reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

Magdusiek, ja mam taką ściągę Hippa( Poradnik żywieniowy) i bobowity(Menu małego smakosza) - otrzymasz ją w kazdym sklepie z artykułami dziecięcymi lub u pediatry. Tam jest tabela, od 7 miesiąca Wg. HIPPA niemowlę powinno dostawać:
1.rano-pierś lub butla
2. przed południem -sok lub owoce
3. w południe- danie obiadowe
4. po południu- pierś lub butla + owoce i zboża
5, wieczór- kaszka

U mnie jednak przed południem jest i sok i kaszka. Inaczej byłaby zbyt głodna. No i Nadulka preferuje jeszcze w nocy mleczko.

 
reklama
Hej! czytałam ten rozkład jedzenia dla niemowląt, ale Nika i tak wie swoje rano cyka potem też ok12:30obiadek lub zupka ze słoiczk, potem deserek i piciu i oczywiście do tego cyka. Może jak będzie trochę większa to jakoś to będzie wyglądało.
Dzisiaj pierwszy raz zjadła cały słoiczek zupki ze słoiczka 130g :))
Czy wy dajecie już swoim Skarbom żeby same jadły? Nisia się wyrywa ale wszystko jest naokoło wybrudzone i nie wiem kiedy mam jej dać samej trochę popróbować.
 
Kasiek, ale to chyba jest dla dzieci, które wczesniej miały wprowadzane nowe jedzonka.
Dzis Natalia zjadła cały słoik zupy, taki mały, 110, chciała tez piers, ale jej nie dałam, nie jestem pewna czy dobrzxe.
 
a dlaczego jej nie dałaś?
nadal powinna dostawać pierś ile chce...
po stałym jedzeniu chce się jej np duuużo pić.
a z tego co ja widziałam to schemat żywienia dzieci w 7 miesiącu jest taki sam czy butla czy pierś, tyle ze pokarmy jeszcze mogą być różne, ale i to już niekoniecznie.
 
no właśnie, ja jej nie dałam, bo uznałam, że zjadła posiłek, ale pewna nie byłam. A ona chwile popatrzyła po czym zajęła się innymi rzeczami, a następnie poszła spać.
 
Magdus, obowiazuje Cie taki sam schemat zywienia jak 4-miesieczniakow, tylko wszelkie nowosci typu miesko, nowe owoce wprowadzasz szybciej, tak ze za 2 m-ce Natala powinna jadac to samo co dzieci ktorym wprowadzono duzo wczesniej...

no i 110 ml zupki to ona sie nie naje napewno... szczegolnie tej wodnistej ze sloiczka.... :)
 
hej,
jamama taka tabele i wlasnie sie zastanawiam jak ja rozumiec gdy podaje zupki od 6 miesiaca.
Czy mam tez czekac miesiac na podawanie owocow??
czy mam po prostu isc do 7-go miesiaca??
czy wystarczy jej piers , zupki i owoce bez kaszek??

zywienie7ru.jpg


 
reklama
Teddy co sadzisz o takim planie:
rano mleczko, potem owoce przed poludniem, potem znowu mleczko, potem zupka okolo 15-tej, potem mleczko okolo 17-tej kapiel i o 19-tej mleczko i spanie.
 
Do góry