reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniówki u lekarza.

Anusieńka właśnie sama się zastanawiałam czy nie zmienić tego gina bo cokolwiek wspomnę o tych krwiakach czy jak się czuje po leku to on ucina temat albo odpowiada że się wchłaniają powoli. Kazał mi ten lek brać od 6 do 19 tygodnia:wściekła/y: Nawet nie miałam kogo wcześniej zapytać o opinie o tym lekarzu. Strasznie dziekuje za informacje:*
 
reklama
Witam wszystkie dziewczeta :-)
To ja tez sie pochwale swoim malym "Kosmita":-D. Dzis bylam na usg genetycznym 13 tc- CRL 6,77 wszystko jest w jak najlepszym porzadku, dzidzia zdrowa :-) tylko bardzo skakal i sie krecil i nie dalo sie okreslic jeszcze plci. Moj M. byl zachwycony :-) pierwszy raz byl ze mna na usg i bardzo duzo pytan zadawal :-). Wstawiam nizej zdjecia ale nie sa tak wyrazne jak bylo widac na moinitorze. Na pierwszym widac twarzyczke i pomiar kosci nosowej, to tu wyglada troche jak Kosmita :-D ale Pan doktor mowil ze to normalne:-), na drugim zdjeciu dzidzia w calosci widac nawet kregoslup. Pozdrawiam wszystkie dziewczeta i czekam na rownie dobre wiadomosci od innych :-)
Zobacz załącznik 440492Zobacz załącznik 440493

gratulacje:-)
:-):-):-):-):-):-)
pisz więcej:)
 
Martusia przyjęte jest, ze tygodnie ciazy licvzy się od 1 dnia ostatniej miesiaczki... bo wcale nie musisz mieć owu 14 dnia... a na pewno nie zaplodnienie...więc troszkę dziwne...

Polisia jeżeli jest 8 tydz i 3 dzień to lekarze licza 8 tc bo licza skończone tc. Jak idziesz rodzic i rodzisz w 39 tc i 2 dniu t w karcie wpisują Ci tcx porodu 39 a nie 40 :) bo licza skończone tygodnie ciaąży:) przynajmniej u wszystkich ginekologów uu ktorych byłam+w szpitalu:)i podczas porodu:)np mnie się teraz zgadza i dziecko nadgoniło 2 tygodnie i mam rowne OM i usg dlatego jeżeli usg wychodzi, ze plód jest młodszy do dwoch tygodni to jest to normą jeżeli więcej wtedy robią dodatkowe badania, czy z dzidzią wsio dobrze:)

Kasiek niech Ci pokaże te krwiaki... widac je na usg jako plamy:)
 
Pierwszą wizytę w szpitalu mam już w poniedziałek -27 luty to będzie 12 tydzień. Zdam relacje jak było. Moim GP w Dublinie jest Żelazek. GP to lekarz rodzinny, potrzebny na wypadek przeziębienia albo zapalenia pęcherza... hahaha
 
Kasiek tylko jeżeli masz lek z progesteronem a chcesz go odstawic musisz to zrobic z głowa... progesteron jest odpowiedzialny za podtrzymanie ciaży no i musisz się fasktycznie dowiedziec czy na 100% masz te krwiaki. Stopniowo powinnas odstawiac ten lek.
 
Pajkaa i widzisz wiele zależy od lekarza naprawdę, ja mojej pytałam się chyba 100 razy :D i mam wrażenie, że każdy liczy po swojemu, inaczej prywatni, inaczej w przychodni a inaczej w szpitalu, nie ogarniam tego, ale zdecydowanie moja gin liczy faktyczne bycie w brzuszku a idące tygodnie, czyli 8t2d to idący 9 tydz.
Za to prywatnie gdzie chodzę na usg zawsze liczą wg om, a najbardziej lubię wg usg i już :) ja się w tym gubię, za każdym razem pytam i jakoś ogarniam :D
 
Pajkaa - Pokazał mi te krwiaki, tylko skąd ja moge wiedzieć że to jest krew. Owszem wyglądają jak czarne plamy. Wkręcić mi może wszystko bo ja USG nie umiem czytać:/Tyle kasy bierze a wiadomo że jak to ma uratować dziecko to każda uwierzy i będzie płacić. Na pewno w najbliższym czasie pójdę na konsultacje do innego lekarz. Za dużo się na czytałam o nim. Mój lek nazywa się Crinone 8% progesteron, żel dopochwowy.
 
Anusieńka właśnie sama się zastanawiałam czy nie zmienić tego gina bo cokolwiek wspomnę o tych krwiakach czy jak się czuje po leku to on ucina temat albo odpowiada że się wchłaniają powoli. Kazał mi ten lek brać od 6 do 19 tygodnia:wściekła/y: Nawet nie miałam kogo wcześniej zapytać o opinie o tym lekarzu. Strasznie dziekuje za informacje:*

No widzisz, teraz juz sama rozumiesz, że z nim coś nie tak... Mi wykrył krwiak, powiedział - bedziesz krwawić. Nie krwawiłam, krwiak zniknął bez żadnych leków. :happy: Crinone nie brałam, a mam/y sie dobrze. :laugh2: Mówie Ci zapisz się do kogoś innego, bo napewno powiedzą Ci że wszystko jest ok, żadnych leków na podtrzymanie nie musisz brać i napewno poprawi Ci to samopoczucie, a przeciez teraz to tak bardzo dla nas ważne :) Ja zamierzam zapisać się do Medicusa do dr Antapowicz na 12 marca na USG Genetyczne. Pozdrawiam! Buźka! :*
 
reklama
dziewczyny a powiedzcie mi czy USG genetyczne w 11t6d to nie za wcześnie? Bo tak mnie gin zapisał, bo później wyjeżdża. Czy lepiej by było na 13t6d? On stwierdził, że robi takie USG w 13-14 tygodniu, tylko ja pomieszałam i powiedziałam mu, że jestem w 11t, a dokładnie dziś jest 10t3d, a skoro oni liczą skończone tygodnie, to o tydzień pomyliłam nie?
 
Do góry