reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

Ja przy corce mialam wlasnie ten Aventu i kompletnie sie u nas nie sprawdzil. Zabieralo to duzo czasu i ogolnie nie wygodne do uzywanie bylo. Ja juz wiem ze kupie teraz elektryczna, bo mam zamiar karmic tylko nie piersia. Na poczatku przez pare tyg piersia ale pozniej jak wroce do pracy to juz przejdziemy na butelke. Chodz od samego poczatku mam zamiar odciagac i mrozic by bylo na zapac i jak gdziesz jedziemy itp
 
reklama
Ja przy corce mialam wlasnie ten Aventu i kompletnie sie u nas nie sprawdzil. Zabieralo to duzo czasu i ogolnie nie wygodne do uzywanie bylo. Ja juz wiem ze kupie teraz elektryczna,

ja rownież nie polecam avent,szybciej reka odciągalam,zastanawiam sie nad eleoktrycznym ale tak naprawdę aż tak bardzo nie był mi nigdy potrzebny.Krzysia karmiałam 2 lata,Jasia rok.
Co do wyprawki-wszystko pooddawałam koleżankom,niestety nie ma teraz chetnych by mi dać:(przykre,ale te same osoby owszem ale za kesz:(.Także kupie sama i wiecej tego błedu nie popełnię.
Widzialam fajne wozki bliźniacze w necie,zaraz wkleje link:))))Pokoik dzieciecy tez muszę pzemysleć bo Jas ma swój,Krzys swoj,my w salonie a dzidzia???nie wiem sama,z anmi na poczatek ale potem szkoda mi któremus chłopcu upchnac bo wiadomo nie pośpia no i różnica wieku przy Krzysiu odpada na bank(prawie 10 lat bedzie).

wozki bliźniacze http://allegro.pl/82612_blizniacze_0.html
 
Ostatnia edycja:
My mamy taka uniwersalną huśtawkę-krzesełko do karmienia. Tylko nie mogę znaleźć nowych na allegro. Jedna wielka zaleta - huśtawka jest do 18kg, więc mój trzyletni synek nadal z niej czasem korzysta. A dla maluszka przypięty pałąk z zabawkami, automatyczne bujanie i maluszek, po kilku minutach śpi. Mój mąż chwalił sobie bardzo, bo mój synek nauczony był usypiać przy cycu, albo w wózku na spacerze, a jak ja byłam w pracy, to huśtawka była jego wybawieniem.

Ja mroziłam albo przechowywałam w lodówce mleko w pojemnikach sterylnych przeznaczonych na mocz. Koleżanka farmaceutka mi tak poradziła, a ja z czystym sumieniem polecam.

Ja karmiłam tylko swoim mlekiem do końca 6-ego miesiąca. Jak wychodziłam do pracy w pierwszym miesiącu, mąż miał w lodówce odciągnięty zapas mleka, a potem akurat doszły zupki, deserki, więc byłam już odciążona. I tak dopiero jak synuś miał 18 miesięcy, to spróbował jak smakuje sztuczniak i wtedy zaczęły się problemy, bo reagował alergicznie na to mleko.
Bardzo ważne jest żeby nie podawać w pierwszym miesiącu butelki maluszkowi, nawet wlasnego mleka, bo musi nauczyć się dobrze wyciągać mleko z piersi, a butelka szybko go rozleniwi. No i nie dokarmiać sztuczniakiem, bo mamie wydaje się, ze ma mało pokarmu. Przy dokarmianiu w trzecim miesiącu nie ma już pokarmu w piersiach. Moje dziecko przez pierwszy miesiąc trochę głodowało, bo miałam spore problemy z pokarmem, ale herbatki laktacyjne, karmi i determinacja zrobiły swoje.
 
Ostatnia edycja:
Hej tak sie zastanawiałam nad chustą do noszenia maleństwa. Czy może któraś z was już takiej używała albo miała kontakt z taką osobą. Głównie chodzi mi o to z jakiej najlepiej firmy wybrac no i czy ma byc to chusta elastyczna czy jednak płucienna. Jestem całkowitym przeciwnikiem nosidełek a chusta byłaby ok. Rozmawiałam z moją położną i nieomieszkałam sie zapytać również pediatry na ostatnich wrocławskich targach i jak najbardziej polecają taka formę noszenia maluszków.



Co do tych targów jeszcze to musze sie pochwalić że zakupiłam butelkę tommee tippee dzieki czemu dostałam w gratisie drugą taka samą i przezroczysty smoczek uspokajajacy. Dodatkowo avent rozdawal reklamowe torebki w ktorych również znalazlam butelke i 2 smoczki z misiami :) NUK przygotował smoczek (różowy) + smyczka do smoczka. Nestle czapeczki. Hmm... no i mnostwo jakis rzeczy w stylu wkładki do biustonoszy dla mam, kremy antycelulitowe, probki kaszek i mlek modyfikowanych. :) Poza tym można było porozmawiac z różnymi specjalistami. Była również superniania która przyjmowała wszystkich rodzicow z każdym pytaniem :) Bardzo milo wspominam udział w targach. Polecam w przyszłym roku.
 
no tak, ale ten nie jest elektroniczny, mi się wydaja praktyczne te co same bujaja i jeszcze maja kilka kołysanek, ogólnie mam problem osobowościowo - estetyczny :-)przez to, ze pracuje aranzujac wnętrza i moja pasja jest wyszukiwanie pięknych mebli, dodatów itp to nie mogę patrzeć na jakieś pstrokate kolory mebli dla dzieci czy akcesorii a te które nie sa jakieś super hiper kolorowe sa dwa razy drozsze :confused::confused: :baffled:
małe świnie z tych sprzedawców :-p
 
reklama
Do góry