reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

witam witam
poczytuje was regularnie ale jakos nic ciekawego nie mam do pisania. Malutka rozwija sie super rośnie jak na drozdzach ma juz 5650 g i troszkę ponad dwa miesiace. Poradzcie mi prosze bo mam problem od zeszłego piątku mała nie chce jeśc butli. Karmie ja od 3 tygodnia cycem a następnie butlą. najpierw to było 30ml po cycku teraz 60ml a obecnie wogóle nie chce. Na dodatek jest wesoła nie krzyczy jakby sie nie najadała jak to było jak miała 3 tygodnie, nie marudzi. Byłam z nia u lekarza ale wszystko ok (twu, twu zeby tak zostało) kaszelku katarku temperatury nie ma. Jakies 3 tygodnie temu zmienilismy mleko ale to chyba nie to bo przez 3 tygodnie zajadała ze smakiem. Czy to możliwe że z piersi sobie wycuca tyle że sie naje mimo że kiedys sie nie najadała. akt że ciągnie straszliwie. Możliwe zebym miała wystaeczajaco dużo pokarmu po 2 miesiącach z butlą?Musze przyznac ze jak ściągnę to jest dość tłuste (gruby kożuszek jak postoi)
 
reklama
no właśnie majandra wczoraj byłam u lekarza i ja specjalnie zważyłam jak dalej tak pójdzie to w następny poniedziałek też pójdę zobaczyć ile przybrała albo czy nie schudła
 
Dziewczyny, mam do was hm... intymne pytanie... Czy od porodu miałyście już normalne miesiączki? Głównie chodzi mi o mamy nie karmiące piersią. Bo ja nie karmię piersią od dłuższego czasu i jeszcze ani razu od dwóch miesięcy nie miałam krwawienia... Nie mam czasu iść do ginka, ale pamiętam, że po pierwszym porodzie dostałam okres po miesiącu od porodu.
 
Hmm z tym tyciem to bywa bardzo różnie, Tymo potrafi 150g przez 3 dni, a je dużo mniej niż powinien (wypija 150-160, a powinien 210) i pytałam dwóch pediatrów co i jak i ostatnio usłyszałam: "przychodzą niscy czy szczupli rodzice i zatroskani pytają dlaczego dziecko jest takie chudziutkie i małe, a Ci postawniejsi są przerażeni że ich maluszki tak przybierają i rosną, ot taka ich uroda i genetyka po rodzicach."
Ja co chwila wypytuję tych co widzą od czasu o czasu Tyma czy przypadkiem nie jest za gruby itd. bo widząc wagę jestem lekko przerażona, ale drugiej brody brak, tłuszczyku tez nie za wiele a waga wskazuje 7kg:-), pewnie odziedziczył grube i ciężkie kości po mamie;-):-p
Gdzieś na jakimś forum znalazłam fajną rzecz:
Wierszyki – „masażyki”

Przyszła myszka do braciszka.?
Tu zajrzała, tam wskoczyła,
A na koniec tu się skryła.
na plecach dziecka wykonujemy posuwiste ruchy opuszkami złączonych palców;
lekko drapiemy dziecko za jednym uchem, następnie za drugim; wsuwamy palec za kołnierzyk


Płynie, wije się rzeczka
Jak błyszcząca wstążeczka.
Tu się srebrzy, tam ginie,
A tam znowu wypłynie.
rysujemy na plecach dziecka falistą linię; delikatnie drapiemy je po plecach,
wsuwamy palce za kołnierzyk; przenosimy dłoń pod pachę i szybko wyjmujemy.
Wierszyk można wykorzystać podczas zabawy w kąpieli: Naśladujemy ręką wijącą
się rzeczkę to w wodzie, to kreśląc ją na plecach dziecka, chowamy rękę pod
wodą i nagle wynurzamy

Wspinał się pajączek po rynnie.?
Spadł wielki deszcz i zmył pajączka
Zaświeciło słoneczko,
Wysuszyło pajączka, rynnę i...
Wspinała się pajączek po rynnie...
kroczymy palcami po plecach dziecka, od dołu ku górze; przykładamy
do nich obie dłonie i szybko przesuwamy je w dół; masujemy plecy
ruchem okrężnym, aż poczujemy ciepło; zaczynamy od początku

Drzewom we włosy dmucha wiatr,?
A deszczyk kropi: kap, kap, kap.
Krople kapią równiuteńko,
Szepczą cicho: „mój maleńki,
Śpij już, śpij, śpij, już śpij, już śpij...”
Leci listek, leci przez świat
Gdzieś tam na ziemię cicho spadł.
Leci drugi, leci trzeci,
Biegną zbierać listki dzieci.
No, a potem wszystkie liście
Układają w piękne kiście.
dziecko jest zwrócone do nas plecami, dmuchamy w jego włosy; delikatnie opukujemy jego plecy; głaszczemy dziecko po włosach i ramionach; wodzimy opuszkami po plecach dziecka; lekko naciskamy je w jednym miejscu; wędrujemy opuszkami palców dwa razy; szybko, z wyczuciem stukamy wszystkimi palcami;
głaszczemy dziecko po plecach?


Po pleckach płynie rzeczka rysujemy palcem wężyki wzdłuż plecków
I przeszła pani na szpileczkach "idziemy" palcami jak w butach na obcasach
A potem przeszły słonie ugniatamy tup-tup-tup powoli całymi dłońmi
I przejechały konie galopujemy" pięściami - oczywiście nie za mocno!
A potem spadł deszczyk robimy deszczyk opuszkami palców po całych pleckach
Czy czujesz już dreszczyk? szybkie tup-tup-tup palcami wzdłuż kręgosłupa
 
Ja miałam dwie...tyle, że Tymo urodził się pod koniec lipca także chyba nic złego się nie dzieje...ale do gina na pewno warto iść się upewnić czy wszystko ok.
 
dzięki majandra - zobaczymy jak dalej bedzie odmawiac butki to w poniedziałek pójdziemy sie zważyc jak bedzie.
A propo miesiączki tez miałam pytać - ja jak dotąd karmiłam piersia i butla i nie dostałam a Weronisia ma 10 tygodni
 
reklama
Do góry