reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

Harsharani-czyli ten tydzień będziesz jeszcze w domu? A dali Ci jakieś leki? Z ciśnieniem w ciąży trzeba uważać. Pewnie teraz musisz cały czas je monitorować. I co myślisz o cc? Trzymaj się cieplutko!
 
reklama
Harsharani, nie chce straszyc,ale wysokie cisnienie w ciazy moze byc grozne dla dzidzi. ja sie nie wahalam i od razu do szpitala pojechalam i nie zaluje,bo tam caly czas bylam pod kontrola,codzienne ktg i mierzenie cisnienia mnie uspokajalo:tak:
 
Witam mamuski!!!
Oj dzis znow nocka nie przespana, zaczynam sie do tego przyzwyczajac...
HARSHARANI- trzymaj sie jeszcze ten tydzien, a napewno wszystko bedzie dobrze
BALBINA- ja podobnie jak ty z checia juz, bym chciala sie znalesc na porodowce i miec wszystko za soba i dzidzie na raczkach...bo bycie w dwupaku jest coraz bardziej meczace...
Ja kupilam taki wozeczek w rzeczywistosci jest o wiele ladniejsz dodatkowo jeszcze nosidelko bylo gratis. I tak jak ktoras z was pisala w niemczech sie naprawde oplaca normalnie kosztowal 840 euro a ze byl ostatni to zostal przeceniony na 340 euro 500 euro w kieszeni...
04-350010a%20Peak%203Air%20brown%20379x450.jpg

04-395011a%20Carrycocoon%20brown%20368x300.jpg
 
Drogie Panie,brzusio mi opadl :tak:!!!!!! I meczy mnie niesamowicie natretna zgaga,okropnosc!...ale tak sie podobno dzieje przed porodem.Dzisiejsza noc tez byla do bani,bylam strasznie rozdrazniona i nawet nie wiem na co...i do tego skurcze cala noc i bol brzuszka,ach!!!Harsh,dlaczego mozesz miec cc?
 
Harsharani - qurcze, a to pech. Ja też bym nie wiedziała, jaką decyzję podjąć. Jeśli z dzieciątkiem wszystko OK, to może nie ma co podejmować pochopnych decyzji. Licz ruchy maluszka i jak tylko coś będzie cię niepokoiło, to pędem do szpitala.

Shinead - pościel też wypiorę :) Wyprałam też śpiworki do wózka i inne takie rzeczy. W zasadzie wszystko co się nadaje do prania, a będzie się stykać z noworodkiem :tak::tak::tak:.
 
Carioca - widzisz, a mnie położna kiedyś mówiła, że dobrze jest przez jakiś czas nosić pas ale nie od razu po porodzie, tylko jak się rana po cięciu trochę wygoi. Ktoś inny z kolei odradzał, dlatego po urodzeniu Kuby podarowałam sobie ten zakup. A po cesarskim cięciu mięśnie brzucha nie wracają tak łatwo do stanu poprzedniego, jak po porodzie naturalnym i został mi taki pomarszczony lekko obwisły worek, zamiast jędrnego brzuszka. Dietę stosowałam - schudłam 23 kg w ciągu nieco ponad 6 m-cy (10 kg więcej niż przytyłam w ciąży). Co do ćwiczeń, to różnie bywało. Ale jak miałam mieć usuwany woreczek żółciowy chirurgicznie to zalecano zaopatrzyć się w taki pas pooperacyjny w stylu pasu poporodowego, którego celem miało być podtrzymanie mięśni po operacji i lepsze, mniej bolesne gojenie się rany. Na szczęście woreczek usunięto metodą laparoskopową i znowu nie musiałam pasa kupować. A teraz to już nie wiem.
 
Ja tez piore wszystko,co sie da...nawet karuzelke nad kolyska wypralam:-D:-D,a co?!:-)Ale macie piekne wozki!!!ja mam brzydki...:wściekła/y:,za to spacerowka nienajgorsza:-).
 
Shinead - pościel też wypiorę :) Wyprałam też śpiworki do wózka i inne takie rzeczy. W zasadzie wszystko co się nadaje do prania, a będzie się stykać z noworodkiem :tak::tak::tak:.
Ja tez mam taki plan:-) a te nowe pościele to mają taki ostry zapach mnie samą drażni.

Harsh mierz to ciśnienie i jak coś nie tak to do szpitala tam zawsze moga pomóc a jak będzie trzeba to i cc (też wolałabym naturalnie ale jak będzie potrzeba to trudno) ważne jest to żeby z maluszkiem i Tobą było ok. Trzymamy kciuki żeby to ciśnienie się unormowało.
 
Drogie Panie,brzusio mi opadl :tak:!!!!!! I meczy mnie niesamowicie natretna zgaga,okropnosc!...ale tak sie podobno dzieje przed porodem.Dzisiejsza noc tez byla do bani,bylam strasznie rozdrazniona i nawet nie wiem na co...i do tego skurcze cala noc i bol brzuszka,ach!!!Harsh,dlaczego mozesz miec cc?

ale to nie jest tak ze jak brzusio opada to zgaga powinna minąć????
 
reklama
Siedze teraz z gołym cycem i se wietrze, mam nadzieję, ze się wszystko ładnie zagoi.

Niedawno wróciłam z poczty, na mój widok włącza się już ludziom współczucie, sapiąca wielka ciężarna, pot na czole, spuchniete kostki. Dzięki temu już nie stoję w kolejkach, nawet o to nie prosząc.

Atruviell - ja i tak zamierzam się w taki gorsecik zaopatrzyć, jakby nie było. Również czekam na opinie dziewczyn w tym temacie i mam zamiar jeszcze sie położnych popytać osobiście w szpitalu. Najwyżej bede nosiła tylko na wielkie wyjście, ale nie chcę żeby moje koleżanki patrzyły na mnie z politowaniem - nie dość że siedzi w pieluchach i nie ma pracy, to jeszcze ma flak zamiast brzucha. Moje przyjaciółki są kochane, ale może to się wydać dziwne, wśród grupy kończącej 30 lat, niewiele wśród nas zdecydowało się na dziecko. Mówią o tym ale wciąż nie mogą się zdecydować.

Harsh - nie migaj się przed szpitalem. już Twoj synek jest gotowy i nic Wam nie grozi w razie cc (ale czemu to cc - z powodu wysokiego ciśnienia właśnie?)

Igasia - tak z dnia nadzień Ci opadł?
 
Do góry