reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

Magdusiek ja w domu Olemu podgrzewam, ale nadal jest ona lekko ciepła. Spróbuj, może bardziej będzie jej smakowało. Poza tym Natalka przez 6 miesięcy jadła wyłącznie Twoje mleczko, a to już duża dziewczynka i zdążyła się przyzwyczaić ;) Cierpliwości, najważniejsz że zjada!!
 
reklama
Efuniu ja podawałam julce po troszkę codziennie Danonki.Aż się do nich trzęsła tek jej smakowały,nie miała po nich żadnej wysypki ani innych rewelacji, więc myślę,że z innymi jogurtami też nie będzie problemu.
 
tak efunia, tylko zupki...


a tak w ogole dziewczyny, to uwazajcie na te cale Danonki... one sa przeznaczone dla starszych dzieci, nie dla niemowlakow...
i ponoc lepiej jest dawac zwykle serki i jogurty, ktore nie sa tak nafaszerowane witaminami i mineralami...
 
no właśnie ja dałam zwykłego jogurtu bakomy z jagodami, a teraz myślę nad danonem z morelami. dam mu dziś łyżeczkę jak będę jadła. ale ja nie chcę robić nic czego nie zaakceptuje moja pani doktor, także poczekam... mam nadzieję, ze się zgodzi. bo ja myślę, ze to już można...
 
Magdusiek, ja tez jetem zdania, zeby nie dosladzac....poco??
z tym kiedy co to jest jednak bardzo dowolne i zalezy glownie od mamy i tolerancji dziecka.
nie pamietam, czy Wam pisala, ze znajomy 9-cio miesieczny zurek wcinal........moze to przesada, mysle, ze nalezy dazyc do tego, zeby dzieciaki jadly wszystko, ale nie powinny miec jedzenia slodzonego ani solonego ( cukrzyca i nadcisnienie)

dlatego albo przygotowywac samemu zupki, ale niesolone albo kupowac sloiczki specjalne dla niemowlakow.
Mozna dawac dziecku szystko lacznie ze swoim spagetti, tylko odjac porcje dla dzidka przed ostatecznym doprawianiem dania.

deserki to samo, te gotowe jogurty dla doroslych albo starszych maja cukier.a tego ja sie na razie wystrzegam, o cukrzyce bardzo latwo, pamietajcie, ze te organizmy nie bez przyczyny zaczynaja powoli poznawac swiat jedzenia i nie bez powodu mleko matki kapie tak dlugo dla nich ;)
my dzisiaj mamy 3-ci dziem marchewka+ziemniak wczoraj mala zjadla calego ziemniaka i 1/3 duzego sloiczka marchewki :)
 
Fajna zupka to zupka podgrzana :) Pół słoika zniknęło błyskawicznie, buzia się otwierała na widok łyzeczki, a gdy się skończyło to był płacz.
 
Magdusiek fajnie, że Natalkce smakuje - oby tak dalej! u nas różnie z jedzeniem - raz zje dwie, trzy łyżeczki innym razem pół słoiczka (ale nie więcej) generalnie Ignacy nie wygląda na szczególnie zachwyconego nowym żarełkiem, ale chyba i tak idzie mu coraz lepiej ....kupiłam też Sinlac (na wszelki wypadek jak jestem w pracy) i muszę przyznać, że to naprawdę dobre jest - przynajmniej mi smakuje, Ignacemu średnio jak wszystko, ale kilka łyżek zjada ....lepszy Sinlac niż taka kaszka na wodzie
 
reklama
Cze któraś z Was ma może jakąś tabelkę albo coś jak powinno wyglądać jedzenie u takiego zbója jak Natalia? Wiem, że nowe jedzenie na poczatku, później pierś, ale nie wiem czy zawsze. Teraz zjadła 2/3 gerberowskiego słoiczka jabłka, czy to traktować jako posiłek czy jako coś dodatkowego? Wszędzie znajduję rozszerzanie diety niemowlaka od 4 miesiąca, a to jednak inaczej i potrzeby inne.
 
Do góry