reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

ja poczułam pierwsze ruchy - jeszcze delikatne - w 18 tygodniu. Teraz, w 20 tc czuję już całkiem wyraźnie i coraz częściej (nawet teraz coś mnie tam łaskocze) ;)

Wczoraj późnym wieczorem wybraliśmy się z mężem do kina na thriller żeby się pobać troszkę :p i przy każdym łupnięciu na ekranie kiedy ja podskakiwałam na fotelu, młody się budził i zaczynał tam fikać koziołki ;) Myślę że albo wyczuwał jakiś dźwięk, albo budził go mój podskok ze strachu ;)
 
reklama
czy ta czkawka o której piszesz, Luthien,to takie rytmiczne delikatne stukanie w mniej wiecej równych odstepach czasu?? ja mam cos takiego i zastanawiałam sie co to może być,bo co innego kopniaki i przepychanki....ale to :?:
ja zaczełam czuć ruchy dokładnie 23sierpnia a termin mam na 23 stycznia wiec jakoś w 16,17tygodniu.to były takie booooombelki no i oczywiście tez niewiedziałm co to,ale nastepnego dnia powtórzyły sie,a potem to juz nie dało rady z niczym pomylić-dużo cudownych wrażeń życze :wink:

Ja poczułam ruchy 2 grudnia, czyli dwa dni temu, a termin mam na 1 maja. Czy możliwe, że urodzę dzień po terminie?

A za każdym razem, kiedy czuję te malutkie kopniaczki, to się uśmiecham. Dzidziuś jest aktywny w dzień, kiedy siedzę i wieczorkiem, kiedy kładę się spać.
 
Ja poczułam ruchy 2 grudnia, czyli dwa dni temu, a termin mam na 1 maja. Czy możliwe, że urodzę dzień po terminie?

A za każdym razem, kiedy czuję te malutkie kopniaczki, to się uśmiecham. Dzidziuś jest aktywny w dzień, kiedy siedzę i wieczorkiem, kiedy kładę się spać.

z porodem nigdy nie wiadomo.. może być wcześniej a może być później. Moja koleżanka urodziła tydzień po terminie.
 
ja pierwsze ruchy mojego malenstwa poczulam w 15 tyg ciazy....raczej nie ruchy tlko takie leciutenkie kopniaczki.....teraz w 30 tc to maly nie za bardzo juz kopie bo miejsca nie ma tylko sie caly przesuwa....normalnie jakbym miala w brzuszku z 3 weze i kazdy ruszal sie niezaleznie od siebie....a najlepsze jest jak maly lapke albo nozke wyciagnie do gory w strone zeber to normalnie jak sie nacisnie w to miejsce to czuc ze albo odsuwa lapke albo jeszcze bardziej naciska zeby pozbyc sie tego "wduszenia" to jest super uczucie...normalne "silowanie" sie z maluszkiem:p:-)
 
Ja pierwszy ruch bo to byl w sumie jeden poczulam w tym tygodniu, ale teraz cisza, mam nadzieje ze niedlugo dzidzia sie znowu odezwie. Tak mi sie wydaje ze to byl malutki kopniak, chyba ze sie myle. w ktorym miejscu dokladnie powinnam sie spodziewac tych kopniaczkow czy musniec???
 
Ja jestem teraz w 21 tyg. Pierwsze ruchy poczułam w 19 tyg. Były to takie delikatne dotknięcia brzucha od środka. Teraz czuje je trochę mocniej i częściej.
 
oczekiwanie na poczatku ruchy dziecka przypominaja takie jakby bulgotanie albo delikatne gilganie w samym dole brzucha. Czasami trudno mi bylo odroznic czy to czuje dzidzie czy poprostu w jelitach mi jezdzi:-p Kopniaczki zaczynaja byc odczuwalne po 20 tc o ile sie nie myle. A pod koniec ciazy to juz masz wszystkie mozliwe akrobacje w brzuchu i pokazy taneczne:-D
 
Ja poczułam kopniaczki w 18 tyg. Teraz czuję częściej i wyraźniej. Zastanawiam się w jakim nastroju jest moje dziecko, bo bardzo często czuję gwałtowne kopniaki, albo przesuwanie całego ciałka- też bardzo gwałtowne i nagłe. Może dla tego, że dzidziuś jest znerwicowany? Bardzo się denerwowałam na początku ciąży...Boję się, że przez to...I jak czuję te nagłe ruchy, to mimo woli sama się denerwuję...Próbuję pobujać dzidziusia, ale się nie udaje...martwię się. Nie chcę, żeby owoc moje miłości się denerwował...
 
Wtam serdecznie wszystkie przyszłe mamy i mamy . Piszę do was bo mam pewne obawy z moim dzieciątkiem , otóż jestem w 22 tyg ciąży, pod koniec 4 miesiąca zaczelam odczuwac ruchy maleństwa i to czasami tak mocno sie ruszało że skóra mi drgała ale po wizycie u lekarza ruchy dziecka coraz słabiej odczuwam i juz nie odczuwam tak silnych ruchów i nie wiem kiedy śpi kiedy sie rusza, nie wiem co mam robic ,jestem troche tym przerażona i nie wiem czy mam iśc do lekarza czy jeszcze chcwile poczekac bo lekarz kazał mi sie pokazac miedzy 22 -25 tyg. ciąży.
 
reklama
netefe nic sie skarbie nie martw! ruchy dziecka sa czasami bardzo gwaltowne i to wcale nie znaczy ze malenstwo jest znerwicowane. to normalne ze troche pokopie a potem siedzi cicho:tak: tak wiec nie stresuj sie tym, bo wszystko jest wporzadku.

kasiabalu z dzieckiem tak jak z doroslym czlowiekiem. Raz ma wiecej energii i duzo sie rusza a raz jest bardziej spokojne. Najwazniejsze ze odczuwasz ruchy plodu. Na kolejnej wizycie wspomnij o tym lekarzowi, ale ja uwazam ze nie masz powodu do obaw.Niepokojace jest dopiero to gdy wogole nie odczuwa sie ruchow plodu, lub gdy sa slabo odczuwalne przez dluzszy okres czasu.
 
Do góry