reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych maluszków

ehhh juz sama nie wiem. Dzisiaj bede przeprowadzac eksperymenty bo cos mi sie wydaje ze to jednak nie w smoczku wina a w moim dziecku ktore najwyrazniej nie cierpi herbatek :angry::baffled:

mój Alutek też nie lubi herbatek i z tego co powiedziała lekarka to bardzo dobrze, bo te herbatki wcale nie są takie super a czasami potrafią spowodować biegunkę - dziecko nie ma przystosowanego układu pokarmowego do picia herbatek tylko do mleka. Ja podawałam od zawsze wodę /żywca bo nie jest mocno zmineralizowana a dzieciom nie wolno takiej z dużą zawartością minerałów/ podgrzaną do temp. pokojowej. I wodę wypije zawsze, herbatką pluje i się krztusi. Woda też spowoduje, że łatwiej jest sie dziecku wypróżnić a tym samym nie ma dolegliwości brzuszkowych. Coś w tym musi być, bo starszemu synkowi podawałam herbatki od 1 miesiąca i najlepiej z brzuszkiem nie było.
Spróbuj podać wodę, jest na pewno zdrowsza dla malutkiego brzuszka niż herbatki. Na herbatki przyjdzie czas później.
 
reklama
Moja Jula odkąd karmię MM pije herbatkę z kopru i rumianku. Parzę jej taką słabiutką. 2 tygodnie trwało zanim się przekonała, pluła tym na odległość, a teraz chętnie pije. Nie wiem czy to dzięki temu, ale narazie nie miałyśmy żadnych problemów z brzuszkiem.
Zdarzy się jej zachłystnąć jak zbyt łapczywie pije, ale nie zmieniam smoczka. Nie zdarza się to aż tak często, a ja staram się pilnować zeby piła powoli.
 
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi. Upewnilo mnie to ze nie ma co na sile wdrazac herbatki. Jak bedzie chciala to w koncu wypije :-)
Moja znajoma poradzila mi zeby kupic sok jablkowy hippa (od 4 miesiaca) zagotowac i w nim zaparzyc ta herbatke. Bedzie wtedy miala slodkawy smak i troche zabije ten smak ziol ale jeszcze sie waham czy podac cos takiego malej:baffled:
Mam taka specjalna herbatke w saszetkach do zaparzana dla dzieci i oprocz tego hippa w granulacie - obydwie od pierwszego tygodnia zycia.
Niestety zarowno herbatki jak i woda odpada. Pluje zarowno jednym jak i drugim :crazy: Chyba musze troche odczekac .....
U mnie tez smokiem S ja poje i tez mleczko super a herbata nawet w pionie nie idzie.
bluetooth a Ty hebratke z koperku jaka masz? takie zwykla do zaparzania w ekspressie czy jakas specjalna??
 
Kupiliśmy mleko tak na wszelki wypadek aby w razie jakiegoś nagłego przypadku było w domu. Mój madry mąż z ciekawości je otworzył a potem przeczytał że po otwarciu takie mleko można przechowywać tylko miesiąć. Czy to prawda, potem nie nadaje się już ono dla dziecka ? wyrzucić do kosza??
 
Iga niestety nie mam pojecia jak to jest z mm bo u mnie schodzi jak cieple buleczki.
magda no i sobie odpuscilam i mojemu M tez udalo sie wyjasnic ze jak dziecko nie chce pic to sie na sile nie daje tylko czeka az dorosnie do tego zeby wyprubowac inne napoje.
 
Kupiliśmy mleko tak na wszelki wypadek aby w razie jakiegoś nagłego przypadku było w domu. Mój madry mąż z ciekawości je otworzył a potem przeczytał że po otwarciu takie mleko można przechowywać tylko miesiąć. Czy to prawda, potem nie nadaje się już ono dla dziecka ? wyrzucić do kosza??
na moim mleku jest nawet napisane ze 3 tygodnie a tez mam tak na wszelki wypadek. Raczej trzeba tego przestrzegac, nie ma co ryzykowac...
 
reklama
Do góry