reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

U nas powiedzmy, że problem z głowy, bo po Amelii będziemy mieć całą wyprawkę, dodatkowo szwagrowa dziecinka w lutym skończy roczek, więc wiele rzeczy "dostaniemy" ;)

Jedyny problem u nas póki co, to planing pokoiku dla dzieciaczków, w najbliższym czasie czeka nas odświeżanie, malowanie, będziemy mierzyć co i jak bo chcielibyśmy łóżko piętrowe i zdecydowaliśmy, że jeśli wymiarami będzie odpowiadać, to na piętrze będzie Amelia a dół zostawimy pusty, tam wstawimy łóżeczko a z czasem jak maleństwo podrośnie, wymienimy na łóżko :)

Czy któraś z Was może tak już praktykowała? Mogłaby coś w tym temacie podpowiedzieć?
 
reklama
poziomkowa ja tez wlasnie o tym myslalam, znaczy o lozku pietrowym :-) malenstwo urodzi sie w lutym, gdzies 2 miesiace bedzie lozeczko u nas w pokoju, a pozniej chcemy kupic lozko pietrowe, i u gory syn ( bedzie mial juz 5 lat wiec sie "nadaje" ):-) a na dole lozeczko z malenstwem.....
 
No własnie jest dość ciekawe rozwiązanie, tylko ja się troszke obawiam co do miejsca "pod" czyli tam gdzie ma stać łóżeczko, czy wysokość będzie odpowiednia, czy nie za ciemno, musimy w pierwszej kolejności iść pomierzyć takie łożeczka jak je umieścić w pokoiku ;-)

Na poczatku chcieliśmy normalne łóżko piętrowe z normalnym łóżkiem na dole, ale mogłoby się nie sprawdzić to po pierwsze a po drugie zawsze łożko można dokupić...a z takiego normalnego się nie wykreci :-)

A synek dotychczas gdzie spał? Bo u nas Amelka prawie 4 latka ma i jeszcze w łóżeczku śpi...
 
w zasadzie to dla naszej wygody bardziej mała śpi w łóżeczku, myślimy, że tak do listopada, najpozniej grudnia mała tam pośpi a potem już zdecydujemy sie na zakup jakiegos z łóżek piętrowych

dziewczynki tak z innej beczki, do tych, które są już mamusiami pytanie...o laktator, która z Was jaki poleca?który zdecydowanie nie nadaje sie zupełnie a który mogłybyście z czystym sumieniem polecic?
 
U nas też syn śpi w naszym pokoju w swoim łózeczku szczebelkowym. Ma co prawda w pokoiku, który mu ciagle urządzamy łóżko, ale bez ograniczników i ciagle by z niego spadał. Kolo jesieni bedziemy go musieli zacząć przenosić, bo na jego lóżeczko już rośnie chetny czlowieczek, a nie chcemy, żeby poczuł się, że z tego powodu jest przenoszony, tylko z racji bycia przedszkolakiem i dużym chłopczykiem. Młodsze pewnie znowu będzie długo spać z nami, chyba, ze bedzie chcialo z bratem, a potem trzeba myslec o zwiekszeniu lokum, żeby dzieci miały osobne pokoje, bo nam nie za bardzo uśmiecha się rezygnować z oddzielnej sypialni.
 
Poziomkowa ja czytalam o laktatorach i wniosek mam taki ze poczekam z zakupem bo nie wiem czy sie w ogole przyda. Duzo dziewczyn kupilo i nie uzywalo bo nie mialy potrzeby odciagac pokarmu wiec pieniazki sie zmarnowaly.Wiem ze zadna z moich siostr nie uzywala i sporo kolezanek tez sie obeszlo bez.No ale to tylko moje skromne zdanie :-)
 
No ja tez póki co się wstrzymam z laktatorem, jak będzie potrzebny to dokupię. A z tego co wyczytałam to elektroniczne są najwygodniejsze.
 
poziomkowa odnosnie laktatorów to powiem tak, ja nie kupowałam przed porodem i po porodzie również nie był mi potrzeby aż do czasu, gdy Ali zaczęły wychodzić pierwsze ząbki a było to bardzo szybko bo jak skończyła 3 miesiące miała już pierwsze dolne jedynki no i wówczas zaczęła mnie gryźć po sutkach, nakładki silikonowe sie u nas nie sprawdziły a ja nie mogłam z bólu wytrzymać jak mnie gryzła więc ją odciągałam od piersi i ona sie zaczęła złościć i nie chciała w ogóle ssać i wówczas jak Ala miała 4 miesiące zakupiłam laktator firmy AVENT, którym ściagałam mleko mniej wiecej co 3-4 godziny w ciągu dnia w nocy nie ściągałam w ogóle... no i to moje ściągnięte mleko z piersi jej podawałam z buteleczek. więc sugeruje Ci byś nie kupowała na zapas bo może nie być potrzebny a jak okaże sie, że jest to nawet męza poślesz i Ci kupi... ja właśnie swojego posłałam, pokazałam mu w necie jaki chce i mi przyniósł... Ja polecam AVENT bo dobrze ściaga mleko... najlepsze i najszybsze sa te elektroniczne, ale też najdroższe... ja miałam manualny i na moje potrzeby był wystarczający.
 
reklama
Do góry