reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Dzieki dziewczyny, widze ze to nie tylko moj problem z tą preferencja jednej piersi. Staram sie, zeby i z niej pila, ale wtedy obie bardziej sie meczymy, karmienie trwa dluzej i jest przerywane. Pozycje karmienia staram sie zmieniac. Zobaczymy co bedzie dalej.. Na razie sie nie poddaje :}
 
reklama
dziewczyny od kiedy wprowadza sie cokolwiek oprocz mleka?my jetsesmy tylko na butelce i pediatra mi dzis powiedziala zeby po skonczonym 3 mies dac jabluszko. nie wiem czy to nie za wczesnie....
 
dziewczyny od kiedy wprowadza sie cokolwiek oprocz mleka?my jetsesmy tylko na butelce i pediatra mi dzis powiedziala zeby po skonczonym 3 mies dac jabluszko. nie wiem czy to nie za wczesnie....

Ja sobie ściągnęłam z internetu coś takiego :tak:

Schemat żywienia niemowląt, które nie są karmione piersią wg Instytutu Matki i Dziecka, 2001r)
Wiek​
Ilość posiłków i objętość porcji1
Rodzaj pożywienia (żywność uzpełniająca)
1​
7 x 90-110ml​
Mleko początkowe
2​
6 x 110-130ml​
Mleko początkowe
3​
6 x 130ml​
Mleko początkowe
4​
6 x 150​
Mleko początkowe
5​
5 x 180​
4 x mleko następne2 z dodatkiem bezglutenowego kleiku3 (mieszanka mleczna);
1xzupa (papka jarzynowa);skrobane jabłko i/lub sok
6​
5 x 180​
4 x mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku;
1xzupa4 (papka jarzynowa+gotowane mięso- bez wywaru);
Przecier owocowy (warzywny) lub sok
7​
55
Mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (mieszanka mleczna) lub z dodatkiem kaszki bezglutenowej;
Zupa (papka jarzynowa z gotowanym mięsem);
Kaszka bezglutenowa na mleku następnym z owocami;
Przecier owocowy lub sok;
1/2 żółtka co drugi dzień
8​
5​
Jak w 7m.ż.
9​
5​
Jak w 8 m.ż.
Zmiana: całe żółtko co drugi dzień
10​
4-5​
Jak w 9 m.ż.
Wprowadzenie (oprócz bezglutenowych) glutenowych zbóż (kasza, bułki, chleb, sucharki);
Zmiana:obiad z dwóch dań (zupba + jarzynka z dodatkiem gotowanego mięsa)6
11-12​
4-5​
Jak w 10 m.ż.
Zmiana: Całe jajko 3-4 razy w tygodniu;
Twarożek, kerif, jogurt 1-2 razy w tygodniu7
 
mi się wydaje że już przesadzają z tą skazą białkową...:wściekła/y:
mój maluszek ponad dwa tygodnie temu dostał uczulenia na buzi...ja byłam pewna na 99% ze to od oliwki, ale oczywiście pediatra i połozna były mądrzejsze i powiedziały ze to skaza białkowa i mam trzymac ostra diete...
oczywiscie maluszka wysypywało coraz wiecej, w koncu miał całą główke w tym czyms nawet uszka...
moze i wyrodna jestem ale zadnej diety nie trzymałam, kapalam małego w krochmalu i smarowałam emolium, choc podejrzewam ze kazdy inny krem natłuszczajcy tez byłby dobry ale to juz był usmiech w strone lekarzy ze dałam sie namówic na taki drogi krem.

wiec zadnej skazy nie mamy, uczulenie zeszło w ciągu 3 dni, na koniec jeszcze troszke skórka poschodziła i znowu mamy sliczna buziuchne...

musze powiedziec jednak ze wszystko co mały miał ewidentnie wskazywało na skaze białkową...a jednak to nie ona :-)
ciekawe co na to pediatra powie:cool::cool::cool:

No i powoli wyjdzie że się z tym dzieciątka rodzą. Ecchhh szkoda gadać . Nie wiedzą jak nazwać to wszystko skaza. Tylko te mamusie niepotrzebnie straszą:(
 
:szok:Kurcze, szukalam info o wodzie na mleko i znalazlam cos takiego:

Na zlecenie miesięcznika konsumenckiego niemieccy analitycy przebadali wodę Żywiec Zdrój. Instytut Matki i Dziecka właśnie ten produkt poleca w żywieniu najmłodszych. Badania przeprowadzono dwukrotnie, z rocznym odstępem. W obu przypadkach okazało się, że w wodzie Żywiec Zdrój jest więcej bakterii niż w tej z kranu. – Gdyby to była kranówa, sanepid odciąłby jej dopływ – uważa doktor Hałat, były główny inspektor sanitarny. Epidemiolog dodaje, że wodę z tak wielką ilością bakterii można podawać niemowlętom wyłącznie po przegotowaniu. Ale o tym na etykiecie butelki nie było i nadal nie ma słowa.
 
reklama
:szok:Kurcze, szukalam info o wodzie na mleko i znalazlam cos takiego:

Na zlecenie miesięcznika konsumenckiego niemieccy analitycy przebadali wodę Żywiec Zdrój. Instytut Matki i Dziecka właśnie ten produkt poleca w żywieniu najmłodszych. Badania przeprowadzono dwukrotnie, z rocznym odstępem. W obu przypadkach okazało się, że w wodzie Żywiec Zdrój jest więcej bakterii niż w tej z kranu. – Gdyby to była kranówa, sanepid odciąłby jej dopływ – uważa doktor Hałat, były główny inspektor sanitarny. Epidemiolog dodaje, że wodę z tak wielką ilością bakterii można podawać niemowlętom wyłącznie po przegotowaniu. Ale o tym na etykiecie butelki nie było i nadal nie ma słowa.

Słyszałam o tym od swojej ginekolog - i jeszcze to że tak naprawdę Instytut nie poleca tej wody bo jest najlepsza ale dlatego że Żywiec wpłacił na ich rzecz sporą darowiznę.....

Prawda jest taka że sporo sprzedawanych wód nie jest tak dobrych jak chcą być
 
Do góry