reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Nic nie nie martw, ja też nie czuje się zbyt atrakcyjnie 😅 nie daje sobie zdjęć robić nawet amatorskich, a planowałam iść na sesję ciążowa, mimo,że przytyłam 4 kg do tej pory, to nie czuję się dobrze, ale w ostatnim czasie jakoś i tak glowa mi odpuściła i wyluzowałam. Na brzuchu niestety też rozstępy się pojawiły,ale jakoś się tym nie przejmuje. Daj też swojej głowie wyluzować. Są kobiety które tyją po 30 kg w ciazy,tym się pocieszalam 🤣
Zazdroszczę podejścia ! 😍
 
reklama
Ja po wizycie jestem i tak jak przeczuwałam szyjka miękka, rozwarcie 1 palec. Dziś to już ewidentnie takie składające w pół kucia w szyjce. Pamiętam je z czasów jak obserwowałam się przy staraniach. Ciało wie co robi, na razie jest fizjologicznie, więc muszę się postarać być dobrej myśli.
A masz już jakiś porod za sobą?
 
Teoretycznie nie, choć roniłam 5 lat temu wkładkę domaciczną. Położna mówiła że w jakimś stopniu to był poród mimo wszystko, ale tu chyba nie ma nic wspólnego.
 
Ja po wizycie jestem i tak jak przeczuwałam szyjka miękka, rozwarcie 1 palec. Dziś to już ewidentnie takie składające w pół kucia w szyjce. Pamiętam je z czasów jak obserwowałam się przy staraniach. Ciało wie co robi, na razie jest fizjologicznie, więc muszę się postarać być dobrej myśli.
Jakies zalecenia?
 
Mi dokucza bol spojenia lonowego, obawiam się,że może być to rozejscie:/ miałyście z tym problem? Głównie przy chodzeniu i wstawaniu z łóżka
 
Kilka dziewczyn miało bol spojenia, najlepiej wykonać usg i zobaczyć czy faktycznie to spojenie się rozchodzi czy może po prostu miednica się rozluźnia i stąd te bóle. Przy rozejściu spojenia bol jest z czasem tak silny, że ciężko w ogóle się ruszyć:)
 
Tak jak napisała owca usg lub urofizjo. Jak czujesz takie skostnienie na przykład po wstaniu rano to możliwe że to po prostu taki chwilowy ból. Tak było u mnie, musiało się ciało chyba przywyczaić do nowych luzów i „możliwości”. Jakby się utrzymywało powyżej tygodnia to bym stawiała na rozejście.
A ćwiczysz sobie w domku? Możesz spróbować ćwiczeń otwierających miednicę.
 
reklama
Który macie w ogóle tydzień dziewczyny? Jak nastawienie?


U mnie dziś ciąża oficjalnie donoszona, choć synek jest większy nieco i ostatnio ciąża o 4 dni była starsza.
Mogłabym już iść do szpitala na cesarkę ale wiem, że im dłużej w brzuchu siedzi tym dla niego lepiej😂 Także czekam do wizyty 12 sierpnia i jak będzie ok to zaczynam mycie okien, picie herbatek z liści malin i innych domowych sposobów na przyspieszenie porodu 😂
 

Załączniki

  • 90ee28f7-0aef-4385-bb08-d4ab6afc74bd.jpeg
    90ee28f7-0aef-4385-bb08-d4ab6afc74bd.jpeg
    34,8 KB · Wyświetleń: 37
Do góry