reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

Ja podczas porodu jak i pierwszych kilku dni w szpitalu wystepowałam w koszulach męża :D Jak sie ubrudzila to wypieprzałam i już. Teraz nie mamy takowych bo mąz przestal pracowac jako kelner i musze cos znaleźć.

Kurcze gufi, ja nie wiem ale te wszystkie koszule wydają mi sie strasznie babciowe :-( jeszcze te do spania w ciąży są jako takie, allegro też już przekopałam... szkoda mi troche wydac na koszule 30 euro!

O, o coś takiego może bym się pokusiła REGINA - Koszula nocna do karmienia 062

i ta też mi się podoba ;-) Koszula do karmienia Alles Mama SWEET 01-II M/38 (1181083245) - Aukcje internetowe Allegro

ta pierwsza jest super ciekawe rozwiązanie szkoda tylko że rozmiar M :( a ta druga trochę kłusa jak do szpital i na zimę
 
reklama
ja pierwsze ubranka tez upiore w jakims dzieciecym, a teraz jestesmy w trakcie przechodzenia z proszku na plyn do prania, wydaje mi sie ze taniej wcyhodzi bo nie trzeba uzywac plynu zmiekczajacego, no i chyba lepiej sie wyplukuje z ubran niz proszek.
 
Co do koszul, to mam w domu już jedną Muzzy i mogę ją z czystym sumieniem polecić. Z fajnych koszulek to widziałam też takie tylko z otworkami w okolicy piersi. Wydają się wygodne. Sama dziś mam zamiar kupić sobie cos na teraz do spania, bo nie mieszczę się w swoje koszule. Mam zamiar dokupic może jeszcze dwie, żeby mieć zapas do szpitala.

Za proszkiem jeszcze się nie rozglądałam, ale widziałam różne marki i niekoniecznie kosztowały majątek. Trzeba po prostu poszukać.
 
Ja kupiłam dwie koszule do karmienia przy pierwszym dziecku i żadnej nie uzywałam, wkurzały mnie cholernie i teraz nie kupuje nic nowego. Mama zwykłe koszule do spania, ale młodzieżowe i w takich wystapię w szpitalu. Jedyne co sobie kupie to szlafrok bo mam stary i brzydki już.
 
kbetina ja też z Matim miałam jedną koszulę do karmienia (taką z otworami). Strasznie jej nie lubiłam bo cycole wypadały przy każdym poruszeniu się i nie czułam się w niej dobrze:///
 
Co do koszul to musimy brac pod uwage że to bedzie zima i na pewno nie sprawdzi się koszykla za dupkę, na ramiaczkach:-p bo bedzie nam po rostu za zimno...więc albo ta powyżej fajna z długim rekawem z rozwiazywana górą (bardzo fajna:tak:) albo piżamka z odpinkami na cycki - widziałam taka ostatnio w Tchibo i żałuję że nie wzięłam:-(
Ja mam jeszcze z poprzedniej ciąży takie z rozpierdakami na cycuchy ale to nie polecam, bo te rozpierdaki sa niewielkie i mi mi się po prostu dojarki ledwo co mieściły w nich:sorry:także tym co maja dorodne biusty zdecydwoanie nie polecam, mam tez taką z guziczkami do wysokości pod biustem i tez fajna.

Co do proszku to ja zaczynałam od Jelpa - jest drogi ale najlepiej rekomendowany (niealergizujący w żadnym stopniu) ale dostałam od cioci po jakimś czaasie Dzidziusia i bardzo przypadł mi do gustu, jego zapach bardzo mi się też podobał (jelp -bezzapachowy) i juz przy nim zostałam, także polecam bo jest naprawde niedrogi a warto bo mozna uniknąć niepewności jak dziecko dostanie krostek to przynajmniej wykluczy sie uczulenie od proszku, warto tez prac na poczatku swoje koszule nocne w tym dzieciowym proszku bo własnie podczas karmienia dziecko bużka ich dotyka.
Ja 2 lata uzywałam dzidziusia na Wiktora rzeczy ale po prostu mi odpowiadał:-p
 
kbetina ja też z Matim miałam jedną koszulę do karmienia (taką z otworami). Strasznie jej nie lubiłam bo cycole wypadały przy każdym poruszeniu się i nie czułam się w niej dobrze:///

Miałam taką samą. Piersi mnie tak bolały na początku, że mnie wkurzała dodatkowo tym ze ociera o sutki. Nie mówiąc o tym własnie że piersi wypadają co chwila jak człowiek się ruszy tylko. tym razem nie cuduję żadnymi wynalazkami, które mają nam niby ułatwiać karmienie.
 
reklama
Co do proszków używałam Jelpa potem persil sensitive i jestem zadowolona. Teraz też zamierzam na początku używać Jelpa. Oczywiście wszystko rochodzi się o skład. Niestety nie wszystkie dzieciowe proszki nazwałabym dzieciowymi.
Koszulki do karmienia uwielbiałam. Może nie są zgrabne ale najwygodniejsze do karmienia. Trzeba tylko kniecznie zakładać stanik do karmienia. Zresztą bez stanika takowego sobie w ogóle nie wyobrażam bo cyce są wielkie nabrzmiałe i obolałe więc stanik jest jak zbawienie :)
 
Do góry