reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ja już chce te kopniaczki czuć .. tą wystającą piętkę albo łokieć :)
oj jak wspominam pierwszą ciążę od razu uśmiech się pojawia na mojej twarzy .....
Nie mogę się doczekać... później nie będę mogła się doczekać porodu pod koniec ciąży :) heheh
pozdrawiam i dajcie znać czy już maleństwo kopie ...
 
reklama
Cześć dziewczyny. Jestem w 33tygodniu ciąży i mam pewne obawy co do mojej dzidzi. Pierwsze ruchy <19tydzień>, od tamtej pory czuję ruchy wyłącznie wieczorami i w nocy,przed pójściem spać, jednak te ruchy są słabe, mała poprzekręca się parę razy, pokopie,jednak nie są to aż tak mocne kopniaczki jak opisują dziewczyny na forum,ze czują ból. A w ciągu dnia Ja pracuję i mała jest raczej spokojna cały dzień. Przy kazdej wizycie u poloznej slucham serduszka małej i wszystko jest ok,serduszko bije prawidlowo, jednak ja się martwię, czy mojej niuni nic nie dolega, ze te ruchy są słabe. Czy któraś z Was też tak ma lub miała w ciąży,a dziecko urodziło się bez zadnych komplikacji? Proszę o odp.
 
Jestem w 27 tyg ciazy... Tez mam czasem takie wrazenie ze malensto za rzadko sie rusza albo ze za slabo... zwlaszcza ze znam juz jego mozliwosci... Wiem ze potrafi kopnac naprawde mocno tak ze az brzuszek podskakuje ;-)

ktos mi powiedzial tak, ze gdy jestem w ciaglym ruchu to malenstwo spi bo jest kolysane, moze dlatego czujemy te ruchy slabiej... za to wieczorem i w nocy sa mocne, bo gdy lezymy to ono sie budzi i ma wiecej energi.... wydaje mi sie nie ma powodow do zmartwien, zwlaszcza ze na badaniach wszystko wychodzi dobrze :-)
 
bettyjew, z tego co wiem, macica może być mniej lub bardziej unerwiona - może Ty akurat jesteś w tej pierwszej grupie, z czego wynika słabsze odczuwanie ruchów dzidzi.

Jeżeli się martwisz, zapytaj swojego lekarza co o tym sądzi.
 
bettyjew tez sie tym martwilam bedac w ciazy. Bazylia 24 ma racje:tak:
Lekarka wytlumaczyla mi tez, ze pod koniec ciazy dziecku juz jest ciasno i to normalne, ze czujemy raczej okrecanie sie lub uciski niz gwaltowne ruchy. Poza tym jedne dzieci sa bardziej aktywne, drugie spokojne np. jesli mama jest pobudzona, zestresowana to dziecko tez silniej reaguje.

Na 'pocieszenie' powiem, ze moje dziecko slabo sie ruszalo a po narodzinach nadrabia to z nawiazka...:sorry:
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi i pocieszenie,może faktycznie tak jest jak mówicie. Czasem po prostu myślałam,że coś jest nie tak,ale najważniejsze,że te ruchy czuję codziennie i nie mogę sie doczekać kiedy przytulę moją małą kruszynkę. Pozdrawiam.
 
hejka ja obecnie jestem w 38 tyg ciazy i bardzo slabo odczuwam ruchy czasem wcale mi lekarz powiedziala zez tygodniana tydz maluszek ma coraz mniej miejsca i mozemy czuc wtedy ruchy jak kopnie w macice,a pozatym szkraby maja juzswoj wlsny rytm np wdzien sa spokojne a w nocy moga byc zwawsze,jezeli bylas u lekarza i serduszko bije to nie ma sie czego obawiac
 
dziewczyny nie martwcie sie wasze dzieciaczki mają już mniej miejsca :-):-)Jak was mocno nie pokoi to się połóżcie i policzcie ruchy dziecka (oczywiście dziecko nie może w tej chwili spać,) i w ciągu godziny musi być 10 ruchów .....:tak::tak:..Napewno jest ok...Ale jak coś was mocno nie pokoi to lepiej sie skonsultować z lekarzem ,lepiej dmuchać na zimne :-D:-D:-D Powodzenia dzewczyny
 
reklama
Kurcze ja już nie mogę się doczekać tych ruchów maleństwa....jestem strasznie niecierpliwa....:tak:
Pozdrawiam:-)
 
Do góry