reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Moja kumpela czuła ruchy jako bąbelki w dole brzucha, które po paru tygodniach zmieniły się w kopniaczki. Ja nie porównuję tego co czuję z jelitami, tylko nie wiedziałam jak to opisać. Dla mnie to łaskocząco kłujące (ale nie nieprzyjemne) uczucie. Takie pukanie. Spytałam tylko czy to może być to, bo myślałam, że sobie coś ubzdurałam. I tyle.

Ale wiem, że to mija dzidzia, bo odpowiada tym pukaniem w miejscu, w którym głaskam brzuszek.

moj jak glaskalam i nawet teraz jak glaszcze brzuch to sie uspokoja, uwielbia jak to robie :)....
jak wiesz ze to maluszek to znaczy ze to on :)... gratuluje :):)
 
reklama
czyli wszytko ma moja mama, bo ona sie wkrecila w bycie babcia i nie dala mi nawet wybrac wozka, bo sama go kupila, lozeczko, wanienke ona tez ma, ciuszki od rodziny u niej.... ale i tak odrazu po porodzie jade do niej z Nikosiem na 2-tygodniowe "szkolenie" :D! takze ona wszystko przygotuje :D, sama zaproponowala takie wyjscie :),
 
Hej dziewczynki :)
Ja poczułam pierwsze ruchy w 17 tygodniu ciąży i też od razu wiedziałam, że to to :) Zresztą od tamtej pory czułam codziennie a z tygodnia na tydzień były coraz mocniejsze :) Dzisiaj rzeczywiście to już nie kopniaczki a kopniaki :):)
 
No ja też na początku myślałam że to ruch dziecka, ale dopiero 19 lutego to był 19.tydzień kiedy poczułam jak jeździ mi w podbrzuszu rączka albo nóżka i pacnęła w pęcherz. Takie fajne uczucie, potem były coraz śmielsze ruchy. Mąż też odczuwa ruchy jak położy rękę na brzuchu i to w tę samą noc mijającego dnia kiedy dowiedział się co będziemy mieli. Ucałował moją rękę i poszedł spać. A teraz 21 tydzień się zbliża :D
 
a jak dla mnie jezeli same nie wiecie czy to maluszek kopie to to nie sa kopniaki ---> ich sie nie da z niczym pomylic, ja czulam taki delikatny "dotyk" jak to kolezanka wyzej nazwala....

przyjdzie taki moment ze bedzie pewne ze to to i nic innego, nie da sie przeoczyc kopniakow, a tym bardziej pomylic z "jelitami"....
Takie jest moje zdanie....
zgadzam się , i podpisuje się pod tym ;-)
 
reklama
A ja od wczoraj mam wrażenie że Maluszek sobie w brzuchu dokazuje :) to dopiero początek 17 tyg., więc może za wcześnie? Ale co innego by mi tak śmiesznie bulgotało i przelewało się z jednej strony na drugą? To musi być nasz Junior =)
 
Do góry