reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

reklama
Do mojego mogę dokupić, ale jakoś tak wychodzi,że ni kupiłam, a teraz ona już coraz większa zaczyna chidzić to niedługo będzie jadła przy stoliku.
 
Syla wypróbowałm tak jak mówiłaś, żeby nie dawać jej z tej piersi przed wyjściem do pracy i więcej ściągnęłam z tej , z której do tej pory mniej leciało. Zobaczę czy tak będzie cały czas, czy to tylko jednorazowy sukces. Dzięki bardzo za rady dziewczyny.
 
Czy robiłyście dla swoich malestw schab pieczony na kanapeczki? macie jakiś sposób? chcę upiec bo Niki smakuje taki dla dorosłych a nie chcę jej takiego dawać za dużo.
 
dobre pytanko... bo ja sie wlasnie przymierzam do podania Krystianowi mieska z postaci mieska (dotad jadal tylko w zupach)...

mam zamiar wziac kawaleczek poledwiczki, podlac odrobine woda i oliwa i po prostu upiec w folii... wloze mu tam jeszcze z plasterek cebuli dla smaczku... :)
 
Karen, do tego z IKEA można jeszcze blat dokupić, całość wyjdzie ok 100 zł, uważam, że warto. Pasy ma, jest nieduże, więc nie będzie zagracało.
 
Właśnie Weroni też tylko takie mięso, ale ostatni dałam jej pieczonego schabu i kawałek piersi z kurczaka i się zajadala, chociaż bardziej jej smakował schabik.
Teddy a myślisz, że mogę do tego schabu dołożyć troszkę majeranku albo właśnie cebulki żeby nie był mdły? A w piekarniku będziesz robiła tą polędwiczkę czy jakoś inaczej np. w garnku czy na patelni.
 
reklama
Ilonak... bede robic w piekarniku w folii...

dlatego w piekarniku, zeby tluszcz (oliwa) nie osiagnal temp. wrzenia, bo wlasnie wtedy jest niezdrowy... dlatego patelnia jeszcze dluuuugo, dlugo nie... :)
majeranek jak masz swiezy, to sie nie zastanawiaj... bedzie pycha...
Krystian od dawna jada przyprawiane zupki ziolami - bazylia, natka, koperkiem, tymiankiem, oregano - ale swiezymi lub mrozonymi... suszonych mu nie dawalam i nie mam przekonania na razie...
dodawalam mu juz do zupek gotowane na parze: cebule, czosnek.... tez smakowalo i swietnie zniosl...
 
Do góry