reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZELKIE dolegliwości- czyli zdrowie kwietniówek

A mi mówili, że po mału z cwiczeniami
Uwielbiam lekarzy :baffled:

Mnie tez najczęściej po południu boli, rano jakby mięśnie badziej wypoczęte.. (?)
Oj... Mała chyba "podsłuchała" naszą rozmowę bo właśnie sobie przypomniała, że dawno tam nie kopała :-D
 
reklama
a ja w nocy miałam pierwszy skurcz, dobrze, że przeczytałam od Was, że przestaje boleć jak się siedzi, bo pewnie bym się zwinęła i jęczała całą noc, a tak to nawet rano miałam ochotę na krówkę
 
A mi mówili, że po mału z cwiczeniami
Uwielbiam lekarzy :baffled:

Mnie tez najczęściej po południu boli, rano jakby mięśnie badziej wypoczęte.. (?)
Oj... Mała chyba "podsłuchała" naszą rozmowę bo właśnie sobie przypomniała, że dawno tam nie kopała :-D

Hm...a jak potwierdzić w razie czego czy to przepuklina ? przez usg czy robi sie jakies ddodatkowe badnia ? bo przy usg ciążowym to nie wyjdzie ?
 
Jak sie gin na tym zna to może i przy ciążowym znajdzie :tak:
Mój wcześniej tak "na oko" to stwierdził bo mi to trochę czasem wystaje i przy usg potwierdził, że "jego zdaniem to przepuklina"

Ale póżniej miałam usg układu pokarmowego i wtedy dokładnie poszukali i zdiagnozowali.
Tak czy inaczej nie ma się co martwić bo to się ma i już, nic z tym w ciąży nie robisz
(chyba że coś tam uwięźnie czyli baaardzo wyjdzie i boli tak, że wytrzymać nie można, ale to raczej nie nie zdarza bo w ciąży się nie przemęczasz i nie dzwigasz)
 
a macie może uciski w pachwinach, tak jak by coś na nie napierało od góry? czy to dzidzia? czasem jak leżę to ból się wzmaga i muszę wtedy siedzieć okrakiem na krześle:-(
 
Hm...a jak potwierdzić w razie czego czy to przepuklina ? przez usg czy robi sie jakies ddodatkowe badnia ? bo przy usg ciążowym to nie wyjdzie ?
jezeli tez mam przepukline to mi to doktorek na oko powiedzial. Nie mialam szczegolowego USG. Usiadlam mu na "tronie" i on najpierw macal moj brzuch i mowi "ooo tutaj przepuklinke mamy, za slabe miesnie". U mnie to wyglada jakby wystajacy pepek. Pepek i tak mam wystajacy z tym ze w tej ciazy wyglada bardziej rozlany nad.

skorupka wczoraj doswiadczylam tego bolu w pachwinach - nic przyjemnego , no ale nam juz blizej niz dalej wiec mysle ze to stad :-)
 
jezeli tez mam przepukline to mi to doktorek na oko powiedzial. Nie mialam szczegolowego USG. Usiadlam mu na "tronie" i on najpierw macal moj brzuch i mowi "ooo tutaj przepuklinke mamy, za slabe miesnie". U mnie to wyglada jakby wystajacy pepek. Pepek i tak mam wystajacy z tym ze w tej ciazy wyglada bardziej rozlany nad.

skorupka wczoraj doswiadczylam tego bolu w pachwinach - nic przyjemnego , no ale nam juz blizej niz dalej wiec mysle ze to stad :-)

No i byłam u gina, i tyle co się dowiedziałam,że tak może bywać, taki rwący ból...że się naciąga,że brzuch ciąży, przepuklinę odrzuciła od razu bo powiedziała,że to nie to miejsce, za wysoko...a jak spytałam o usg, to na ciążowym nie wyjdzie, a jamy brzusznej to stwierdziła,że nie wie czy jakiś radiolog mi zrobi, bo to wtedy trzeba się przygotować, jeść węgiel, jakieś proszki itp...a w ciąży to nie bardzo...
No i tyle...chyba zostawię to w spokoju, bo się tylko ( miejmy nadzieję )niepotrzebnie zadręczam...:)
 
Dziewczyny, czy wiecie co oznacza obniżony ALAT w wynikach .Mam 6 a norma jest 10-35.
Mam tez inaczej:
WBC 12,1 (4-10,8)
Lymp 17,9 (25-40)
NEUT 78,4 (36-70)

Czy któraś mi coś może powiedzieć na ten temat ? Lekarza mam za tydzien dopiero...
 
reklama
z tego co ja się orientuję, te wszystkie wartości dotycza bialych i czwrwonych krwinek, odchylenia moge świadczyć o niewielkiej niedokrwistości (anemia jest w ciąży bardzo często spotykana), pobierzesz żelazo jeśli jeszcze nie łykasz i powinno być ok.
 
Do góry