reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2024

@Żonkaa Dziewczyny już wszystko napisały. Mamie chyba trudno sobie poradzić z własnymi emocjami w tej sytuacji też… a jej reakcja uruchamia Twoje własne lęki. Ale widziałaś serduszko, to ogromnie ważny moment, który jest kamieniem milowym. Teraz jest wszystko dobrze.
 
reklama
może się przemęczasz w ciągu dnia? Jak się położysz to przechodzi?


Tak, przy leżeniu przechodzi. W dzień dużo odpoczywam i jedyne co to podnoszę moja czterolatka a tak to większość niemaz przejmuje. Dziś np bawiłam się z córa na kanapie, potem z nią malowałam zamek z tektury, zrobiłam obiad, ogarnęłam blat w kuchni i pozbierałam śmieci w salonie No i wstawiłam pranie. I tyle a jak poszłam kąpać młodą to jak siadłam to już czułam to ciągnięcie. Teraz leżę i ja usypiam i już nie boli. Serio to nie jest dużo chodzenia, szczególnie teraz jak mi się w głowie kręci częściej to się oszczędzam i o 🙄 W poprzedniej ciąży pamiętam latałam od początku bo miałam poczucie zmarnowanego życia jak siedziałam 😂 No ale byłam też trochę lżejsza wtedy niż obecnie.
 
Biorę magnez rano i wieczorem. Po tym czwartkowym incydencie z plamieniem, lekarz zalecił mi też nospę max. W piątek wizyta... Na ten moment ciąży dla mnie decydująca, bo nie wiem, co było powodem plamienia. Poza tym pierwsza ciąża zakończyła się mniej więcej na tym etapie😔
Rozumiem. Robisz wszystko co możesz. Bardzo trzymam kciuki za wspaniałe wieści w piątek
 
Co do wielkości brzucha to ja w pierwszej ciąży miałam ogromny.. Nawet mój lekarz mówił, że rzadko się zdarza taki brzuch w pierwszej ciąży u tak drobnej kobietki. W 4 miesiącu mało kto wierzył, że to nie 7/8m, w 21 tyg ciąży jak przyszłam na zastrzyk do szpitala to się mnie pytały czy ja do porodu. W 6 miesiącu ludzie gratulowali mi bliźniaków i myśleli, że już na dniach będę rodzić 😏 także no... Geny 😁
 
Biorę magnez rano i wieczorem. Po tym czwartkowym incydencie z plamieniem, lekarz zalecił mi też nospę max. W piątek wizyta... Na ten moment ciąży dla mnie decydująca, bo nie wiem, co było powodem plamienia. Poza tym pierwsza ciąża zakończyła się mniej więcej na tym etapie😔
Będzie dobrze! Wiem, że głowa robi swoje ale oszczędzaj się i odpoczywaj 😏
 
Dziewczyny a kiedy oznaczałyście pierwszy raz poziom bety? W pierwszej ciąży nie robiłam tego wcale, a na stronie alabu przeczytałam, że najbardziej wiarygodne jest to 10 dni po terminie miesiączki. Faktycznie tyle czekalyscie? U mnie dopiero 4+0, nie wiem czy robić jutro to badanie czy czekać.
 
Dziewczyny a kiedy oznaczałyście pierwszy raz poziom bety? W pierwszej ciąży nie robiłam tego wcale, a na stronie alabu przeczytałam, że najbardziej wiarygodne jest to 10 dni po terminie miesiączki. Faktycznie tyle czekalyscie? U mnie dopiero 4+0, nie wiem czy robić jutro to badanie czy czekać.

Ja w 3+3 bodajże 😁 to było 23.12 a potem po świętach prawilnie ponownie beta i przyrost. W 4+0 śmiało możesz oznaczyć jej poziom i po 48h w tym samym labie oznaczyć przyrost 😊
 
Co do wielkości brzucha to ja w pierwszej ciąży miałam ogromny.. Nawet mój lekarz mówił, że rzadko się zdarza taki brzuch w pierwszej ciąży u tak drobnej kobietki. W 4 miesiącu mało kto wierzył, że to nie 7/8m, w 21 tyg ciąży jak przyszłam na zastrzyk do szpitala to się mnie pytały czy ja do porodu. W 6 miesiącu ludzie gratulowali mi bliźniaków i myśleli, że już na dniach będę rodzić 😏 także no... Geny 😁

Ja tak czuję że będę jak dostawczak. Chyba, że się to zatrzyma.
Ale tak czy siak, jaki by nie był ten brzuch - ważne żebyśmy my i ten lokator byli zdrowi. A reszta się ułoży ❤️

Kto jutro wizytuje?
@Mademoiselle_Nika i @aurii_orelii - o was wiem, ktoś jeszcze? Będę trzymać kciukasy ❤️
 
reklama
Ja tak czuję że będę jak dostawczak. Chyba, że się to zatrzyma.
Ale tak czy siak, jaki by nie był ten brzuch - ważne żebyśmy my i ten lokator byli zdrowi. A reszta się ułoży ❤️

Kto jutro wizytuje?
@Mademoiselle_Nika i @aurii_orelii - o was wiem, ktoś jeszcze? Będę trzymać kciukasy ❤️
Ja mam jeszcze wizytę o 16.50. Dzis trochę ciągnie mnie brzuch, a we wtorek muszę wrócić do pracy - stojąco-chodzacej. Jak ja dam radę tak 8h...
 
Do góry