reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

Teddy a co u Was samo się prosi?
Bo wiesz mój Oli to jeszcze niewiele jadł, więc pytałam się np. o flipsy, banany i to pozwolił. Nawet pozwolił truskawki, jak już będą te gruntowe! Z jogurtem, glutenem i wywarem z mięsa kazał się wstrzymać.
 
reklama
Doxa - tylko jak go przekonać do wody. Obawiam się, że teraz ciężko będzie mi odzwyczaić go od "smaków" ...

Orzech - Tymula owoce wcina aż mu się uszy trzęsą :-)
 
OK Doxa to z kaszka czekamy jeszcze z miesiac w takim razie :)

z sokami to jedna sprawa, ze hamuja glod, albo raczej nasycaja osrodek glodu, a po drugie to sa neibezpieczne dla zebow i to duzo bardziej niz sie moze wydawac.
Rany mialam kiedys taki koszmar, ze Anula miala strasznie popsute zeby, ze nie wiedzialam jak sie za to zabrac :laugh:
ale tak na powaznie to chodzi o to, zeby dzieci nie przyzwyczajaly sie do tego, ze za kazdym razem jak chce pic dostaja slodki soczek, soczek owszem, ale raz a do picia normalnie woda albo zaparzane herbtaki - nieslodzone. ( uwaga na te rozpuszczalne, sa czesto slodzone)
 
i jeszcze czegos nie polecal???

nie wiem... tak jak bylo z tym miodem - wiadomo ze nie wolno, ale nie do koncza wiadomo czemu... ;)
czy sa jeszcze jakies tego typu produkty... no wiesz o co chodzi... ;)
 
Jolik pisze:
Doxa - tylko jak go przekonać do wody. Obawiam się, że teraz ciężko będzie mi odzwyczaić go od "smaków" ...


zastosuj "homeopatie"... ;)
czyli codziennie coraz mniej soczku w roztworze, az w koncu tylko zapach z butelki zostanie... ;)
 
Jolik to super - niedlugo to zobacze na wlasne oczka ;)
A nie probowalas smakowych herbatek tylko nie slodzonych?

Doxus a z glutenem to ja tez sie wstrzymuje do roczku.
 
Jolik wiem że ciężko, mój Oli też nie chce wody :(  Przez tyle miesięcy dostawał słodki Debridacik ;)
Mi się wydaje, że teraz latem całkiem sprawnie będzie można dzieciaczki nauczyć pić wody. Tylko musimy być konsekwentne i tylką ją im podawać. Jak dziecku będzie się naprawdę baaaardzo chciało pić, o co latem nie będzie trudno, to myślę że nawet wodę wypije.
 
Teddy mówisz z miodem :laugh: :laugh:  otóż na problem z zatwardzeniami, niestety po odstawieniu żelaza Oli na to cierpi, między innymi pan doktor zalecił podać mu rano wodę z miodem  :laugh: :laugh:

jeszcze z zabronionych produktów jest czekolada i dla mnie i dla Olika ;)
 
reklama
A ja daję Nadi gotowe słoiczki owoców z jogurtem od 7 miesiąca.
Nie chciałabym wpaść w skrajność, zebym potem nie miała problemów, ze nic nie lubi i każda nowość jest beeeee. Juz to przerabiałam.

Teddy, ja też czekam, az będzie gotowa na te grudy w jedzeniu.Moze jak pojawią się zębole to pójdzie gładko? ;)
 
Do góry