reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

Jutro postaram sie dopisac nowe mamy. W ogole cos dzis nie jestescie zbyt rozmowne kobitki :) ja zreszta tez...


teraz to i ja sie zmartwilam bo takiego badania nie mialam robionego.... czytalam o nim w ksiazce ale moja pani doktor nic mi o tym nie mowila...

Ja mialam ostatnie usg, kiedy bylo za wczesnie na badanie..a teraz jest zbyt pozno, a usg dopiero bede miala polowkowe... Nie ma sie co martwic, na pewno dzieciaczki beda sliczne zdrowe i dla nas najwspanialsze na swiecie :)

Zresztą powoli zmierzam do przedziału wiekowego gdzie to ryzyko jest dużo większe niż u młodych mam, a skoro są możliwości pomocy maleństwu jeszcze w łonie matki (część wad i chorób leczy się już na tym etapie) to chcę zrobić wszystko, żeby to moje maleństwo po prostu miało szanse przyjścia na ten świat....za długo na to czekałam, a nie chcę mieć potem do siebie pretensji, że czegoś nie zrobiłam.

To ty masz juz 50 lat ? ;) Zartuje oczywiscie... Tak wnioskuje z tego co piszesz ze masz okolo 35 lat i powiem Ci ze to super czas na bycie matka. jest sie wlasnie przygotowanym, dojrzalym do bycia kims tak waznym. Nie to co ja ;) Bardzo ladnie napisalas o pomocy w lonie matki jeszcze... :) To prawda ze technika teraz moze zdzialac cuda...

A wlasnie.. mam pytanko..czy ktoras z was wybiera sie moze na usg 3d lub 4d ? Bo ja chcialabym..i musze sobie chyba termin ustalic w Polandzie..bo tutaj..cale 200 funtow i wiecej kosztuje...

jejku.. caly dzien dzis staralam sie lezec.. obejrzalam chyba 6 odcinkow amerykanskiej wersji 'brzyduli'... Mam zaplanowane jeszcze obejrzec sobie leppera i wojewodzkiego, bo sciagnelo mi sie..

mam nadzieje ze jutro pogadamy ;)
 
reklama
Xeone-gdzie chodzisz na basen? Bo ja tu chodze regularnie i w Krakowie też bym chciała, byle nie za daleko, dawniej jeździliśmy na Proszówki, koło Bochni,ale to kawał drogi, a obecnie jestem bez samochodu, a chciałam z Małą jeździć.
Majandra- u mnie humor w miarę dobry, pod warunkiem,że nie denerwują mnie menadżerowie z firmy mojego męża...:wściekła/y:. Wtedy naprawdę się potrafię bardzo zdenerwować, chociaż wiem,że mi nie wolno..
Monia-narobiłaś mi smaka tym kisielem, a tu nic takiego nie ma, musze wytrzymać do soboty :tak:. Badanie na pewno wyjdzie dobrze, zobaczysz.
Cieszę się Harsharani,że już wszystko dobrze, nie sprzątaj tyle, lepiej żyć w brudzie,ale bez stresu ;-)

A ja miałam dzisiaj spotkanie z midwife, myślałam,że tylko pogadamy,jak zawsze i skończy się na ciśnieniu, a ona strzykawkę wyciąga...Pobrała mi całe hektolitry krwi, no i o mało jej tam nie zeszłam. Były zimne okłady na kark i szklanka wody i jakoś doszłam do siebie, nawet za chwilę na basen poszliśmy. Ale nie lubię tego okrutnie, brr...
 
Kurcze, zjadło mi część odpowiedzi, zaraz spróbuję jeszcze raz wkleić tego linka-zresztą wpiszcie sobie na googlach USG Kraków i znajdziecie same. A ja się wybieram Harsharani na to USG 4D na pewno, tylko poczekam,aż mój Staszek zawita w kraju, bo oczywiście obowiązkowo musi być przy tym, czyli po 3 kwietnia pójdziemy.
 
chciałam sie wybrac na to usg 4d dopiero około 20tyg ciąży ale wczoraj razem z moim ukochanym stwierdzilismy,ze pojedziemy teraz i w 22tyg a wiec postanowiłam zadzwonic do lekarza,zeby sie zapisac a Pani w recepcji powiedziala,ze to za wczesnie i lekarz bedzie mial problem w robieniu tego usg :confused: dziwne troche bo jak dzwonilam to w wawie powiedzieli,ze takie usg mozna robic nawe w 12 tyg i podobno tez sa piekne efekty :happy:
 
No dziwne, bo przecież tam jest na tych stronach nawet wypisane ceny w zalezności od tygodnia ciąży i jest normalnie od początku ciąży możliwe. Kasia, a w jakim mieście mieszkasz?
 
Kasiamina nie ma się czym martwić, nie wiem kiedy ostatnio byłaś na usg, ale być może lekarz doszedł do wniosku, że takie badanie nie jest konieczne, bo wszystko jest w porządku. U mnie to być może pewne "skrzywienie zawodowe" mojej prowadzącej, bo jest patologiem ciąży i każdej swojej pacjentce w ciąży robi to badanie. Zresztą sama i tak bym poprosiła, no ale w tym temacie mnie sama uprzedziła:tak: Nie martw się, poza tym żadne badanie nie dają 100% pewności, można jedynie coś zasugerować. A z Twoją dzidzią na pewno wszystko jest w porządku:-)
Harsharani no aż tak źle nie jest:szok::-) jeszcze do 35 ciut mi brakuje, ale 7 lat temu poroniłam i to dość późno, bo w 11tc. I nie wiem czy to tak super być taką starszą mamą...Ale mimo chęci po prostu los tak chciał. Całe 6 lat starań, wizyt u lekarzy i w klinikach, nieudane inseminacje... Teraz po prostu jestem przewrażliwiona i wole dmuchać na zimne. Po prostu chcę zrobić wszystko, żeby w końcu przytulić moje upragnione maleństwo:tak:
Aina a jednak coś się ruszyło w opiece nad przyszłą mamusią i pewnie już niedługo będziesz miała wszystkie wyniki krwi:tak: Super, na pewno Cię to troszkę uspokoi no i pewnie teraz to już założą książeczkę przyszłej mamusi o ile coś takiego tam mają:confused: A z pobieraniem krwi to doskonale Cię rozumiem. U mnie to niestety zawsze problem, a odkąd jestem w ciąży to jeszcze się nasilił i nie dość, że nie mogą znaleźć żyły to zanim cokolwiek pobiorą pokłują mnie niemiłosiernie...dobrze, że u Ciebie dobrze się skończyło:tak:
 
Właśnie szukałam cen w tej klinice gdzie chcę zrobić to 4D, ale oprócz opisu jak to działa nie ma ani cen ani wieku ciąży. Ale wydaje mi się, że tym aparatem tym bardziej można robić usg na każdym etapie ciąży, jest on po prostu bardziej dokładny i bezpieczny i chyba wiek ciąży nie ma znaczenia...no chyba, że chcemy choćby ustalić płeć itp., może ta Pani w rejestracji nie za bardzo Cię zrozumiała?
A tak a propos, Kasiamina mamy ten sam termin:-)
 
Harsharani no aż tak źle nie jest:szok::-) jeszcze do 35 ciut mi brakuje, ale 7 lat temu poroniłam i to dość późno, bo w 11tc. I nie wiem czy to tak super być taką starszą mamą...Ale mimo chęci po prostu los tak chciał. Całe 6 lat starań, wizyt u lekarzy i w klinikach, nieudane inseminacje... Teraz po prostu jestem przewrażliwiona i wole dmuchać na zimne. Po prostu chcę zrobić wszystko, żeby w końcu przytulić moje upragnione maleństwo:tak:

No to co ty gadasz o tym ze bedziesz stara mama;-);-)
Tutaj na forum jest kupa dziewczyn, ktore sa po 30 i oczekuja lub staraja sie o dziecko... Jeszcze sie obraza hihi :tak:
Ciesze sie naprawde ze sie udalo Tobie...

A tak powaaznie to nie uwazam ze jest jakis wiek odpowieedni na bycie matka lub niebycie... To jakos przychodzi do kazdej kobiety indywidualnie,
ale jesli moglabym wybierac..to wolalabym zeby to bylo bardziej swiadome..

ehh..dobranoc :)
 
reklama
Aktualnie mieszkam w Zgorzelcu i w tych okolicach mam pania doktor a w sprawie USG dzwonilam do Jeleniej Góry i pani w rejestracji powiedziala,ze na takie usg za wczesnie ale moze mnie zapisac na 2d takze podziekowalam i stwerdzialm,ze pojade na takie usg do warszawy bo z tamtych okolic wlasnie pochodze i tam rodzic bede :happy:

Maraniko wlasnie widzialam,ze dzidzie szykuja nam sie na ten sam dzien :laugh2:
 
Do góry