reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Beti81 ja gotuje kilka porcji i mroze wiec nie wiem dokladnie jakie proporcje na jedna zupke. Ale ja robie to raczej geste, taka papke. W sumie to ja robie warzywa z zupka a nie zupke z warzywami :) I wtedy mam pewnosc ze nie zglodnieje za 2 godziny
 
reklama
dziewuszki, a jeszcze mam pytanko:
czy wy dajecie już obiad dwudaniowy?
i ile razy dziennie serwujecie kaszke?

Ja daje raz papke jarzynową i raz kaszke na mleku z owocami, a mleko wychodzi mi 4 razy (3 razy w dzień i raz w nocy- troche dużo. Chyba 1 mleczko czymś zastąpie i zastanawiam się, czy lepiej kaszką, czy jakimś daniem obiadowym?
 
Ostatnia edycja:
Andzia ja mam Nuka ale niekapek i z innego mowy nie ma żeby Miśka ruszyła:)
spróbuj mu powiększyć leciutko tą dziurkę - tylko pomysłu nie mam czym żeby nie pękło...

u nas obiad jednodaniowy - dwóch by w zyciu nie zjadła, bo u nas jak wejdzie cały słoiczke mały to zadowolona jestem, a zdaży się, że duży w 3/4 zje:)
a tak w domu to miksy warzywne - gęste żeby mało wody, czasem zagęszczę kaszką kukurydzianą, jaglanką, ryżem żeby bardziej treściwe było albo + żółtko- choć ostatnio na wakacjach to tylko słoiczki jechały i jakos się rozleniwiłam, ale kurcze jutro się biorwe za siebie i coś ugotuję:)

jeszcze gdzieś o kaszkach było - u nas raz dziennie - ale jak mi się chce czasem na drugie śniadanei, a czasem na podwieczorek serwujemy na wodzie z owockami obowiązkowo:)
 
dziewuszki, a jeszcze mam pytanko:
czy wy dajecie już obiad dwudaniowy?
i ile razy dziennie serwujecie kaszke?

Ja daje raz papke jarzynową i raz kaszke na mleku z owocami, a mleko wychodzi mi 4 razy (3 razy w dzień i raz w nocy- troche dużo. Chyba 1 mleczko czymś zastąpie i zastanawiam się, czy lepiej kaszką, czy jakimś daniem obiadowym?

U nas mleko 4 razy w dzień i raz w nocy, zupka 1x ale niewiele jej bo nie chce jeść, i parę łyżeczek jakiś owocków.
 
dokładnie tak i małemu to bardzo smakowało. Kupki ok, brzuszek tez nie bolał, więc przyjęło się. Chyba mu będe robić takie smakowe mleczko co jakiś czas.

A teraz z innej beczki
HELLP
Mam problem ze smoczkami. Do tej pory uzywałam nuka 1 L i było ok. Teraz od prawie miesiąca próbuje go przestawić na większego nuka (2 L)od 6-go miesiąca, a on go wypluwa i nie chce pic. próbowałam Avent, lovi, dziś przyszedł pocztą tomme teep razem z butelką i tez jest bee. tylko kase wywalam.
Nuk do 6-go miesiąca ma dziubek malutki i wolno leci, a od 6-go miesiąca smoczek zamiast mieć większa dziurkę, to sam smoczek (jego końcówka) jest większa i to mojemu dziecku nie pasuje.
Beznadziejnie to jest zrobione, bo przeciez sutki nam nie rosną wraz z dzieckiem. I wcale się nie dziwie, ze dziecku to nie pasuje, jak się zmienia kształt smoczka.
Macie jakies sposoby, zeby jakis smoczek wkońcu zaakceptował???
Próbowałam tez niekapka i z miękka końcówką , i z twardą końcówką i tez jest bee.
Akceptuje tylko nuka tego pierwszego, do 6-go miesiąca - 1L. Ale uparciuch!
Któraś z was używa może nuka? podzielcie się doświadczeniami.
Mam nadzieje, że zrozumiale napisałam.
My uzywamy Nuka ale nie pomoge bo u nas zmiana przeszla niezauwazalnie...Z tych mniejszych smoczkow korzystam jak daje malemu sok,herbate,wode,z wiekszych mleko i L do kaszek...Moze faktycznie maly potrzebuje czasu.
 
Jak was czytam to się zastanawiam czy za mało mleka nie daję małemu, bo u nas jest tylko 5 posiłków. Duży słoiczek idzie bez mrugnięcia i mały ma słuszną wagę więc nie chce wprowadzać dodatkowych porcji a mniejszymi się nie najada i jest lament!
U nas mleko o 6,30 - 210 ml.
10,00- mleko 210 ml.
13,00- kleik ryżowy z owockami, jogurcik albo owoce i zboża
16,00 - obiadek jednodaniowy, albo zupka albo mięsko z dodatkami ale problem jest przy dużych grudkach bo nie chce i pluje
19,30 - kaszka na mleku

Ogólnie wyrywa wszystko co się przy nim zjada, więc przerobiliśmy już na świeżo wszystkie chyba owocki poza cytrusami i ostatnio poszła jajecznica z żóltka na masełku, bardzo smakowała? ;)
ale nie wiem czy nie za mało tego mleka?
 
ale przeciez kaszke i kleik robisz na mleku i podajesz jogurty wiec tez sie liczy. Nie wiem jakie sa normy mleka przy karmieniu piersia ale cos mi sie wydaje ze moja tez mi za duzo nie wypija bo pocycka kilka min i wiecej nie chce. Ale przeciez nie moge jej zmusic zeby wiecej wypila. Wy przynajmniej wiecie dokladnie ile Wam dzieci wypijaja bo macie w butelce a ja? Ale podobno jak sie karmi piersia to mleko zmienia swoj sklad i jesli dziecko pije mniej to mleko jest bardziej skoncentrowane jesli chodzi o skladniki odzywcze. Ale czy to prawda to nie wiem:dry:
 
justaaa - no też mam nadzieję ,że się liczą te jogurciki bo kaszka na noc to spoko tylko mały ostatnio coś nie bardzo chce ją jeść, dziś zakupiłam owsiankę mleczną na dobranoc z hippa i jutro mu zapodam, może podpasuje?
Pozostaje myśleć , że jak maluchy dobrze się rozwijają i przybierają to jest ok.
 
A ja Was czytam tak informacyjnie :)
Moja Ewa zjada:
7.00 Mleko 150ml
10.00 Mleko + kaszka 180ml
13.00 Zupa 130ml
15.00 Owoce
18.00 Mleko 150ml
21.00 Mleko + kaszka 240 ml
He te godziny oczywiście często gęsto nie są tak jak w zegarku
Śpi całą noc nie jedząc i nie pijąc

Pozdrawiam Was i Wasze pociechy
 
reklama
Do góry