reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Ja wczoraj miałam prenatalne, narazie wszytko ok Czekam na wyniki krwi. Dr też mi pokazał plec i niby chłopiec, zobaczymy czy się sprawdzi.
Widać że lekarze mają różne podejście do tego - ja np idę odpowiednio wcześniej na krew żeby już przy usg pani doktor miała pełny obraz i dostanę pełny opis
 
reklama
My wszyscy chorzy :-( Dzieci dzisiaj w domu siedziały i my też. Pracować się nie dało za bardzo. Mam 9 latka i 3 latkę, ale pod koniec roku będą już 10 i 4 :-) Ja właśnie muszę sensor, bo w dzień cukry idealne. Dzisiaj nawet zjadłam 1 małe jabłko po sniadaniu i jedno małe po kolacji i cukier 93 i 103. A na czczo 100 :-(
U mnie też problem z cukrami na czczo, spróbuję wprowadzić te późne kolacje bo zauważyłam, że na głodzie takie cyrki się robią.
 
Czy któraś z Was miała doświadczenie z rumieniem zakaźnym w ciąży? Młody chodzi do żłobka i dziś okazało się, że są zarażone dzieci 😥 synek na razie nie ma żadnych objawów ale przebywał z nimi, jestem przerażona... 😔
 
Czy któraś z Was miała doświadczenie z rumieniem zakaźnym w ciąży? Młody chodzi do żłobka i dziś okazało się, że są zarażone dzieci 😥 synek na razie nie ma żadnych objawów ale przebywał z nimi, jestem przerażona... 😔
Czy któraś z Was miała doświadczenie z rumieniem zakaźnym w ciąży? Młody chodzi do żłobka i dziś okazało się, że są zarażone dzieci 😥 synek na razie nie ma żadnych objawów ale przebywał z nimi, jestem przerażona... 😔


Ja tylko czytałam, że jest niebezpieczne
Córka ostatnio miała wysypkę ale zaczęła się od szyi i się przestraszyłam że to rumien właśnie. To była jednak szkarlatyna, więc ,,bezpieczna" choroba dla kobiet w ciąży.
Ja bym zabrała pewnie z placówki malucha żeby się nie zaraził jak jeszcze tego nie zrobił i omówiła z ginekologiem postępowanie jakby jednak wysypka wyszła. Szkoda, że nie ma szczepionek na takie świństwa:(
 
Ja tylko czytałam, że jest niebezpieczne
Córka ostatnio miała wysypkę ale zaczęła się od szyi i się przestraszyłam że to rumien właśnie. To była jednak szkarlatyna, więc ,,bezpieczna" choroba dla kobiet w ciąży.
Ja bym zabrała pewnie z placówki malucha żeby się nie zaraził jak jeszcze tego nie zrobił i omówiła z ginekologiem postępowanie jakby jednak wysypka wyszła. Szkoda, że nie ma szczepionek na takie świństwa:(
Dokładnie to zrobiliśmy, mały zostaje w domu, gin zlecił badania, ale bardziej chodzi mi o to, czy któraś mama może podzielić się swoim doświadczeniem w takim temacie
 
Widać że lekarze mają różne podejście do tego - ja np idę odpowiednio wcześniej na krew żeby już przy usg pani doktor miała pełny obraz i dostanę pełny opis
Z tego wiem to chyba ok tygodnia wcześniej może być zrobiona krew. Ja robiłam prenatalne n NFZ (lekarz mnie wysłał,żeby nie płacić już za to badanie u niego), ze wzgl na wiek więc byłam w innej placówce i tam są takie zasady. Jak wychodzą wysokie ryzyka p krwi to wtedy jest konsultacja z lekarzem, który robił USG.
 
reklama
Z tego wiem to chyba ok tygodnia wcześniej może być zrobiona krew. Ja robiłam prenatalne n NFZ (lekarz mnie wysłał,żeby nie płacić już za to badanie u niego), ze wzgl na wiek więc byłam w innej placówce i tam są takie zasady. Jak wychodzą wysokie ryzyka p krwi to wtedy jest konsultacja z lekarzem, który robił USG.
U mnie dokładnie tak będzie 14 krew a 21 usg :) badanie mam na szczęście za darmo ze względu na wiek
 
Do góry