reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

ja na szczescie mam po amelii wózek i drugi w razie czego po kuzynce (teraz ma rok), jak zaden z nich mi nie podejdzie to bede sie rozgladać wtedy, narazie nie mam kiedy ich nawet sprawdzic ( jakościowo w jakim są stanie no i wagowo bo nie dam rady 15kg wciągnąć na 5 piętro)
 
reklama
ja na szczescie mam po amelii wózek i drugi w razie czego po kuzynce (teraz ma rok), jak zaden z nich mi nie podejdzie to bede sie rozgladać wtedy, narazie nie mam kiedy ich nawet sprawdzic ( jakościowo w jakim są stanie no i wagowo bo nie dam rady 15kg wciągnąć na 5 piętro)
Poziomkowa a w których rejonach mieszkasz Wrocławia, ze nie masz windy?
W kamienicy może?
 
JA mieszkam na 1p bez windy i najpierw dziecko z gondolą zabieralam na górę a potem sam stelarz. Teraz spacerókę zostawiam w klatce na dole, ewentualnie zostawiam w samochodzie (tak najczęściej) i zabieram samo dziecko na rękach na górę.
 
Ja z wózkiem też będę miała problem,bo mieszkam na 3 piętrze,ale w starej kamienicy i to tak jakby na 6 wejść w normalnym bloku.Także wózek będzie musiał być super lekki:)
 
Dziewczyny jeśli chodzi o łóżeczko kołyskę to raczej nie jest dobre rozwiązanie, moja koleżanka sie na to napaliła i kupiła i w ogóle nie korzystała, poza tym to co jedna z dziewczyn powiedziała, dziecko się przyzwyczaja i później rodzice muszą bujać ;)

natomiast w sprawie wanienki, zanim urodziła się moja córeczka chciałam kupić wanienkę Fisher Price bądź Onda, ale później pogadałam z innymi mamami oraz położną i powiedziały mi, że te wanienki są świetne, ale dla dziecka które już siedzi dla niemowlaczków to najlepiej kupić zwykłą tradycyjną, z każdej strony jest dostęp.
 
Vive jak ci sie mylo maluszka na tym stelarzu??? Ja wczoraj patrzylam na foczki do wanny albo na takie specjalne krzeselka. Wanienka raczej u mnie odpada bo mam chory kregoslup i nie bede sie mogla schylac i maluszka na rece trzymac i zastanawiam sie nad alternatywa. Moja kolezanka miala foczke i bardzo sobie chwalila tylko nie wiem jak na tej foczce umyc plecki i pupcie.

Olek miał juz ok. 3 miesięcy, jak go połozyłam na stelażu. Problem był tylko z umyciem plecków, ale jakoś sobie radziłam-najlepiej jest myć z tatusiem :) A o jakiej foczce piszesz? możesz wstawić jakieś zdjęcie, bo nie bardzo wiem, o co chodzi... Co do krzesełka, to chyba jest ono przeznaczone dla starszych dzieci, czy nie?

Dziewczyny jeśli chodzi o łóżeczko kołyskę to raczej nie jest dobre rozwiązanie, moja koleżanka sie na to napaliła i kupiła i w ogóle nie korzystała, poza tym to co jedna z dziewczyn powiedziała, dziecko się przyzwyczaja i później rodzice muszą bujać ;)

natomiast w sprawie wanienki, zanim urodziła się moja córeczka chciałam kupić wanienkę Fisher Price bądź Onda, ale później pogadałam z innymi mamami oraz położną i powiedziały mi, że te wanienki są świetne, ale dla dziecka które już siedzi dla niemowlaczków to najlepiej kupić zwykłą tradycyjną, z każdej strony jest dostęp.

Dokładnie-najważniejszy jest dostęp z każdej strony. No i te wanienki z wbudowanymi leżaczkami są mniejsze od tych tradycyjnych.

Dziewczyny czy któraś z was ma może wózek Tako Jumper? chętnie poznałabym opinie bo przymierzam się już powoli do zakupu

Koleżanka, która urodziła w lutym, kupiła taki, ale zaraz potem wymieniła na Espiro. Wózek jest bardzo fajny, tylko ciężki i wielki. Ja mam Emmaljungę i jestem bardzo zadowolona. Co prawda sam wózek waży ok. 17 kg, ale mieszkam na pierwszym piętrze, więc jakoś sobie radziłam-tzn. najpierw gondolka z maluchem, a potem reszta :) Jak już była spacerówka, to wciągałam razem z Małym po schodach. Jestem bardzo zadowolona z tego wózka, ponieważ ma baaaardzo dużo gondolę i solidne pompowane koła-w zimie jak zasypało cały świat, to byłam jedyną mamą, która wychodziła na spacer z dzieckiem w wózku, a reszta mam nosiła pociechy na rękach:) I powiem Wam, że przez największe zaspy prowadziłam wózek jedną ręką :)
A tak wygląda ten wózek: Emmaljunga Smart Duo Combi
 
zgadzam się z vive Emmaljunga to moim zdaniem świetny wybór, bardzo dobry wózek, miałam okazję nim pojeździć, bo u nas w trójmieście co druga mama ma taki :-), szczególnie ten kremowy, skórzany, ciezki jest owszem, ale ja na to nie patrzę, bo mieszkam na parterze, tzn mamy dom, ja osobiście kupię wózek innej firmy, ale innym mamom polecam z czystym sumieniem Emmaljungę, prezentuje się świetnie, a duza gondola będzie dłuzej słuzyła, spacerówka tez jest spora, pani w sklepie Bobo Wózki mówiła, ze spokojnie wózek będzie przydatny przez dwa lata
 
reklama
Do góry