reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

Teddy kiedyś coś wspominałaś o łyżeczkach silikonowych. Napisz mi proszę jakiej były firmy i gdzie je można kupić?
Z góry dzieki za odpowiedź :)
 
reklama
Luszka, jak wieść gminna niesie te łyżeczki zawsze któraś mama kupuje w trakcie warszawskich spotkań. Zwykle ma to miejsce w sieci Smyk - zawsze jesteśmy blisko smyka i zawsze któraś ma kupić. Mnie ostatnio Doxa nakazała kupić na przyszłośc, że niby zaraz zacznę potrzebować. One są canpola :) Teraz na Ciebie przyszła kolej ;D
 
Magdusiek dzięki. :) Ja chcę sobie kupić i na przyszłość i na teraz bo D3 podaję łyzeczką :)
 
Poradzcie jak zacząć wprowadzać nowe papu do menu dziecka byłam właśnie w markecie i opkupiłam się soczkami deserkami i zupkami(jarzynkami) oraz ...kupiłam łyżkę silikonową.Co najpierw jakie odstępy czasu i ile tego i jak zwiększać ilość?
 
Karen - my zaczynaliśmy od kilku łyzeczek potraw jednoskładnikowych (np. marchewka) . Czekaliśmy mniej więcej 2 dni i wprowadzaliśmy coś nowego. Teraz Tymuś je już sporo potraw mieszanych ... i oprócz jabłuszka przepada również za brzoskiwniami :-)
 
Karen moim zdaniem powinnaś zapytac swojego weterynarza, ale jeśli chcesz sama, to dziecięciu podaję się 1-2 łyżeczki na początek w porze średnio rannej, kiedy nie jest za bardzo głodne i zmęczone, czyli np. po ok 2 godzinach po karmieniu cycem, kiedy jest w dobrym humorze, żeby zainteresowało się nowym. potem zaraz dajesz cyc. Następna próba za 2 dni, jeżeli nie zauważysz nic niepokojącego, podajesz 1/3 słoiczka i znowu czekasz 2 dni, jeśli nic to jest duża szansa, że Seba przyjął to dobrze i możesz spróbować mu dac tyle ile przyjmie, ake nie więcej niż słoik!
najlepsza pora na próby kulinarne, to ranek po zabawie, przebudzeniu. Kaś w zwiazku z powyższym szamie zupkę ok 10.00 i jest ok.
 
Ja chciałabym najpierw wprowadzić mleczko zagęszczone łyżeczką kaszki ryżowej na kolację, bo chciałabym go rzeczywiście oduczać tych nocnych pobudek a do tego chcę mieć pewność że jest najedzone i to nie z głodu się budzi i teraz pytanie ile tej kaszki wsypać np na 120ml żeby przeleciało to przez smoczek i jaki smoczek użyć ja mam największy Avent nr2 a on jest chyba za mały?Przepraszam że Was tak męczę ale jestem zielona...
 
NA AVENTACH SIĘ NIE ZANM, BO jAŚ ICH NIETOLERUJE. MAM NA KASZKĘ nUKA DO PAPEK, ale od tygodnia uczymy się jejść z butelki - kubeczka, tam jest miękki silikownowy dziubek z 3 dzirami. Jaś opróżnia butlę (220 ml w 5 minut i jest bardzo zadowolony.
na 200 ml mleka dodaję 2 - 3 miareczki kaszki i 2 łyżeczki owoców ze słoka.
 
tez sie nie znam na Aventach, ale wiem, ze maja smoczek trojprzeplywowy... moze warto takim sprobowac...

moje dziecko z Aventem to nie wiedzialo co zrobic, choc od dawna butluje... Nuk i tyle... :)
 
reklama
Do góry