reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

reklama
Asiowo niby w tymw ielku dziecko powinno wypijać 3 porcje mleka w ciagu doby (210 ml) plus obiadek i plus kaszka z owocami :-) - moja mała okazjonalnie wypuja 210 przewaznie wmieści się wnią tylko 180 :-) a ja jej nie wpycham bo i tak za dużo ostatnio przytyła wiec jak nie chce jesc to nie :-)
 
u nas 2 x dziennie butla 210ml, plus kaszka 150ml, plus obiadek i owocki, ale nie wiem ile, bo daje na oko z pojemnika ;-)
A tak w ogóle zupek mi wyszło wczoraj 2 razy więcej niż obiadków, bardzo ambitne zrobiłam, jedna z kalafiorem, druga z brokułami :-D
 
a jak liczycie ilosc wypitego mleka? czy na podstawie wody czy juz po spożądzeniu mieszanki?
ja z reguły robie mleko ze 180ml wody czyli po dodaniu proszku wychodzi jakies 200ml, z reguły zostaje jakies 30ml. a wg przepisu na opakowaniu w tym wieku powinnam robic jej juz z 210ml-hahahaha

my kaszke jemy 2x dziennie (ze 100ml mleka) na sniadanie i podwieczorek, obaidek gl. ze słoiczka (nawet udaje sie pochłonąc cały duży), i na kolacje sinlaca. w nocy raz lub dwa mleczko ale tak max po 150ml
 
Ja zrobiłam małej mleko ze 180ml wody, zostało 60ml...
Ale ona sie hcyba tym najadła, bo po 2h od mleczka poszła spac... , gdyby była głodna chyba by nie zasneła;-)widocznie małej to wystarczy...
 
My jemy 2 razy mleczko po 150 , kaszka , obiadek , owoc

+ w nocy mleczko z 2 , 3 razy po 120 ml

Czyli wychodzi ze 660 ml w ciągu doby, a na opakowaniu mówią ze 630 ml w ciągu doby, czyli miescimy sie w normie:-)
 
mleczko na soczku?? tzn zamiast wody dałas soczek tak?? nic mu po tym nie było? pytam bo moja dalej mleka nie chce pic wiec suzkam sposobu;-)

dokładnie tak i małemu to bardzo smakowało. Kupki ok, brzuszek tez nie bolał, więc przyjęło się. Chyba mu będe robić takie smakowe mleczko co jakiś czas.

A teraz z innej beczki
HELLP
Mam problem ze smoczkami. Do tej pory uzywałam nuka 1 L i było ok. Teraz od prawie miesiąca próbuje go przestawić na większego nuka (2 L)od 6-go miesiąca, a on go wypluwa i nie chce pic. próbowałam Avent, lovi, dziś przyszedł pocztą tomme teep razem z butelką i tez jest bee. tylko kase wywalam.
Nuk do 6-go miesiąca ma dziubek malutki i wolno leci, a od 6-go miesiąca smoczek zamiast mieć większa dziurkę, to sam smoczek (jego końcówka) jest większa i to mojemu dziecku nie pasuje.
Beznadziejnie to jest zrobione, bo przeciez sutki nam nie rosną wraz z dzieckiem. I wcale się nie dziwie, ze dziecku to nie pasuje, jak się zmienia kształt smoczka.
Macie jakies sposoby, zeby jakis smoczek wkońcu zaakceptował???
Próbowałam tez niekapka i z miękka końcówką , i z twardą końcówką i tez jest bee.
Akceptuje tylko nuka tego pierwszego, do 6-go miesiąca - 1L. Ale uparciuch!
Któraś z was używa może nuka? podzielcie się doświadczeniami.
Mam nadzieje, że zrozumiale napisałam.
 
Ostatnia edycja:
Asiowo widocznie wystarczyło Agatka przecież była cały czas na piersi to też nie wiesz ile piła mleko modyf też bardziej zapycha niz z cycka i może żołądek nie tak rozepchany by tyle zjadła na raz

Andzia nie wiem czy można powiększyć dziurkę w smoczku może to zadziała albo odczekaj troszkę może za jakiś czas z większego załapie widocznie taki mały małemu pasuje
 
Andzia ja tez nie pomoge bo my Tomme Teppe używamy i nie miałam problemów z przestawieniem małejna większy smoczek

Gosia hmmm sposób kuszący z tym mlekiem. musze sprawdzic.

Malwina mi ostatnio lekarka powiedziała ze dzicko do roku powinno pic 800ml mleka na dobe a od roku moze 600ml. ale kurcze przeciez na siłę jej nie wcisnę. my juz dzis mamy za sobą 520ml (właśnie policzyłam);-)
a z kolei alergolog stwierdziła ze ma pic tyle na ile ma ochotę i bądz tu człowieku mądry;-)

a moja Fiolcia dzis oszalała: rano zjadła kaszkę zrobioną na 100ml+biskzopt, za 4h zjadła całą miskę zrobionego przeze mnie rosołku a po godzinie zaczeła usypiac ale jeczała i piła wodę wiec jej zamieniłąm na mleko i wciągneła 150ml:szok::szok: cos ten rosołek chyba mało treściwy był, kurcze ja nie umiem dla niej ugotowac albo nie zje albo sie nie naje:wściekła/y::wściekła/y:
powiedzcie mi czy 2,5 łyżki kaszki jaglanej+marchewka (spora)+1/3 pietruszki+ kawałek kurczaka i to wszystko zalane rosołkiem to mało? ja wygotujecie zupki to jakich proporcji używacie bo może ja cos zle zrobiłam:-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Andzia nie wiem czy można powiększyć dziurkę w smoczku może to zadziała albo odczekaj troszkę może za jakiś czas z większego załapie widocznie taki mały małemu pasuje


Też o tym myślałam, ale niestety nie można, bo ponoć silikon lubi pękać.:no:
No cóż, chyba jest tak jak mówisz- jedni wolą duże, inni małe (bez skojarzeń);-):-D Tylko on na tym małym denerwuje się, że mu powoli mleczko leci, a dużego nie chce. I nie dogodzisz :no: Może faktycznie potrzebuje czasu


Beti, co do gotowania, to ja robie na oko, jak wyjdzie. Raz więcej marchewy, raz mniej- jak się trafi.
Mój Oluś wczoraj na kolacje o 19,30 wciągnął prawie 200 ml puree misiowy ogródek, a za godzine wypił 120 mleka i poszedł spać. Też byłam w szoku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry