że chce mi z brzucha uciec, tak się zaczął wiercić :-D.
A ostatnio czuję coś dziwnego i nie wiem jak to opisać za bardzo. To tak jakby dół brzucha w środku mi się trząsł. Takie drżenia czuję. Miała któraś z Was coś takiego? To normalne?
no ja mam takie uczucie czasami ze brzuch jak galareta mi lata, ale u mnie caaalutenki brzuch sie trzesie - i tez to widac - strasznie smiesznie to wyglada!!!
ja pierwsze musniecie poczulam w 14w 5d, pamietam jaby to wczoraj bylo :)... a teraz nie ma chwili kiedy mala nie kopie :D!!!

Raheb ja tez to mam... :confused: no i tak myslalam sobie, ze to skurcze macicy... A czasem to czuje tak jakby ktos mi ja zlapal od srodka i wtedy mam szarpniecie w dol jakby ja wyciagnac chcial... :baffled: Dziwne uczucie...

A co do ruchow... To mozliwe jest, ze dzidzia sie nie odwraca?? i 6 miesiecy w jednej pozycji spedzila???

ja za to jak mocniej obruce tulow na przyklad w lewo to czuje jak stopa malej gniecie mi cos bolesnie po prawej stronie :baffled:...

Kochana moja mala od poczatku skierowana jest buzia do mojego brzucha, a teraz jak sie nie misci juz w poprzek - tak jak kiedys - to zawsze, na kazdym usg, jest dupcia w dol i dalej pleckami do mojego kregoslupa....

poprostu leniwa jest - ale lenistwo ma po mnie :):p
 
reklama
Jak maluszek bedzie miał czkawkę to nie pomylisz tego z niczym innym. Czujesz miarowe "tąpnięcia" w brzuchu. Ja początkowo niemal co sekundę i dziwiło mnie że dziecko może tak szybko czkać, ale teraz już coraz spokojniej czka ;-) Początkowo przez ok 10 mn teraz nawet tak może przez 20.... No i tak co kilka sekund regularne jakby kopniecie. Czasem chyba małą też to denerwuje bo się nerwowo wierci ;-)
to prawda czkawki nie da sie pomylic z czyms innym, jest to takie ciagle jednolite lekkie pukanie gdzies tak w srodku.... wole jednak jak moja niunia kopie lekko niz jak czka - zawsze jak czka to uderza mi nozkami o szyjke macicy i to trochu malo komfortowe i przyjemne jest :/
 
Do góry