reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

hej dziewczyny, to i ja się dołączę. to moja pierwsza ciąża, jestem obecnie w końcówce 30 tyg, nie należę do chudzinek, ale pierwsze ruchy wyczułam w 15 tyg takie delikatne muskanie jakby skrzydełkami motylek dotykał, w 18 dostałąm kopniaczka na tyle sporego ze mialam wybrzuszenie na brzuchu, teraz to juz regularnie córeńka kopie a brzuch sie wypina w kazdym miejscu mąż się napatrzeć nie może. Ale chcialam Was uspokoić moj lekarz powiedział ze kazda kobitka inaczej odczuwa ruchy i nawet w 24 mozna dopiero poczuc wszystko zalezy od budowy ciała, ukrwienia macicy itp. Więc głowa do góry na pewno poczujecie w odpowiednim momencie i wierzcie mi ze nie pomylicie tego z niczym innym. P.S. ja lezałam od 13 tyg wieczorami z rekami na brzuszku i probowałam wyczuc cos az w koncu poczułam a lekarz potwierdził ze w tak wczesnej ciąży najlepiej wieczorem lezec spokojnie i czekac . Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
ja czuję ruchy od 15.tygodnia. Najpierw czułam jakbym miałam małą rybkę w brzuszku, a później ta rybka przeszła do ataku:-D Już w 16. tygodniu mój synek kopał mnie w macicę, co odczuwałam jak wbijanie igły w pachwinę i pochwę.Od 19. tygodnia widać już było widocznie ruchy dziecka po brzuszku. Mój maluch szaleje z różną częstotliwością. Jednego dnia kopie jak oszalały, a drugiego chyba odpoczywa ;-)
Pozdrawiam :-)
 
Odczuwam dzisiaj silne bulgotanie i ruchy mojej rybki w brzuszku, a przed chwilą gdy siedziałam poczułam tak jakby ból poniżej pępka po prawej stronie. Jak się położyłam to ten lekki ból przesunął się wyżej. Jak myślicie czy to był kopniak od dzidziusia?
 
Dziewczyny.
Ja jestem w pierwszej ciąży i ja ruchy dziecka poczułam dopiero w 21 tyg ciąży.
I wcale to nie były kopniki ani nic podobnego, tylko to było takie bulgotanie, burczenie i przelewanie się w brzuchu.
Moja połozna powiedziała wtedy,że własnie tak ma być takie odczuwanie pierwszych ruchów dzidzi.
 
Dziewczyny bardzo proszę o poradę ponieważ mam od kilku dni takie dziwne odczucie łaskotania brzuszka od środka. Zaczęłam 13 tydzień i wiem że to jest mało prawdopodobne żebym mogła odczuwać ruchy maleństwa jednak gdy siedzę przed komputerem regularnie coś mnie łaskocze:) zaznaczam że jest to moja pierwsza ciąża i jestem osobą szczuplutką:) przed ciążą ważyłam 48 kg przy wzroście 163cm. teraz ważę 51,5 kg. i brzuszek już ładnie widać:) czekam na pomysły co to może być:confused:
 
Może i to głupie pytanie ale strasznie jestem ciekawa jak to jest. Chodzi o to czy podczas ruchów czuć tylko kopniaczki czy czuje się również to że się kręci i przekreca? Jesteśmy w 19 tyg. I nic nie czuje jeszcze -to moja pierwsza ciąża i czekam na ten moment z niecierpliwościa :-):-).
 
Też czekałam z nie cierpliwością na kopniaczki mojego maleństwa :-). Na początku czuć kopniaczki,ale gdy dzidzia troszkę podrośnie i nie ma już tyle miejsca w brzuszku to zaczyna się kręcić,obracać :-).
Pozdrowienia
 
reklama
Moj synek sie ruszal i to calkiem ostro:tak::tak::tak:Było widac jak malutka pietka lub piastka wedruja pod skora brzucha:tak::tak::-):-):-)
A z dziewczynkami to miałam tak jakbym miała osmiornice w brzuchu:-D:-D:-D
Co chwile cos az mi sie cały brzuch trzesł:tak:
 
Do góry