reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

ja mam nawet na liscie rzeczy do szpitala napisane "ewentualnie smoczek". Ale połozne powiedzialy, że w razie wizyt lekarza chowamy :))
czytałam juz rózne opinie o smoczkach a moja jest taka, ze nic na siłe, traktuje go jako uspokajacz tylko w razie duzej potrzeby mojego dziecka. Do szpitala spakowałam a czy uzyje zobaczymy. Wzielam taki firmy MAM a w domu mam jeszcze NUK.


czemu przed lekarzem chowac?
ja wsumie nie mam jeszcze smoczka ale w szpitalu daja, pamietam ze Olivka tego szpitalnego lubiala najbardziej
ja tak Oli nauczylam ze miala smoczek tylko do spania, jeszcze przed roczkiem odebralam w dzien tylko na nocne spanie, pozniej kolo roczku odebralam w nocy i odbylo sie bez bolu

ja pomalutku sie biore za wyprawke, dzisj piore posciel, ciuszki itp
Na necie zamowilam pampersy chusteczki, kosmetyki i butelki
Jutro jak bedzie ok to pojade z mama do sklepu, bo mama nie wie co mi kupic takze chce mnie zabrac do dzieccinego i mam sobie wybrac co mi tam jeszcze bedzie potrzebne a ona poprostu zaplaci
i to chyba wszystko bede gotowa
 
reklama
My kupiliśmy smoczek pierwszego dnia po porodzie. Mały miał taką potrzebę ssania, że nie można było mu go wyrwać :-) A co do lekarzy, to u nas nic nie mówili.
Zabraliśmy mi w październiku czyli miał jakieś 15 m-cy i odbyło się bez bólu.

Teraz smoczek już leży spakowany w torbie do szpitala.
 
czemu przed lekarzem chowac?
ja wsumie nie mam jeszcze smoczka ale w szpitalu daja, pamietam ze Olivka tego szpitalnego lubiala najbardziej
ja tak Oli nauczylam ze miala smoczek tylko do spania, jeszcze przed roczkiem odebralam w dzien tylko na nocne spanie, pozniej kolo roczku odebralam w nocy i odbylo sie bez bolu

Sama nie wiem. Takie dziwne podejscie mają tu widocznie pediatrzy. Ale to tak jak ze wszystkim co lekarz to inna opinia.
 
Ja mam jeden smoczek firmy MAM i zobaczymy czy się przyda i czy przypasuje małemu. Jak nie będziemy eksperymentować z innymi;-)
 
Niektorzy mowia ze jak dziecko dostanie smoka to potem ciezej mu sie przestawic na piers... ale nie wiem, ja smoczek mam, spakowalam go do torby... chociaz jak widze moje kolezanki to ich maluchy za smokami to nie przepadaja...
 
reklama
Dostałam wczoraj od kuzyna mate edukacyjną po jego synku, jest śliczna. Jak S ją zobaczył to powiedział, że już by mogła malutka w niej leżeć :)) wstawiam zdjęcie z allegro bo szybciej, jest taka sama MATA EDUKACYJNA Z KOJCEM. 0+ BABY ONO (1401888749) - Aukcje internetowe Allegro
Przywiózł mi jeszcze ten wkład do wanienki zwykłej i karuzele nad łożeczko, co prawda taka zwykła plastikowa, ale moja mama tez chciała nam taką kupic więc zobaczymy jaka będzie ostatecznie :))
 
Do góry