reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Oj taki sposób na mnie nie działa, bo ciągle mi spodnie z tyłka spadają· Noszę ciążowe i nie narzekam :-)
a mnie wlasnie ciazowe, jak dluzej w nich chodze to spadaja - bo sie rozciagaj i musze je nonstop podciagac, ale teraz rzadko wychodze wiec po domu albo spodenki albo dres i dobrze jest :p:p
 
Ostatnia edycja:
reklama
a mnie wlasnie ciazowe, jak dluzej w nich chodze to spadaja - bo sie rozciagaj i musze je nonstop podciagac, ale teraz rzadko wychodze wiec po domu albo spodenki albo dres i dobrze jest :p:p

ja już od dłuższego czasu ciążowe, z tym, że nie zjeżdżają mi, bo kupiłam takie, które mają specjalną regulację w pasie, właśnie po to, żeby nie spadały;-)
 
Ja lekkie pukanie dzidziusia poczułam ok 18tc, później przez kolejne 10 tyg ruchy czułam bardzo nieregularnie.
Czasem nawet kilka dni nic się nie działo oczywiście wpadałam w panikę, na szczęście bezpodstawnie :)
Od ok 27 tc bobaska czuję codziennie i to jest super po prostu to uuuuuuuuuuuuwielbiam :)))
co do płci dziecka niestety nie wiadomo bo maluszek robił wszystko aby pani dr nie zobaczyła co ma między nóżkami :)
teraz jestem w 32 tc i czekamy na kolejne usg może wtedy się wyjaśni a jak nie to będzie niespodzianka :)
 
Ja lekkie pukanie dzidziusia poczułam ok 18tc, później przez kolejne 10 tyg ruchy czułam bardzo nieregularnie.
Czasem nawet kilka dni nic się nie działo oczywiście wpadałam w panikę, na szczęście bezpodstawnie :)
Od ok 27 tc bobaska czuję codziennie i to jest super po prostu to uuuuuuuuuuuuwielbiam :)))
co do płci dziecka niestety nie wiadomo bo maluszek robił wszystko aby pani dr nie zobaczyła co ma między nóżkami :)
teraz jestem w 32 tc i czekamy na kolejne usg może wtedy się wyjaśni a jak nie to będzie niespodzianka :)

Ja mam podobnie: Jestem w 30 tyg i nadal nie wiem, co mam w brzuszku :tak:
 
Jestemaniołkiem bez obrazy ale nie dziwię że ze ten twój lekarz taki tani jak wciąż ci zmieniał zdanie na temat płci dziecka!! To świadczy o dużej niekompetencji lekarza jeśli chodzi o czytanie USG. To nie moje zdanie lecz doświadczonych lekarzy;-)

Niestety błędy się zdarzają i jak najbardziej rozumiem Jestemaniolkiem że broni swojego lekarza, bo to że lekarz zmienia zdanie co do płci to wg mnie nie objaw niekompetencji ale tego że np maluszek źle się obrócił, jest bardzo ruchliwy, albo po prostu nie ma jeszcze dobrze wykształconych narządów... Albo po prostu sprzęt jest starszy i też niedokładny co do obrazu jaki pokazuje. A licytować się nie ma co który lekarz lepszy, który bardziej pomógł itp bo każda z nas i tak ma swoje zdanie na ten temat. Mój gin też bardzo mi pomógł i na pewno gdyby ktoś się źle o nim wyrażał to bym go broniła, więc rozumiem was obie... tylko właściwie po co te nerwy. A co do tego że tańszy lekarz to zły lekarz, wg Ciebie, to ja sie z tym wogóle nie mogę zgodzić. Bo ja osobiście chodzę na kasę chorych (a więc nic nie płacę) do lekarza który przyjmuje też prywatnie, a mimo to gdy go zapytałam czy mam chodzić prywatnie to powiedział, ze przecież opieka w ciąży czy się za nią płaci czy nie wygląda tak samo. I gdyby mi ktoś powiedział że to jest gorszy lekarz dlatego że chodzę do niego za darmo to wyśmiałabym taką osobę i powiedział że chyba sama nie wie co mówi... :-)
 
Doświadczone Mamuśki!

Mam pytanko: czy ruchy płodu można też odczuwać jako lekkie jakby kłucia/ przelewanie jak w jelitach? Bo ja poczułam coś takiego w ostatni poniedziałek i dzisiaj znowu. Raz z jednej strony podbrzusza, raz z drugiej i nie wiem, czy to może być to :-D
 
u mnie pierwsze ruchy to były raczej kopniaki:tak: takie delikatne dotykanie brzucha tylko, że od tamtej strony:-) a może przelewanie też... u mnie to jednak ten "dotyk" :-)
 
Doświadczone Mamuśki!

Mam pytanko: czy ruchy płodu można też odczuwać jako lekkie jakby kłucia/ przelewanie jak w jelitach? Bo ja poczułam coś takiego w ostatni poniedziałek i dzisiaj znowu. Raz z jednej strony podbrzusza, raz z drugiej i nie wiem, czy to może być to :-D

Właśnie dzisiaj na ten temat rozmawiałam z kumpelą która ma już kilkuletnią córeczkę i ona powiedziała, że jej pierwsze ruchy to były właśnie takie jakby przelewania w jelitach, tak jakby "bączek" (czyt. gazy:eek:) chciał wyjść a nie mógł - nie wiem jak to inaczej napisać :rofl2::rofl2::rofl2: Ja tak w czwartek i wczoraj miałam i dlatego dzisiaj o to ją spytałam. Chociaż mi się wydaje że u mnie to za wcześnie bo to dopiero koniec 14 tygodnia (jutro zaczynam 15tydz.). Ale wytrwale czekam za normalnymi kopniakami i już się doczekać nie mogę :-D
 
reklama
Właśnie dzisiaj na ten temat rozmawiałam z kumpelą która ma już kilkuletnią córeczkę i ona powiedziała, że jej pierwsze ruchy to były właśnie takie jakby przelewania w jelitach, tak jakby "bączek" (czyt. gazy:eek:) chciał wyjść a nie mógł - nie wiem jak to inaczej napisać :rofl2::rofl2::rofl2:

O o o właśnie o coś takiego mi chodziło :-D Na początku myślałam, że to jakaś kolka czy cuś, ale jak poczułam raz z jednej, raz z drugiej, to wyżej, to znów niżej to pomyślałam, że może... :-D
 
Do góry