reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

reklama
Majandra - nie tylko Ty tak usypiasz malucha, my dzisiaj z naszym Olusiem "walczyliśmy" farelką :-) ale jak już zasną to spał od 21:50 do... 3:50!! normalnie byłam w szoku, że pospał tak długo no ale fakt faktem zjadł przed spankiem 220 ml mleczka... a teraz za to dał mi czadu bo od 6 rano nie spał i dopiero teraz przymknął oczka... ciekawe na jak długo? ale farelki włączać teraz nie będę ;-)

Dziewczyny, która ma już szczepienia te po 6 tyg. za sobą? bo my zaraz po Wszystkich św. mamy termin i zdecydowałam się na tę szczepionkę "6w1" - słyszałyście coś o niej? niby coś czytałam w necie ale zawsze dobrze posłuchać kogoś kto już stosował...
 
Tygrysku wspolczuje wypadku. Dobrze, ze nikomu nic sie nie stalo - to najwazniejsze. No a moze teraz twoj B bedzie zapinal pasy. Mojemu M pasy uratowaly zycie w kwietniu!!!

Carioca my chyba tez bedziemy stosowac "watykanska ruletke" (fajna nazwa :-)) plus gumki. Spirale chcialam zalozyc ale dopiero po drugim dziecku bo teraz sie boje no a po tabletkach nie dosc ze watroba szwankuje to tak jak u Atruviell ochota na sex tez duzo mniejsza.

Ruda-iza dzieki za podpowiedz z tym kokcykiem. Dzisiaj wyprobuje ten sposob bo maly z dnia na dzien staje sie coraz gorszy a mnie po wczorajszym pekal kregoslup.

Atruviell popytaj twojego lekarza co on mysli na temat spirali. Ja osobiscie nie zasiegalam opini na ten temat i tylko slyszalam o tym od przyjaciolki i szwagierki (obie sa po cesarkach i chcialy spirale). Z tego co mowily to ponoc najwiekszy problem jest przy zakladaniu bo wtedy jest najwieksze ryzyko urazu.

My bylismy dzisiaj u pediatry i okazalo sie, ze Patryk w tydzien przybral 160g wiec jak na niego to duzo (do tej pory albo lecial z wagi przez moje braki pokarmowe albo stal w miejscu) i pani doktor nie kazala go dokarmiac. Bardzo sie ciesze bo juz sie martwilam ze to moje dzecko sie "zasuszy" i trzeba bedzie przejsc na butelke. Nastepna kontrola za 2 tygodnie.
 
Lizabeta, my jestesmy po szczepionce Pentaxim 4 w 1 i nie zaobserwowalismy zadnych powiklan.

A ja sie wczoraj zdenerwowalam i powiedzialam Maciusiowi "dosc". Koniec ze ssaniem cycka 24 h, w ten sposob to on sie nie najada i jest ciagle marudny. Przetrzymalismy go wczoraj do 19:30 do kapieli, maz go zabawial,a ja moglam spokojnie "produkowac" mleczko. Po kapieli dostal cycka i slicznie po 20 poszedl spac,obudzil sie o 22, cycek, spanko bez oporow i nastepna pobudka dopiero o 2:szok:, a potem niestety troszke czesciej,bo nawet co godzine,ale i tak juz jest lepiej. Dzis tez ok, zjadl teraz o 7 i 9 i spi, nastepne jedzonko o 11.
 
Wiktorynka wczoraj jadła prawie non stop od 16 30 do 19 potem kąpiel następnie jedzonko do 20 30 potem spanko i następny posiłek o 3, potem o 6 i od 8 30 do 9 30 a teraz leży w wózeczku i czka z przejedzenia po odbiciu,
nadal nie odbija jej się po każdym karmieniu mimo nieskończonego noszenia w pionie na ramieniu dlatego w nocy jej wcale nie nosze tylko kłade na boczku.
muszę się wziąść w garść i wziąść się za pranie bo mi się nazboierało a mam nocną taryfe i ograniczony czas pracy pralki w dzień bo od 13 do 15 a najcześciej mnie nie mam w domku o tej porze,ale oniec trzeba się wziąść
ale za to napiekłam bratu na 18 trzy ciasta i to takie wypasy pracochłonne, niech chłopak sobie poje i jego przyjaciele, a pamiętam jak wczoraj jak go z tatą przywieźliśmy ze szpitala był taki grubiutki, łysy i czerwony jednym słowem taki brzydki jak to noworodek po przejściach, jestem od niego 8 lat starsza i tak gozapamiętałam a potem od 1 roku życia prawie cały czas ze mna przebywał, spał w moim pokoju aż pozedł do szkoły, mój mały braciszek a teraz kawał chłopa, jeszcze mu torta muszę zrobić mam już biszkopt upieczony wstawiam mikser z bitą śmietaną i jedziemy z koksem.
 
Witam witam- dziewczyny. Nie pojawiam sie wogóle bo i nie mam czasu na bb. Mała albo marudzi albo jest na rekach. Jak już spi to robię pranie i prasowanie pieluch tetrowych. Nie nie powariowałm bo pewnie tak pomyślałyście. Od jakichs 2 tygodni mała ma odparzenie na cipie inaczej pieluszkowe zapalenie skóry. Jedna maść nic druga i jest lepiej. mamy teraz maść pośladkową i zalecenia żeby mała siedziała w pieluchach flanelowych i oczywiście jak nasisia albo zrobi kupkę wszystko do zmiany. I tu mam do was prośbe pomóżcie. 3 dni wygladało na to że jest lepiej i się juz kończy a tu jest znowu zaczerwienienie i takie krostki. Brak mi już koncepcji. Bo pieluchy i wietrzrnie wygląda na to że nie pomaga więc chyba nie w pieluchach jest przyczyna. Poza tym kazde nawet malutkie sisiu ma na skórze bo jak śpi to przecież tak tetra nie odciąga jak pampers, no ale stosowałam sie do zaleceń pediatry. Myśle że nie tu jest przyczyna. Bo leczenie samego skutku nie ma sensu jak widać . Jak sięgne pamięcią to pojawiło sie to małej jakies 3 dni po tym jak zaczeła być dokarmiana butlą. Je mleko ENFAMIL. I tu do was pytanie. Może zmienic mleko . Jakich używacie? A i tak pomyślałam może woda. Stosujecie specjalnie wode butelkowana do robienia mleczka czy normalnej kranowej. Moja pediatra powiedziała żeby sie nie dać zwariować i wode z kranu gotować.
Brak mi już koncepcji. Pomóżcie. Może macie jakieś doswiadczenia w tej dziedzinie. A może znacie jakieś domowe sposoby aby sie tego pozbyc?
 
mi mała po Enfamilu tez ulewa ale nie jakies duże ilości. Najczęściej jak sie ją położy i zmiena pieluszke i podnosi nóżki do góry albo jak sam sie wierci. jak nie musimy po jedzonku zmienic to nie ulewa. No nic bedę próbować narazie z wodą a jak nie to do poniedziałku skończe pouszke i kupie inne . tez słyszałam że bebilon. A sama zmieniasz mleczko czy pediatra ci zalecił.
 
Pediatra powiedziala, zebym sprobowala obydwa i wybrala, ktore lepsze. A wode uzywamy z kranu, tylko dluzej ja gotujemy.

A moze Twoja corcia jest uczulona na chusteczki,ktorych uzywasz lub jakis kosmetyk,ktorego uzywasz w kapieli.
 
reklama
no widzisz też tak myslałam o chsteczkach ale w szpitalu ich uzywałyśmy i 2 tygodnie potem i nic sie nie działo a tak na wszelki wypadek dupcie myje juz od tygodnia przegotowaną wodą i wacikami a do kąpieli uzywamy mydełaka i po kompieli sie nie zaostrza, a zaostrzyło sie wczoraj a malutka kapie co dwa dni ze wzgledu na suchą skóre i wczoraj nie była kapana
 
Do góry